Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Światła a podświetlenie zagarów


tomaszekd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem, a bardziej mnie to ciekawi może niż przeszkadza. Przy światłach ustawionych w pozycji auto, po zapaleniu się mijania przy zmierzchu nie podświetlają mi się zagary. Dokładniej rzecz mówiąc, to widać to przy wjeździe do tunelu. Zegary podświetlają się na chwilę przy przejściu automatycznym na mijania i zaraz gasną. Trochę mnie to denerwuje, tak ma być ? Gdy włączę ręcznie mijania, deska jest podświetlona prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście tego nie mam ale czytałem w jakimś wątku że właśnie tak jest przy światłach w pozycji auto :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-iem zmieniasz kodowanie w Kanale 17 (zegary) => 10 (adaptacja) kanał 19 wpisujesz 3 na pierwszej pozycji ?xxxx i masz podświetlone zegary i wskazówki po włączeniu zapłonu ;)

? Xxxx: Opcje Oświetlenie

0 - wskaźniki i skala tylko "włączone światła"

1 - wskaźniki już na "zapłon"

2 - skala już na "zapłon"

3 - Skala i wskaźnik na "zapłon" aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można to zmienić j.w. :wink4:

Ale tak jest właśnie przy pozycji AUTO. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem, a bardziej mnie to ciekawi może niż przeszkadza. Przy światłach ustawionych w pozycji auto, po zapaleniu się mijania przy zmierzchu nie podświetlają mi się zagary. Dokładniej rzecz mówiąc, to widać to przy wjeździe do tunelu. Zegary podświetlają się na chwilę przy przejściu automatycznym na mijania i zaraz gasną. Trochę mnie to denerwuje, tak ma być ? Gdy włączę ręcznie mijania, deska jest podświetlona prawidłowo.

a u mnie się wszystko podświetla normalnie na trybie AUTO, dodam, że nie zmieniałem nic Vagiem.Trochę to dziwne, że zegary się nie podświetlają na trybie auto przy zmierzchu, to w nocy też się nie podświetlają? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pewnie polega na tym jak ktoś rozumie zmierzch. :wink4::cool1: U mnie też podświetla się jak się mocno ściemni. Ale to nie problem bo można to zmienić jak kolega wyżej opisał. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, pozycja auto, noc, zegary nie podświetlone. tak ma być ?

Po zmierzchu (tak, ciemno w ch. :) Jak pisałem, przy wjeździe do tunelu, podświetla się i zaraz gaśnie (nie nie wyjechałem jeszcze). Nie chce, żeby zawsze było podświetlenie, tylko gdy załączą się mijania (bo jest ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, tak chyba być nie powinno. w podejrzewam, że w B7 jest podobnie jak u mnie tzn, że jak się robi ciemniej to oświetlenie wnętrza powinno się zapalić. ja mam często tak, że w czasie deszczu xenon mi się normalnie pali, ale w środku się nic nie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w nocy się nic nie dzieje to jest coś nie tak. :thumbdown: Zaświeca się na chwilę i gaśnie iluminacja? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś błąd komfortu czy coś takiego masz na kompie w aucie, najlepiej jak podepiniesz VAG'a i sprawdzisz wszystkie błędy, bo ewidentnie coś tu nie gra :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam włącznika AUTO,(mam bixy) i mam tak: włączony wagiem tryb skandynawski, czyli swiatła zapaląją się po zapłonie.

Licznik w dzien sie nie świeci zapala się dopiero po zmierzchu automatycznie, też myślałem, że mam coś uwalone, ale chyba tak ma być. :good:

Oczywiście jak zapale światła ręcznie to licznik świeci cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..te podświetlania wskazówek to w zależności zdaje sie od modelu licznika , ja też z tym walcze u siebie bo auto z 2004 r. i nima a koleś w 2002 ma ;(

oba fisy czerwone :confused4:

jak chce zakodować 2lub3 na pierwszym bicie to wywala ERROR i tyle ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) włączony wagiem tryb skandynawski, czyli swiatła zapaląją się po zapłonie.

(...)

Też miałem tak ustawione ale to do kitu rozwiązanie. Bixy włączają się od razu po przekręceniu kluczyku i muszą przygasnąć gdy rozrusznik zaczyna kręcić. Ani to dobre dla palników ani dla przetwornic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) włączony wagiem tryb skandynawski, czyli swiatła zapaląją się po zapłonie.

(...)

Też miałem tak ustawione ale to do kitu rozwiązanie. Bixy włączają się od razu po przekręceniu kluczyku i muszą przygasnąć gdy rozrusznik zaczyna kręcić. Ani to dobre dla palników ani dla przetwornic

U mnie zapalają się tylko światła do jazdy dziennej z przodu i tylne oczywiście po zapłonie. Bixy zapalają się dopiero jak przekręce włącznik świateł. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam czujnik zmierzchu i gdy było widno to świeciły się tylko wskazówki a gdy ciemno to również tarcze a dziś zakodowałem licznik aby pokazywała się kontrolka images?q=tbn:ANd9GcSj-eupk9uPLQYiUil7kudB1wFDz93OX3VYH5M2erI1g9DJ-_1l225F5Cc i po tym zabiegu tarcza wraz ze wskazówkami świecą cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam czujnik zmierzchu i gdy było widno to świeciły się tylko wskazówki a gdy ciemno to również tarcze a dziś zakodowałem licznik aby pokazywała się kontrolka images?q=tbn:ANd9GcSj-eupk9uPLQYiUil7kudB1wFDz93OX3VYH5M2erI1g9DJ-_1l225F5Cc i po tym zabiegu tarcza wraz ze wskazówkami świecą cały czas

a mógłbyś podrzucić to kodowanie do tej lampki żeby się świeciła :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kodowaniu licznika przestaw z wartości którą masz w ?? na wartość 04

XX??XXX na XX04XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam czujnik zmierzchu i gdy było widno to świeciły się tylko wskazówki a gdy ciemno to również tarcze a dziś zakodowałem licznik aby pokazywała się kontrolka images?q=tbn:ANd9GcSj-eupk9uPLQYiUil7kudB1wFDz93OX3VYH5M2erI1g9DJ-_1l225F5Cc i po tym zabiegu tarcza wraz ze wskazówkami świecą cały czas

antonio Już kiedyś była o tym mowa i nikt tego nie potrafił ogarnąć! :notworthy:

I jeszcze jedno. Jakim kablem robiłeś? Bo dawniej ktoś tutaj mówił, że żaden VAG tego nie ogarnie tylko serwis. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...