Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DYNAVIN DVN-A4 vs RNS-E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie - szukam osób które miały do czynienia zarówno z jednym jak i drugim sprzętem a nie tylko poczytały broszurki i sieją zamęt. Poniżej przykładowy link:

http://allegro.pl/audi-a4-nawigacja-dynavin-dvn-a4-dvd-gps-promocja-i1682883474.html

Jak sądzicie, czy jet to dobra alternatywa dla RNS-E pod względem cenowym, jakościowym i funkcyjnym? Jest kupa filmików na youtube gdzie można zobaczyć, że sprzęt prezentuje się ładnie w A4. Znacznie więcej funkcji w cenie w porównaniu do RNS-E. No mam dylemat - fajnie by było gdyby ktos dołączył się do tej dyskusji z mojej strony udam się do dilera i postaram się dowiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie mam wiary w sprzet firmy krzak, moj kolega ma podobna w skodzie i w sumie nie ma lipy ale nie jest to produkt gornej polki. Z wyposazenia ma duzo ale jak ktos ogarnia to wie ze jest to imitacja dobrego produktu. Jakbym mial wybrac z tych dwoch to wybral bymn rns-e a jezeli wchodzi w gre cos innego to pomyslal bym o pionner avic f900bt - dobra sztuke masz za 1500zł i ma wszystko a dodatku to pionner - nie ma lipy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie konkretnie "nowe" RNS-E Ci chodzi - wklej jakiegoś linka jak możesz. Trochę się właśnie obawiam tego, że może nie być to produkt z wyższej półki no ale kupując RNS-E w podstawowej wersji to co mam oprócz nawigacji i możliwości odtwarzania MP3 więcej ? chyba nic ciekawego a w tamtym jest wbudowany bluetooth + możliwość odtwarzania filmów itp. No ale czekam na dalsze propozycje, zobaczymy na czym stanie ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w rns-e plus mam bluetootha, możliwość odtwarzania filmów tylko nie w czasie jazdy(można to obejść), jak dokupię moduł tv to mogę normalnie telewizje odbierać, nawigacja to standard, łączenie się z telefonem komórkowym prze bluetootha. mp3 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko kolego ile kosztuje taki rns-e plus? Wydaje mi się ze znacznie więcej czyli tak jak pisałem: zapłacisz sporo to sporo dostaniesz a w wersji standard to już nie jest tak ciekawie ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolego wszystko fajnie ale czy to urządzenie będzie pokazywało się na fisie stacje radiowe,navi,itp?Czy będzie się wyłącząć po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?To są największe plusy oryginalnych sprzętów.Poza tym z punktu ekonomicznego kupując rns-e z anteną, płytami,bluetooth,dvd w idealnym stanie wyjdą praktycznie te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E to żadna rewelacja w porównaniu z navi z linka [abstrahując od marki i wykonania linkowanego urządzenia]

Każda dodatkowa funkcja (DVD, BT, TV) to kolejne wydatki. DVD przez dokładany adapter to menu, które ma się nijak do wyglądu menu RNS i wygląda kiepsko. Sama nawigacja coraz bardziej odstaje na minus od nawigacji 'komputerowych' pod względem ilości funkcji dodatkowych (grafika navi, lokalizacje fotoradarów, 'czarnych punktów', POI itp) a z racji swojego zamkniętego charakteru (nie można zainstalować navi innej firmy) nie daje możliwości zmiany na lepsze.

