Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Plan na Car-audio


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

W radiu nie mam opcji zwiazanej z włączaniem/wyłączaniem wzmacniacza, jest ustawione centralnie czyli na 0 fader i balans bo i tak sa tylko głosniki z przodu

A jelsi coś by sie upałiło to co moze?? jestem to wstanie naprawić :mysli:, wzmak cały sie nie spalił bo jak mówiłem wszystko gra po odłaczeniu przednich RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest gdzieś zwarcie i wzmacniacz przechodzi w tryb awaryjny.Jak odłączysz przód to wraca do normy.Sprawdź tak jak ci pisał rysiuu będziesz wiedział czy jest wszystko ok.[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 21:05_________________________________________________A masz w radiu wł-wył suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub możesz podłączyć teraz pod ten drugi kanał i też w ten sposób sprawdzisz czy jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się uczepiliście tych głośników. Przecież problemy są po podłączeniu RCA, więc od strony końcówki mocy jest OK.

Kowi, pamiętaj że nie wolno podłączać i odłączać RCA na włączonym (uruchomionym) wzmacniaczu i radiu, bo można sobie uszkodzic masę w radio... jeśli już tego nie zrobiłeś - chociaż objawy trochę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się uczepiliście tych głośników. Przecież problemy są po podłączeniu RCA, więc od strony końcówki mocy jest OK.

Kowi, pamiętaj że nie wolno podłączać i odłączać RCA na włączonym (uruchomionym) wzmacniaczu i radiu, bo można sobie uszkodzic masę w radio... jeśli już tego nie zrobiłeś - chociaż objawy trochę inne.

nie no wszystko podłączane przy wyjętym kluczyku :wink4: radio mam po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy objawy są takie same jak wtyczki RCA przy radiu nie są wsadzone do gniazd przodu (Front czyliu Ciebie środkowe), a są wsadzone do wzmaka?

Jeśli tak, to spróbuj jeszcze wsadzic te RCA do gniazd w radio tych górnych czyli REAR. Czy wtedy wzmak też wchodzi w "protect"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie sprawdzałem, wcześniej było do radia przyczepione a do wzmaka(przód) nie i tak jezdziłem troche czasu, ale tak jak pytasz nie próbowałem, na tylne również nie podłączałem, jeśli jutro ogarne jakis garaż to pierw złoze drugie drzwi do kupy i spróbuje wtedy podłaczyc pod tył te chinche i to sprawdzenie po kanałach co Rysiuu pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić na początek sam kabel RCA czy nie zwiera wejścia. Jak napisałem - podłączenie go tylko do wzmaka, a od strony radia nie. Można też użyć zupełnie innego kabla RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić na początek sam kabel RCA czy nie zwiera wejścia. Jak napisałem - podłączenie go tylko do wzmaka, a od strony radia nie. Można też użyć zupełnie innego kabla RCA.

ok sprawdze jak piszesz, teraz i tak mam wszystko na wierzchu, wiec to chwila[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 23:09_________________________________________________Zrobiłem próbe tak jak ygrek pisałes, jak RCA są podpiete(wszystkie 4 do wzmaka) a dwa do radia od suba tylko, to zapala sie ta żółta dioda, ale gdy podepne suba pod kanał C i D na mostku to sub gra tak samo jak na 2 pozostałych kanałach, podłaczałem go przez drugi kabel rca(który wczoraj dawał sygnał na przód) i wszystko gra. Teraz jade montować drugi głosnik w drzwi to zorbie próbe o której pisał rysiuu

Wiec reasumując

A. Myzyka na subie gra gdy 4 RCA są podłaczone na radiu i dwa RCA obojetnie czy na A i B czy C i D przy zmostkowaniu na wzmacniaczu, palą sie diody normalnie

B. Muzyka na subie nie gra gdy 4RCA są podłaczone do radia i cztery do wzmaka, wtedy zapala sie zółta dioda tylko

C. Muzyka na subie nie gra gdy 2RCA są podłaczone do radia i cztery do wzmaka, wtedy zapala sie żółta dioda

[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 14:29_________________________________________________Problem rozwiazany, zwrotnica robiła zwarcie, podmien ilismy na drugą zaczeło grać, urobiliśmy końcówki kabli podłaczyliśmy i jak ręką odjął, został mi tylko problem nie działajacego sterowania szybą kierowcy :wallbash:, drugie drzwi poszły szybko.

Głosniki grają pod wzmakiem jak nalezy :kox: dzieki wszystkim za zainteresowanie :notworthy: :notworthy:

dwie fotki z pracy

76676684.jpg

29373059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklejasz to matami? Dajesz jakiś wzmocnienia? Wrzuć fotki z roboty jak będziesz wyklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklejasz to matami? Dajesz jakiś wzmocnienia? Wrzuć fotki z roboty jak będziesz wyklejał.

tak będe zaklejał, maty leżą w piwnicy już ponad pół roku :disgust: wzmocenienia pójdą, jedno juz jest do którego podczepiłem zwrotnice, poleca jeszcze dwa w poprzek drzwi

Najgrosze to przeciagnac kabel od głosnika w drzwiach pasażera, ciezka dostepnosc tam jest :thumbdown:

Wygłuszenie będe robił raczej juz w cieplejsze dni

Narazie rozgrzewam głośniki, ale juz słychać róznice od tego co było na seryjnych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem sie nie skończył :wallbash:

Dzisiaj przy -17 po 2 dniowym postoju odpalam auto, wszystko ok radio odrazu na "mute" i ekran off, przy tej temperaturze staram sie nie słuchać muzyki zanim sie nie rozgrzeje w aucie. W końcu właczam radio a tu cisza :blink: patrze na wzmacniacz a tam znowu żółta dioda wiec, odpiłame sygnałówke frontu, wszystko wraca do normy.

Problem lezy w zwrotnicach one jakos łapia zwarcie :wallbash: macie jakis pomysł na to :mysli: jak podłaczałem to końcówki zostały oblutowane i przykręcone tak ze nie powinno nic ze sobą stykać, wiec jedyne co to jakaś wilgoć, no ale o czym mowa mróz jest przecież :wallbash:

Gdzie wy montowaliscie zwrotnice?? moze czyms to zakryć szczelnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwrotki wrzucilem pod kierwonice i za schowek i mam spokoj :good: Masz gdzies fotke taka na wprost glosnika przykreconego do drzwi? Ja je chyba troche za wysoko wsadzilem bo mi tapicerka lekko odstaje na dole od drzwi i glosnik czasem spotka sie z boczkiem :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki centralnej nie mam, a z tymi zwrotnicami idzie je gdzies tam zamontować czy poprostu walaja sie pod dechą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie walaja sie narazie :embarrassed: Mialem je poprawic bo montowalem wszystko na szybko ale jezdze tak juz pol roku i nic sie nie dzieje :good: Bede kombinowac jeszcze tam jak bedzie cieplej troche, chociaz coraz czesciej zastanawiam sie zeby cos plytkiego wrzucic jednak :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...