Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak biegów w automacie


pmarcys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam audi A4 1.8 1999r (od kilku lat) z automatyczna 4 stopniowa skrzynia biegow. Mam problem ze skrzynia, a mianowicie nie ma reakcji na zaden bieg, jedynie jak wczoraj wrzycilem R (na zimnym silniku) delikatnie cofnal i to by bylo na tyle. Sprawdzilem Vagiem i pokazal mi 2 bledy;

00652

01192

po wykasowaniu bledy nie wracaja, ale auto ani drgnie :wallbash:

Wszysko dziala, nic sie nie zacina, lampki sie swieca ale nie jezdzi.

Szukajac w necie nic nie znalazlem niestety, wiec moze ktos mial podobny przypadek i wie co moze byc przyczyna?

Moze lepiej oddac auto na szrot i nie zawracac sobie glowy?

Jestem niepraktykujacym mechanikiem samochodowym ale z automatami nigdy nie mialem do czynienia. :cool1:

Dzieki za pomoc.

p.s.oleju nie zmienialem 4 lata i zrobilem ok 60kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod autkiem sucho ? sprawdź miejsce gdzie silnik łączy się ze skrzynią ,czy tam jest sucho?

objaw pasuje do padniętej pompy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biegu w ogóle na wyświetlaczu się pokazują??? Bo jak nie to coś nie tak jest z kostką łączącą.. ostatnio też to miałem jak przejechałem przez ogromną kałużę - najpierw nie było wstecznego, później D - chodził tylko na 2,3 i 4... postał 2 godziny, wysechł i jest dobrze. Pewnie będę musiał wyciągnąć wtyczkę i psiknąć kontaktem, ale teraz jestem daleko od domu i nie mam jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w dziale układ napędowy i przeprowadż adaptację skrzyni

To nie ta skrzynia. U Kolegi coś się najprawdopodobniej rozpadło w środku, moze pompa oleju, może sprzęgło. Jeżeli mieszka w UK i nie da rady kupić drugiej skrzyni to można myślę postawić na aucie krzyżyk i na złom albo do Polski na klamoty :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowa pomoc.

Auto stoi jak zaczarowane :evil: bede musial poczekac na mojego mechanika ktory wlasnie pojechal na wakacje z rodzina :wallbash:. Jak wroci to napewno tam zerknie, ale obawiam sie ze bede musial kupic nowe auto i to juz na pewno nie bedzie automat :>

Oczywiscie dam znac jezeli bede znal przyczyne problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...