Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Jakie oponki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!

Mam oponki 235/35 r 17 na alusah, ale trochę za szerokie jak dla mnie i za dużo pali jakie najwęższe wejdą ma na te felgi??

Opublikowano

jak chcesz wiedzieć jakie można opony założyć, to najpierw dowiedz się jaką szerokość mają twoje felgi

Opublikowano

ale standard na R17 to 225/45 - nie bedziesz miał okłamywania na liczniku :cool1:

Opublikowano
  • Autor

szerokość felgo to ok. 22cm ale może być 0,5cm błębu bo ciężko mi zmierzyć

Opublikowano

ale standard na R17 to 225/45 - nie bedziesz miał okłamywania na liczniku :cool1:

kolega dobrze napisał, 225/45 są ok :good:

Opublikowano

ale standard na R17 to 225/45 - nie bedziesz miał okłamywania na liczniku :cool1:

kolega dobrze napisał, 225/45 są ok :good:

235 a 225 wielkiej różnicy w spalaniu nie będzie o ile będzie jakakolwiek

Opublikowano

ale standard na R17 to 225/45 - nie bedziesz miał okłamywania na liczniku :cool1:

kolega dobrze napisał, 225/45 są ok :good:

sądze że różnica w spalaniu wyniesie max 0,5 l/100

ja po przesiadce ze 195/65/15 na 225/40/18 odczułem różnicę o około 1litr więc niema biedy :wink4:

235 a 225 wielkiej różnicy w spalaniu nie będzie o ile będzie jakakolwiek

Opublikowano
  • Autor

ale jakbym na 215 przerzucił to powinno być ok 1l mniej i trochę żywszy;p bo na tych go trochę muli w porównaniu do zimówek 205 55 16

Opublikowano

Może być żwawszy ale spadnie też komfort :cool1:

Opublikowano

zgadza sie :)

Opublikowano
  • Autor

ale moge na te felgo założyć 215?? lub coś jeszcze węższego czy nie??

Opublikowano

Zakładaj 205/50R17 - będzie gorzej hamował na suchym, ale znacznie lepiej odprowadzi wodę i spalanie spadnie.

A od 225/45R17 trzymaj się z daleka bo to opona mniejsza nawet od 195/65R15 a producent nie przewiduje jej średnicy na vlepce ze słupka.

Opublikowano
  • Autor

szerokość felgi to około 22cm i tak myślałem żeby z przodu dać 215/45 r17, a z tyłu 225/45 r17 co o tym sądzicie?? Tylko niewiem jakiej firmy żeby były dobre i w miarę niedrogie.

Opublikowano

Zakładaj 205/50R17 - będzie gorzej hamował na suchym, ale znacznie lepiej odprowadzi wodę i spalanie spadnie.

A od 225/45R17 trzymaj się z daleka bo to opona mniejsza nawet od 195/65R15 a producent nie przewiduje jej średnicy na vlepce ze słupka.

Ale i tak 225/45 ma najmniejsze przekłamania bo 0.05%, natomiast 205/50 0.36%, niby duzej roznicy nie ma ale jest,

215/45 juz ma wiecej bo 1.49%

szerokość felgi to około 22cm i tak myślałem żeby z przodu dać 215/45 r17, a z tyłu 225/45 r17 co o tym sądzicie?? Tylko niewiem jakiej firmy żeby były dobre i w miarę niedrogie.

po co kabinować, kupuj 225/45 na cztery koła :decayed: Wejdz na ta strone i sam poprzeliczaj sobie wielkość opon i zobaczysz co Ci najlepiej podejdzie

http://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp

U siebie aktualnie mam Firestone 225/45R17 91W Firehawk SZ90µ, jak narazie spisuja sie dobrze, u kolegi Bedi 'ego dobra cene wywalczyłem :cool1:

Opublikowano

Zakładaj 205/50R17 - będzie gorzej hamował na suchym, ale znacznie lepiej odprowadzi wodę i spalanie spadnie.

A od 225/45R17 trzymaj się z daleka bo to opona mniejsza nawet od 195/65R15 a producent nie przewiduje jej średnicy na vlepce ze słupka.

Ja mam na vlepce ze słupka zalecaną 235/45/17...więc na takich jeżdżę i jest git.

Opublikowano

Ja mam na vlepce ze słupka zalecaną 235/45/17...więc na takich jeżdżę i jest git.

popieram :gwizdanie:

Opublikowano

z tym silnikiem wrzucił bym 205/50r17 i będzie idealnie. :good:

Opublikowano

Zgadzam się,jeżeli masz możliwość to bierz 205/50r17, będzie w porządku. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś

Opublikowano
  • Autor

czyli jednak się skuszę się na te 225 ale może najpierw se felgi odnowię bo porysowanie i nieźle poniszczone są;p

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.