Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Reklamacja TATECHNIX


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy czy reklamował ktoś z Was zawiechę gwintowaną z Tatechnix-a? Mam je na aucie jakieś 4 miesiące i jaja są od początku bo skrzypiał bardzo bo siadł na odbojach czego nie wiedziałem za raz po montażu. W tym też czasie za raz po założeniu gwinta miałem sprawdzoną sprawność amorków na stacji kontroli pojazdów gdzie pokazało 75% oraz 76% z przodu. Denerwowało mnie to skrzypienie więc podniosłem auto o 1cm i ciachnąłem odboje o połowę, skrzypienie ustało lecz pojawiło się dobijanie na lekkich wybojach i znowu auto na gwincie poszło w górę o 1cm ale dobijanie pozostało i teraz jeżdżę nim max 60km/h bo inaczej jak coś jebnie z przodu to szok. Wczoraj byłem jeszcze raz sprawdzić amorki i :wallbash: od kierowcy mam 50%, od pasażera 40% sprawności. Teraz pytanie jak Tatechnix podchodzi reklamacji bo wolę wiedzieć na czym stoję i czy ładować inny zawias na podmiankę czy wymienią to od razu na nowe i mi odeślą.[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2011, 21:44_________________________________________________Nikt nie pomoże? Czy taki stan jak opisałem nadaje się do reklamacji czy te % są jeszcze do jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście reklamuj. Mam nadzieję, że masz wydruki z badań amorków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo powinieneś mieć 2 lata gwarancji na zawieszenie jeżeli sprzedawca nie zaznaczył innej opcji, od kogo kupiłeś? masz dowód zakupu w postaci paragonu ew. faktury? masz podbitą w książce gwarancyjnej datę montażu przez warsztat? może być tak, że nie spełnisz jednego z warunków i zapomnij o reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko co trzeba. Datę montowania mogę wpisać nawet z miesiąca w tył bo mój znajomy jest kierownikiem stacji kontroli pojazdów i to oni mi to montowali przy warsztacie obok stacji. Gwint kupiłem od sprzedającego Tatechnix z allegro, nie ma żadnych negatywów. Zawieszenie chcę oddać do reklamacji za 2 miesiące bo teraz się buduję i kasa idzie na razie w dom a te 5km jakoś daje radę przejechać. Gwarancja jest na 2 lata. Czy cięte odboje mają jakiś wpływ na reklamację bo ja mam cięte z racji że auto stało wysoko bardzo a miałem ustawione je tak samo jak na poprzednim gwincie. Cięcie konsultowałem ze sprzedającym i mówił że cięcie odbojów nie jest ingerencją w samo zawieszenie a raczej amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam podobną historię z tymi samymi amorami, tzn. reklamacja uznana, wymiana towaru i dalej skrzypi, rypi, kasy nie oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek zgadzam się z kolegą andrewb25 że nie ma sensu zakładać gwint na nasze drogi,efekt wizualny nie rekompensuje klopotów użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint gwintowi nie równy, jak producent jest znany i markowy to problemy zdarzają się sporadycznie, ja przejechałem w B7 35 tkm na Teinie SS i Lexusem GS300 na BC Racing z 25 tkm bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek zgadzam się z kolegą andrewb25 że nie ma sensu zakładać gwint na nasze drogi,efekt wizualny nie rekompensuje klopotów użytkowania

Ja mam gwint tylko dlatego że do pracy mam 10km i drogę mam naprawdę w bdb stanie a trasę rzędu 100km moje auto widzi raz na rok. Dziwi mnie że gwint potrafił paść na takiej drodze a i prędkości nie rozwijam oszałamiających bo staram się jeździć w miarę przepisowo to też nie powinien być zmęczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawność trzymały na bdb poziomie te reklamowane i kolejne, ale hałas podczas ich pracy był okropny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po obcięciu odbojów piszczenie ustało i nic się nie tłucze w czasie jazdy prócz tego dobijania na wybojach małych oraz tero że nie trzymają. Zareklamuję je i zobaczę co mi dadzą. Mam stary gwint to założę na przód bo trzymał po 75% na przodzie a tył się wylał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...