Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zestaw hamulcowy - jeździ ktoś na tym?


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

zestaw jest ok

jak masz czujniki to klocki maja byc FDB1323

jezeli nie to FDB1167

zestaw jest ok

jak masz czujniki to klocki maja byc FDB1323

jezeli nie to FDB1167

Jeśli kupię klocki z czujnikiem a nie mam ich u siebie to mogę go poprostu nie podłączać czy te z czujnikiem różnią się wielkością, grubością itp. od tych bez czujnika? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki z czujnikiem i bez sa troche inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki z czujnikiem i bez sa troche inne

No to dobrze,że zapytałem bo jeden ze sprzedających części na tym forum zasugerował mi, że to bez różnicy obcinam czujnik i po problemie :chytry: W B5 przed liftem była opcja z czujnikiem? :mysli:

No to problem hamulców na przód mam raczej rozwiązany, tyłem zajmę się póżniej bo tam jest bardziej skomplikowana sprawa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby co takiego skomplikowanego jest w tyle ? :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby co takiego skomplikowanego jest w tyle ? :mysli: :mysli: :mysli:

Wiem że, były 2 rodzaje zacisków na tył, żeliwne i aluminiowe, klocki do jednego i do drugiego różnią się od siebie a ja nie wiem jakie mam zaciski :decayed: gdzieś tu czytałem, widziałem foty jednych i drugich i wydaje mi się że mam aluminiowe.

Nie wiem też czy mechanik u którego będę zmieniał hamulce da radę przełożyć te pierścienie ABS ze starych tarcz. Zdecydowałem więc, że kupie zestaw na przód, pojadę na wymianę i rozeznam temat wymiany z tyłu, chociaż nie ufam mechaniorom to może mi coś dobrego podpowie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie tyłu. Z wybiciem pierścieni nie ma problemu. U mnie jeden był pęknięty, niestety nie udało mi się go nigdzie kupić i nie mogłem sobie pozwolić żeby mi auto do środy stało na kołkach (na środę mi chcieli ściągnąć w serwisie VW, 70zł), więc zespawałem pierścień i wyszlifowałem. Pod Vagiem żadnych błędów nie pokazuje, prędkości z kół ładnie zczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamulcach nie ma co dziadować, bo się można zawinąć wokół jakiegoś drzewka i potem sobie w brodę pluć. Na tył będę teraz zakładał tarcze TRW + klocki Ferodo + łożyska SKF, cena mojego zestawu jest większa niż tego z linka na 4 koła.

Rozumiem, że zakładałeś ten zestaw? Ile Cie wyniosło i czy kupowałeś z forum od kogoś? Może być info na priv :good:[br]Dopisany: 09 Lipiec 2011, 11:57_________________________________________________Pytanie do znawców :naughty: nie mam dostępu do auta a potrzrebuję wiedzieć czy mam klocki z czujnikiem czy bez? :mysli:

Audi z 97 roku z pazdziernika. Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzic sobie nie możesz ???? :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzic sobie nie możesz ???? :polew: :polew: :polew: :polew:

Napisałem, że nie mam dostępu do auta jestem w pracy poza domem do soboty :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nikt nie wrózy ze szklanej kuli :angry:

50% na 50% ze masz czujniki w klockach albo i nie

chociaz w tych rocznikach nie były zbyt czeste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nikt nie wrózy ze szklanej kuli :angry:

50% na 50% ze masz czujniki w klockach albo i nie

chociaz w tych rocznikach nie były zbyt czeste

Wiem, że nikt nie wróży poprostu myślałem, że może w przedliftach nie było czujników a w poliftach już tak :mysli:

No nic w takim razie wstrzymam się jeszcze z zakupem do czasu powrotu do domu i zobaczę co tam mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na TRW komplet tarcze + klocki :) zrobiłem na nich 1000km dopiero. Tarcze moim zdaniem 1sza klasa. Klocki troche twarde ale nie piszczą, nic złego sie nie dzieje. Zestaw godny polecenia. Z allegro zapłaciłem ok 400zł na przód. Fajniej pewnie będzie do tych tarcz kupić jakieś lepsze klocki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na TRW komplet tarcze + klocki :) zrobiłem na nich 1000km dopiero. Tarcze moim zdaniem 1sza klasa. Klocki troche twarde ale nie piszczą, nic złego sie nie dzieje. Zestaw godny polecenia. Z allegro zapłaciłem ok 400zł na przód. Fajniej pewnie będzie do tych tarcz kupić jakieś lepsze klocki. ;)

Cieszę się że te tarcze TRW są ok bo właśnie takie zamówiłem :decayed: do tego klocki Ferodo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie. Tarcze u sierbi mam 288 czy 280?

Nie masz dostępu do auta? :decayed: wystarczy podejść i zmierzyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bo nie ma mnie w PL

A slyszał ktos o tarczach firmy road house?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bo nie ma mnie w PL

A slyszał ktos o tarczach firmy road house?

Nie słyszałem, lepiej zamów, któreś polecane tu na forum, chłopaki tutaj handlują częściami przy okazji też dobiorą Ci odpowiednie do Twojego auta i rozwieją wątpliwości co do rozmiarów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecisz mi kogoś?

"TOM77" (od jutra do 25.07 niedostępny), "Dzik" i jeszcze ktoś, poszukaj a napewno znajdziesz :good:

Zamawiałem u TOM-a :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...