Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Montaz Webasto


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W sumie w tym roku jako tako zimy nie mielismy i chyba juz nie bedziemy miec.

Do nastepnej jest duzo czasu, wiec mozna by powoli poskladac czesci do montazu WEBASTO.

I tu pytania z tym zwiazane:

Co jest potrzebne do montazu?

Napewno samo Webasto, pompka plynu, pompka paliwa, przewody do podlaczneia sie w instalacje ogrzewania i doprowadzenia paliwa, instalacja elektryczna ze sterowaniem. Co jeszcze??

Teraz gdzie dokladnie jest zamontowane samo Webasto? Z tego co wyczytalem to po lewej stronie miedzy filtrem paliwa, a ABS-em.

Jak jest z samymi przewodami z chlodzenia silnika, czy trzeba je wymienaic, aby sie wpiac z tymi od Webasto. czy moze wystarcza jakies rozgalezniki??

W ktorych miejscach sa umiejscowione pompki??

Jesli ktos ma numery czesci (przewodow, uchwytow itp. Ja w swojej ETCE nic nei znalazlem) i foty z instalacji tego wszystkiego to bede wdzieczny.

Tu jeszcze pytanie na jakiej zasadzie dostaje sie powietrze do wnetrza auta?

Zalancza sie dmuchawa, czy jak?

Za wszelkie info bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikus foty gotowca moge Ci zrobic. Samo webasto faktycznie jest kolo filtra paliwa.

Ogrzewa sie to tak ze wlacza sie nawiew (automatycznie III kreski) (automatycznie rowniez wlacza sie klima (cholerka wie po co) i temperatura jest ustawiona temp 22C

Sily nawiewu, kierunku, temp jako pozycji startowej inaczej nie idzie ustawic niz te parametry ktore podalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba tez miec schemacik wpiecia sie w instalacje ori autka.

Pewnie tez nawiew jest regulowany na AUTO.

Murzyn, za fotki bede wdzieczny.

Jak mozesz zrob tez tych wszystkich rurek i innych, gdzie i jak ida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori webasto to takie co jest wmontowane w schowek w drzwiach kierowcy(pprogramator)? Widziałem takie gdzieś na allegro w samochodzie. Myślałem że to układ niezalezny od instalacji samochodu, że ma swoją dmuchawe do nagrzewnicy a klapki są domyślnie otwarte po wyłączeniu silnika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hińco, ori od takiego jak ma Murzyn rozni sie pewnei tylko tym sterowaniem, reszta chyba jest to samo bo raczej jest to jednej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada ori webasto i rozmieszczenie jego elementów ale na 100% powinienes posiadać :

1 piec webasto lub eber (najpopularniejsze firmy) i tu zaleznie od modelu pomki wody i paliwa znajduja sie w samym piecu lub na zewnątrz

2 oczywiście wiązki elektryczne

3 sterownik

4 zegar sterujący

5 opaski,zatrzaski,węze do układu chłodzenia

6 ewentualnie rozgałęźniki (zależy jak sie wpinasz w układ chłodzenia)

Nie wiem jak sie wpiąć w elektryke sterowania klimatronikiem bo w osobnych instalacjach (auta bez klimatroników) praktycznie jest tylko jeden przewód wpinany w zasilanie oryginalnej dmuchawy

Zakładałem ostatnio osobiście w swoim T4 (bez klimatronika)

Służe oczywiście pomocą jeżeli będziesz zakładał inne niż ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierze moze temat bo teraz dobra pora do montazu.adikrakow dowiedziales sie czegos ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po montażu webasto służę pomocą :cool1: Posiadam instrukcję jak krok po kroku wszystko zamontować i uruchomić :wink4:

wrzuć do warsztatu na forum napewno komuś sie przyda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar ale z brak czasu mnie wstrzymuje. :wink4:

Jeżeli nie chcesz wrzucić na ogólny, to może mi prześlij na PW?

Własnie zaczynam rozkminiać temat, więc wszelkie info sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja jest w pdfie i trochę waży, a plik nazywa się "A4 Webasto Standheizung Einbauanleitung Für 1.8T 1.9Tdi" więc wpisać w google i można zassać bo sprawdzałem trochę ciężko zrozumieć bo po niemiecku ale obrazki są w miarę. :kox: Jak problem to pytać w miarę możliwości odpowiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z podlaczeniem wlasnie do klimatronica nie ma młynu? pytam bo mam mozliwosc kupienia kompletnego webasto od A4 tez z AFN i z tego samego roku co moje auto.. boje sie tylko ze nie poradze sobie z montazem bo ta niemeicka instrukcja nic mi nie mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też miałem problem ale nie jest tak trudno do klimy trza dać 2 kable dodatkowe i przekaźnik, Trzeba ale i bez tego będzie działać wystarczy dać zasilanie do klimy przy bezpiecznikach. Ale po takiej operacji klimatronik będzie głupiał jak włączysz webasto i później zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...