Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Grzanie w fotelu kierowcy za mocne


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem... grzanie w fotelu kierowcy robiło sie w zimę mega mocne po lewej stronie siedziska (fotele z wysuwanymi przodami) i któregos dnia niestety zauważyłem ze pojawiła się dziurka w fotelu :(

dziurka jest mała i nie powiększa się ale chce jakos ogarnąć to podgrzewanie fotela.

Co moze byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze izolacja maty sie zsunela wiec grzeja teraz ciebie same kabelki dlatego tak goraco moze byc.

Bez sciagniecia tapicerki siedziska sie nie obedzie, wtedy sprawdzisz na 100% jak to wyglada pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji nie mam - brak elsy :confused4: system win 64bit uprzykza mi zycie :wallbash:

Powiem ci tylko ze jest mozliwosc sciagniecia samego siedziska. Zmienialem kiedys tapicerki welur na alcantare i pomimo braku instrukcji udalo mi nic nie zepsuc, no moze lekko obdrapalem zaczepy plastikowe wlasnie siedziska - tyle ze to nie mialo zadnego wplywu na funkcjonowanie.

Zadnej relacji DIY nie zrobilem niestety :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki... a czy koneiczne było wyciąganie fotela? zapewne tak wiec jakim kluczem odkreca sie fotel bo tam jest jakaś taka dzwina gwiazdka :) co to za klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciagnac fotel

Zgadza sie tam jest ten inny rodzaj torxa - niewiem jak fachowo to sie nazywa, ale na ja na szczescie mialem w swojej skrzynce :decayed:

Slyszalem-nie probowalem ze czasami idzie dopasowac normalnymi torxami rozmiar i jesli sruba nie jest dobita to odkrecisz.

Jak sciagniesz fotel zacznij od pochylenia oparcia, odczep od dolu zaczepy na gumce od siedziska, wyciagnij je do srodka pomiedzy siedziskiem a oparciem.

Teraz musisz sciagnac dolny plastikowy boczek fotela tam gdzie jest unoszenie gora dol-masaz plecow, nastepnie jak juz to sciagniesz to przy pomocy dlugiego plaskiego i malego plaskiego odczepic listwe plastikowa tapicerki siedziska z lewej i prawej strony - najtrudniejszy element, trzyma sie to g....o :( - ciezko jest to opisac i nazwac, jak bedziesz robil sam skumasz o czym pisze.

Jak bedziesz mial juz dwa boczki odczepione i gumki z zaczepami spod oparcia wyciagniete to wtedy zacznij wypinac tapicerke z gabki siedziska - tutaj przyda sie szerszy plaski srubokret aby przytrzymac zaczep w gabce-mozna oderwac od gabki- i troche sily aby szarpnac i wyczepic :).

A koncowka tzn przod siedziska to juz pikus :naughty:

Jak sciagniesz tapicerke szukalbym kabla ogrzewania bez izolacji, w ori sa one galwanizowane i pokryte biala mata klejaca przyklejona do gabki fotela.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :)

jutro zaczynam poszukiwania klucza do odkrecenia fotela bo niestety takiego nei mam a torxy nie pasują i szkoda śruby

potem zabiore sie za robote i dam znac jak poszło :)

/pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...