Co mi z tego, że na FISie będę widział nazwę stacji radiowej czy nazwę mp3? Nazwę utworu z CD już nie bo RNS nie obsługuje cd-text'u

Coś co było prawdziwą nowością np. w 2004 r. nie jest już nią w 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja posiadam w aucie radio concert II więc na fisie wątpię by zaczęło działać wyświetlanie navi, wył jak dla mnie to najmniejszy problem. chciałbym jednak mieć możliwość np oglądania filmów i np podłączenia pena po usb ile musiałbym dopłacić do rns-a żeby mieć to? Nie bronię dvn-a ale staram się zorientować czy rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem podczas zakupu będzie wybranie radia RNS jak do tej pory myślałem a teraz zostało zasiane ziarno niepewności w tej sprawie i mam dylemat. Porównując rns-a np do sprzętu montowanego obecnie np w autach skoda czy nawet vw to trochę mało ma. Mogę się mylić, zgłębiam ten temat od nie dawna więc jak możecie zaproponujcie mi na konkretnych przykładach jaki sprzęt i podzespoły powinienem kupić by osiągnąć to o czym piszę a jednocześnie wyrobić się powiedzmy w 3 tysiakach. Dzięki za odp [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2011, 22:26_________________________________________________Dzięki za odp AndyN - wreszcie ktoś za innym rozwiązaniem niż rns :) Fajnie by było gdyby ktoś odezwał się kto ma zainstalowane podobne "urządzonko" i czy warto spróbować i kupić coś innego niż dedykowane rozwiązanie, ładnie wyglądające ale niestety funkcyjnie już dość leciwe, ma w ogóle ekran dotykowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zakodować by po zmianie Concert2 na RNS na FISie były wyświetlane komunikaty z RNS

Oglądanie filmów i USB?

1. koszt adaptera multimedialnego do RNS (adapter+kable - Allegro) i DVD z wejściem USB

lub

2. koszt fabrycznego tunera TV (Allegro) i DVD z wejściem USB

Ekran dotykowy w RNS? Nie ma. Wybieranie liter (nawigacja), cyfr (telefon) odbywa się przy pomocy tego dużego pokrętła

* Mam RNS od momentu zakupu auta więc dobrze je poznałem, jego słabe i mocne strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dość mocno zastanawiałem co wybrać nawet myślałem o sporo droższych sprzętach. Natomiast nie mogę przeboleć faktu, że navi albo nie wyłączy się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ,albo jak podłączę plus po kluczyku to jak wyjmę kluczyki ze stacyjki to się nie włączy :confused4:.Jeszcze do tego ten ciemny fis nic nie będzie wyświetlał,no i telefon przez bluetooth też nie będzie obsługiwany z kierownicy a ja mam taką akurat od r8 :confused4:.Jeśli ktoś jest w stanie to przeboleć to na pewno warto poszukać czegoś innego niż rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie ... z tego co czytałem o produktach Dynavin to pisze, że są dedykowane pod poszczególne marki więc może okazać się, że obsługuje jednak fisa a nawet może się wył po wyj kluczyka (postaram sie tego dowiedzieć w poniedziałek) u mnie na pewno by się wył bo mam odcięcie zapłonu więc zasilania i tak nie ma do puki nie wciśnie się przycisku. Co do droższego sprzętu to mi tez proponowane - najlepiej Alpina bo podobno Audi, VW itp swoje produkty opierają właśnie na tej marce. No ale to koszt przynajmniej 4 tysy. No właśnie i dotykowy ekran - teraz to bardzo przydatna i na czasie funkcja. No już sam nie wiem, postaram się coś w poniedziałek dopisać a tak to czekam na dalsze opinie - dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze juz montowal tego Danavin'a w swoim a4? Poki co dyskusja jest mocno teoretyczna i chyba nie wypowiadal sie nikt z wlascicieli takiego radia.

