Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zestaw hamulcowy - jeździ ktoś na tym?


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/tarcze-klocki-288mm-przod-tyl-audi-a4-b5-95-01-i1682821025.html

Jezdzi ktoś na takim komplecie? Warte to wogóle uwagi? Czy lepiej zamówić np. Bosch za ok. 600 zł?

Będzie to hamować?

Nikt nie jezdzi na czymś takim albo podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamów przynajmniej TRW, będzie lepsiejsze od Boscha a to nie nadaje się dla kogoś kto kocha swój samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak

zamów przynajmniej TRW, będzie lepsiejsze od Boscha a to nie nadaje się dla kogoś kto kocha swój samochód :)

Mówisz, że TRW lepsze od Bosha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wrzuc Ferodo :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wrzuc Ferodo :> :> :>

Hehe i tak to właśnie jest z tymi hamulcami i waszą pomocą :tongue4::polew:

Już prawie byłem zdecydowany na tarcze Ferodo + klocki Ferodo (komplet przód tył). Ale np. kolega TOM77 nie ma ich w swojej ofercie bo jak sam mi napisał podobno robią je już w Chinach, więc teraz jestem zdecydowany na tarcze Bosch + klocki Ferodo.

A może lepiej trochę dopłacić i wziąć tarcze TRW? :mysli:

Sam nie wiem chyba wezmę te z linka z pierwszego postu...

:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nawet robia w Chinach to co z tego ???? :polew: :polew: :polew:

nie ma na nie reklamacji i to jest najwaznejsze

montuje te zestawy od lat i nie miałem do tej pory problemów

zdarzyły sie tylko dwie czy trzy reklamacje na klocki DS ale to juz inny temat :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz wszystko klepią w Chinach, a jeśli miałbym wybierać pomiędzy Bosch a TRW to które lepsze? Czy wogóle jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj Bosch-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj Bosch-a

Ok więc zostaje na tarczach Bosch i klockach Ferodo, ponoć przy okazji warto wymienić łożyska? Jak to z tym jest? I jakiej firmy łożyska polecacie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAG SKF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludze co wy mowice tarcze bosch to najwieksza lipa

lipa bo??

też szukam fajnego zestawu przód+tył. zastanawiam się nad 312mm na przód ale ciężko dostać jarzma za normalne $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludze co wy mowice tarcze bosch to najwieksza lipa

Skoro tak to napisz co polecasz, na czym Ty jezdzisz i dlaczego piszesz że Bosch to lipa, masz złe doświadczenia z tymi tarczami?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 12:34_________________________________________________

ludze co wy mowice tarcze bosch to najwieksza lipa

lipa bo??

też szukam fajnego zestawu przód+tył. zastanawiam się nad 312mm na przód ale ciężko dostać jarzma za normalne $

Ja zostaje przy serii ale też ciężko mi się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamulcach nie ma co dziadować, bo się można zawinąć wokół jakiegoś drzewka i potem sobie w brodę pluć. Na tył będę teraz zakładał tarcze TRW + klocki Ferodo + łożyska SKF, cena mojego zestawu jest większa niż tego z linka na 4 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamulcach nie ma co dziadować, bo się można zawinąć wokół jakiegoś drzewka i potem sobie w brodę pluć. Na tył będę teraz zakładał tarcze TRW + klocki Ferodo + łożyska SKF, cena mojego zestawu jest większa niż tego z linka na 4 koła.

Domyślam się :wink4: tego linka podałem dla przykładu bo jednak ktoś to kupuje :gwizdanie: skoro Ty bierzesz tarcze TRW to pewnie w twoim mniemaniu one są lepsze od Boscha? :mysli: Bo ja nie wiem co brać Boscha czy TRW różnica w cenie to dosłownie kilka PLN-ów.

Mnie czeka wymiana kompletu z przodu i z tyłu więc też trzepnie po kieszeni.

Gdzieś na forum czytałem że z tyłu do tarcz trzeba dokupić "pierścienie ABS"? Może da się je przełożyć ze starych tarcz czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie można przełożyć, tylko trzeba delikatnie je wyciągać żeby nie popękały. Co do wyższości jednych nad drugimi się nie wypowiem. Mi się jakoś TRW dobrze kojarzy, więc kupiłem, a co się trafi to się okaże podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie można przełożyć, tylko trzeba delikatnie je wyciągać żeby nie popękały. Co do wyższości jednych nad drugimi się nie wypowiem. Mi się jakoś TRW dobrze kojarzy, więc kupiłem, a co się trafi to się okaże podczas użytkowania.

No tak te pierścienie nie są drogie więc chyba je kupie bo jak podczas demontażu popęka to auto uziemione do czasu zakupu :confused4: Może jednak też wezmę TRW :wink4:

Fajnie byłoby jakby ktoś kto już użytkuje powyższe tarcze się wypowiedział :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje od 5 lat w motoryzacji i mam styczność z mechanikami i częściami bosch, dobry mechanik jak słyszą bosch to mówią tak bosch ale 5 lat temu teraz to lipa.Ostatnio klient zamówił sobie tarcze boscha do calibery bo calibera po 2 dniach przyjechał i oddal ponieważ o były krzywe , 2 przykład klocki boscha sa 2 rodzaje albo za***iście twarde ze ścierają tarcze albo robione z kredy bo nie wytrzymują 10tys Bierz TRW,ATE BREMBO na tyl mogoł być mikody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje od 5 lat w motoryzacji i mam styczność z mechanikami i częściami bosch, dobry mechanik jak słyszą bosch to mówią tak bosch ale 5 lat temu teraz to lipa.Ostatnio klient zamówił sobie tarcze boscha do calibery bo calibera po 2 dniach przyjechał i oddal ponieważ o były krzywe , 2 przykład klocki boscha sa 2 rodzaje albo za***iście twarde ze ścierają tarcze albo robione z kredy bo nie wytrzymują 10tys Bierz TRW,ATE BREMBO na tyl mogoł być mikody

Ok no to z Bosha rezygnuję :wink4: teraz jestem za tarcze TRW, klocki Ferodo. Czy klocki Ferodo są naprawdę tak dobre że większość ludzi właśnie je kupuje?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 21:40_________________________________________________Jestem zdecydowany na ten zestaw na przód:

http://allegro.pl/tarcze-klocki-ferodo-przod-audi-a4-a6-passat-b5-i1688567169.html

Proszę któregoś ze znawców tematu o potwierdzenia że właśnie te tarcze i te klocki będą pasować do mojego audi jak w opisie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw jest ok

jak masz czujniki to klocki maja byc FDB1323

jezeli nie to FDB1167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...