Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Czy to normalne że przy odkręceniu chlapie olejem?


maki1000

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie ta odma jest chlapie tek ze jak bym zostawil otwarty to by silnik zapaplalo. Widać tez że zapocony mocno test taki wąż u góry silnika obok pogrywy plastikowej. Taki gruby

tu daje fotke innego silnika z zaznaczonym miejscem zapocenia - mocnego zapocania aż czarno

http://picasaweb.google.com/sebekallegro/Allegro/photo#5160901094162323090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dopiero chce kupic i ogladalem u goscia.

1. jaki kosz naprawy takiej odmy i co moglo sie stac z silnikiem przez to ze jest zatkana przez dłuższy czas.

Jutro przyjedzie do mnie sprzedawca i jadę z nim na hamownię zobaczyć w jakim stanie jest silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powoli przeciez nie napisane jest jakiego silnika tyczy sie problem.

Jesli chodzi o 1,9 to w nim nie wystepowaly problemy z odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twojej wypowiedzi to już nie wiem czy w ogóle nie odpuścić tego auta. Jak z silnikiem będzie coś nie teges to wyjdzie mi to na hamowni? Takie sprawdzenie to koszt 200zł więc nie wiem czy się w ogóle w to pchać :(

Z drugiej jednak strony to jak na 250 tys autko wyglada na bardzo zadbane. Szyby oryginalne z tego samego rocznika, kire nie wytarta, galka tez, pedaly ok, środek zadbany, lakier ładny + chromy.

Nie wiem już co mam zrobić :(

[br]Dopisany: 29 Styczeń 2008, 19:29 _________________________________________________

Ale powoli przeciez nie napisane jest jakiego silnika tyczy sie problem.

Jesli chodzi o 1,9 to w nim nie wystepowaly problemy z odma.

Silnik 1.9 TDI 110km ! z tego co na wklejce widziałem to AVG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze co to za waż co zaznaczyłem na tej fotce

photo#5160901094162323090

W autku które oglądałem w tym właśnie miejscu był mocno zapocony można powiedzieć że czarny. Co może być tego przyczyną?

http://picasaweb.google.com/sebekallegro/Allegro/photo#5160901094162323090

Podaję jeszcze link do ogłoszenia: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4275283 tylko koła ma inne 16 od S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to waz cisnieniowy,z tego wzgledu ze w dolocie masz zawsze oleju troche moze chlapac z weza- jak opaski puscily lub za slabo sa skrecone lub waz jest uszkodzony najlepiej odkrecic go 2 min roboty 2 opaski na srubokret i sprawdz ile oleju masz w dolocie jezeli duzo to jak kolega napisal moze byc to objaw padajacego turbo(uszczelnien)jezeli nie -przetrzyj szmatka waz i zobacz czy nigdzie niema pekniec jak na hamownie koles daje spr.to to tez ci da jak niema nic do ukrycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warto się zastanowić co jest pod pokrywą, a pod pokrywą ....jest wałek rozrządu no i coż krzywki się kręca i chlapie. Generalnie powina byc osłona pod deklem (plastikowa). Łatwo ją sprawdzić czy jest. Patrząc przez wlew oleju nie powino być widac krzywek ot.

Myślę że jak fontany nie am to nie ma co się tym martwić. Choć szwagier bez korka jedził i silnik jakos przeżył (VV POLO)- jasne że to inna spraw.

Może kotoś weprze kolegę rysunkiem Z ETKI co jest pod pokrywą rorządu. Chętnie bym podrzucil rys. ale połowa dopiero mi się sciągneła :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje. ale.... chwalic sie trzeba innym dziale. przy okazji wrzuc foty. sprawdź błędy, wrzuc logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczono na zdjęciach to raczej chodzi o EGR (opary oleju wydmuc**je przez otworki)- spróbuj wyczyścić go od wewnątrz jak to niewiele pomoże to tylko wymiana wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczono na zdjęciach to raczej chodzi o EGR (opary oleju wydmuc**je przez otworki)- spróbuj wyczyścić go od wewnątrz jak to niewiele pomoże to tylko wymiana wchodzi w grę.

Chodziło mi jednak o tą rure od turbawki. Zapocona była bo opaska słabo trzymała w środku nie było oleju. Znacie jakieś sposoby by nie płacić recyklingu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...