Duzo czytalem o nich na forum bmw i tam znalazlem pozytywne opinie. Zastanawiam sie tylko, czy bedzie wspolpracowac z kierownica multimedualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN BUS

Sterowanie urządzenia przyciskami z kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda, że tak mało osób zdecydowało się na montaż tego sprzętu i chyba dlatego nie ma kto tego podsumować i zdać relacje czy warto było :( [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 20:52_________________________________________________Rozmawiałem dziś z osobą która montuje i zajmuje się takimi modelami. Dowiedziałem się, że radio wył się lub wł wraz ze stacyjka (tu nie ma żadnych problemów), druga sprawa to wszelkie informacje są wyświetlane na fisie (da się to skonfigurować, nie ma problemu), dowiedziałem się też że znaczna część osób które zdecydowały się na kupno bądź wymianę z RNS-E na ten model kierowało się pokryciem i funkcjonalnością (nawigacji) map w rns-e. W tym modelu wgrywamy jaka chcemy (no jeśli płatna to musimy dopłacić). Możliwość odtwarzania płyt DVD, dogrywania nowszych codeków (więc tu jest kolejny plusik). Ekran dotykowy, zestaw głośnomówiący itp. Najczęściej (piszę o okolicy Wrocławia) montują do aut BMW teraz coraz częściej Mercedesy jak na razie w Audi tylko kilka modeli (w ciągu 8 miesięcy ponad 140 szt). Całość jest wizualnie oraz technicznie idealnie spasowana do danego modelu auta. To chyba tyle, jak coś pytajcie to się jeszcze dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do Gwerty, niedawno zamontował takie radio do B5(model dedykowany do A6), według mnie bije na głowe RNSe poprzez to że nie trzeba dokupowac modułów żeby odblokowywać funkcje, a jak chcesz godny sprzęt to polecam Pionka F900BT :good:

Wyłaczanie po stacyjce nie zalezy w głównej mierze od radioodtwarzacza lecz z sposobu jego podłaczenia, jesli masz fabrycznie radio i tak sie wyłacza to jak nieori podłaczysz poprzez adaptery(dotyczny pionka itp) to ta funkcja sie zachowa :wink4: ten dynavin czy jak mu tam skoro jest dedykowany do B6 to nie bedzie konieczności zakupu adapterów canbusów i innych pierdów, wszystko ma być P&P w podłączeniu dedykowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troche inne a mainowicie coś takiego:

http://allegro.pl/audi-a6-gps-dvd-divx-ipod-dvb-t-i1645978346.html

lepiej pasuje gabarytowo do b5. podcinasz dół i montujesz. radio z a4b6 troche mniej pasuje do b5 mam inny kształt panela.

co do spraw technicznych radia to za te pieniądze funkcjonalnośc mega.

a pomimo ze no name robione na dobrych tratach. procek samsunga. matryca sharpa.

co do podłaczenia to nie ma wielkiego problemu.

mozna po canach jak masz licznik po lifcie z elektronicznym zegarkiem.

jak nie to da si etez pez problemu podłączyć, i bedzie swigac jak orginał , włacza sei po kluczyku, wyąłcza sie po wyjęciu ze stacyjki. jedynie jak podłączysz po bez cana to nie bedzie wyswietłąó informacji na fisie.

pisze o tym radiu z a6 c5. myśle ze z tym bedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak jest trochę osób które zbaczają z utartej ścieżki RNS-E ... [br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 00:29_________________________________________________W środę jadę przyjrzeć się temu z bliska tzn. pobawię się tym sprzętem - zobaczymy co potrafi ;)[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 00:31_________________________________________________Ciekawe linki:

http://www.euroaddiction.net/forum/b7-chassis/778-dynavin-audi-a4-b6-b7-navigation-unit.html

http://caraudiocraze.com/Install%20Guide%20-%201.0.pdf

[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 14:54_________________________________________________Czytając różne fora raczej angielskie niż polskie zauważyłem, że jest grupa osób, która stara się przedstawić sprzęt z perspektywy chińskiej pod... hehe ale tak naprawdę większość osób bardzo chwali sobie ten sprzęt (a co teraz nie jest china? :rolleyes: )

czytałem też fora jeśli chodzi o RNS-E no i co jak co ale tam jest naprawdę dużo tematów z różnymi problemami więc no nie jest źle z tym wynalazkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iceman_23, bawiłeś się tym urządzeniem? Coś możesz więcej powiedzieć, bo coraz bardziej mnie interesuje coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...