Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Jaką mam skrzynie?? ;-)


and6412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem auto (a4 B6) z automatem. Wszystko fajnie tylko wszyscy mieszaja sie w zeznaniach czy ta skrzynia to Multitronic czy Tiptronic?

Moze mi ktoś pomóc? VIN to:

WAUZZZ8E14Axxxxxx

PS.

Co ile zmienia sie w tej skrzyni olej?

z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic ma 5 biegów, a multi 6 ;) zmień na pseudomanuala i zobaczysz :) ale 2004 to na 99% multi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak multitronic bo ma 6 biegów (czy to pewna informacja w nowym A6 Tiptronic ma 6 biegów) ;-) Czy ja dobrze rozumiem czy to jest ta bezstopniowa skrzynia biegów? Bo za cholere nie czuje zeby jakos inaczej sie jeździło niż zwykłym tiptronic'iem? Powinienem czuć różnice?

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, tzn chyba nie. Moze i dopatrzylbym sie tego ze obroty nie wzrastają przy przyspieszaniu o 10km/h ale potem juz sie rusza. Pytalem bo wlasnie nie jestem pewien tego. Ciezko cos dokladnie oserwowac i do tego prowadzic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and6412 przeedytuj swojego pierwszego posta i na przyszłoś radzę nie podawać takich danych jak kod VIN.

Oznaczenie skrzyni biegów masz na naklejce w bagażniku (gdzie zapasówka) lub w książce serwisowej. Po oznaczeniu można w ETKA spr. jaka to skrzynia.

Ale chyba prościej tak jak Pre pisał ... w multi - czujesz jak bys jechał autem elektrycznym nie odczuwa sie zmian przełożeń bo (w zasadzie takowych nie ma), w tipie - jeżdzisz jak zwyczajnym automatem z tym że masz możliwość ręczne zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mial Quattro to 100% Tip. W twoim przypadku na 99% to multi. Sprawdz ilosc biegow na postoju, tak jak pisal na poczatku Piechol. Wlasnie przelaczajac w tryb "manualny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewny na 99,9% ze to multi. Swiadczy o tym FWD i 6 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znazenie, ale dziwne wydaje mi się że nie mam bagnetu do skrzyni biegów.

NIe przejmuj sie tym faktem, bo mało kto posiada taki element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie zamotal chłopak.Jezeli to jest b6 i nie quattro to masz multitronic (niestety) jak quattro to masz tipa, ale pewnie nie masz skoro nie czujesz obrotow. To sa podstawowe informacje, podane nawet na wikipedia.org. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...