Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAG] Problem z klimą pomocy


marcin1971

Rekomendowane odpowiedzi

studium przypadku:

cala klima rozebrana i złożona nigdziej nie znaleziono nieszczelnosci 3X razy nabijana i nigdzieji

uv nie pokazało ubytku a ubywa czynnika i klima się

nie załącza ,hmm może ktoś ma schemat klimy ,jeszcze jedno vag pokazuje jakis blad na czujniku ale to nie ten czujnik przy chłodnicy klimy jego zresztą tez wymieniłem na samym początku,proszę o po pomoc!!!!!!!!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor dokładnie sprawdzony/ podmieniony na inny? Nie jestem w stanie bardziej pomóc, nie wiem co za cudo siedzi w b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci sprawdzał klime aso czy jakiś porządny warsztat ? Rozebrali całą konsole żeby sprawdzić tam przewody? Nowe klimy mają to do rzeczy że gaz ucieka mi przez rok czasu ubyło jakieś 1/4 czynnika dopuszczalne jest 1/3 więc luzik. Natomiast w b5 po roku czasu klima miała tyle samo czynnika :cool1: Czyli im nowsze tym gorsze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaufany warsztat,cala konsola rozebrana,sprezarka wyjeta zdjete kolo i tam tez nic jak wroce z wakacji to podjade i sprawdze czy wyskoczyl ten dziwny blad,a tak to po 3 dniach postoju samochodu klima zaczela znowu działac moze jest na granicy illosci czynnika dam znac moze cos wspolnie wymislimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak załączysz klimę to wentylator chłodnicy załącza się ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jakiego czujnika to był błąd, nie czasem coś w rodzaju GXXX: Sensor for Evaporator Outlet Temperature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi bo jest elektryczny wiskozy u ciebie nie ma... a po za tym ma osobne napiecie od AQ dlatego pracuje gdy jest silnik bardzo rozgrzany.

tylko chodził mi czy nawet jak jest motor zimy odpalasz- właczasz klime to czy wentylator sie odrazu załacza - bo tak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie nowicjuszowi zaîlancz\am klime a wetylator sie nie zalancza mimo rozgrzanego silnika , co moze byc przyczyną ? [br]Dopisany: 30 Czerwiec 2011, 20:50_________________________________________________A jeszcze jedno - czy jest to szkodliwe dla silnika jesli wetylator od klimy nie pracuje a ja zalanczam chlodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz i dławik były wymieniane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :)

dalszy przebieg wypadkow,klima po tycz wszystkich czynnościach po dwóch dniach przestała działac,po trzech dniach jak ponownie wsiadlem do auta działa bez zarzutu podjechałem dzis podłaczyc po kompa i sczytalismy nastepujace błedy:

03220 zawór blokowania płynu chłodniczego układu klimatronik /gdzie o jest?/009 przerwa zwarcie

00457 sterownik instalacji elektrycznej borrnetz(J519) sporadyczny

00256 czujnik cisnienia temperatura srodka chlodniczego (G395) 008 nieznany sygnał-sporadyczny

00256 001 Górna wartość skrajnie przekroczona

prosze o pomoc!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na czujniku G395 i bordnetz, błędy są sporadyczne bo raz działa, a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być gdzieś w okolicach skraplacza. Cudów nie ma, nie rozbierajcie tego wiecznie na kawałki tylko niech usiądzie ogarnięty elektronik i sprawdza czujniki i druty, niestety jest to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2011 o 15:32, marcin1971 napisał:

sprawdzony i wymieniony na nowy a moze kros wie gdzie jest czujnik blokowania plynu chłodniczego układu klimatronik blad 03220 009/przerwa zwarcie?

Witam. Poradziłeś sobie z problemem? Mam podobny błąd, ale klimatyzacja działa normalnie tylko temperatura płynu tak jakby do 90 nie dochodzi na wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...