Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jaki dystans


konus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Mam na tyle założone felgi 18' 8,5J ET45 oraz oponkę 225/40...

Pytanie moje brzmi jaki największy dystans można założyć żeby nie obcierało nic o nadkole przy konkretnej glebie bo póki co nie mogę zejść na dół nawet cm bo na dołkach trze mi sprężyna o oponę :disgust:

Myślałem nad 5 mm ale skoro ma być dystans to chciałbym jak najszerzej a żeby przy tym nic nie obcierało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że minimalne ET jakie możesz zastosować przy feldze 8.5 cala to 35.

Więc dystans 10 mm.

Ale poczekajmy co powiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ET 35 nie zejdzie bardzo nisko bo będzie tarło, chyba że zaklepie nadkola :naughty:. U mnie na 8J 18 ET 35 gleba że palec nie wchodzi w nadkole i na dużym dołku lubi przytrzeć delikatnie. Ja bym celował coś koło ET 40 tym bardziej jeśli felga ma 8,5J :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zestawie, obojetnie jaki dystans dojdzie i tak gleby nie zrobisz (opona nie schowa się w nadkolu).

Jak dasz 10mm to będzie całkiem ładnie wypchnięte i można sporo obniżyć (jak chcesz to spójrz u mnie,ledwo wchodzi najmniejszy palec między nadkole a oponę)

ale jeśli chcesz mega glebę w stylu Krychy (na stałe) to pomyśl o dystansie i węższych oponach.

Poszerzenie nadkoli maszynką, pozwoli opuścić gwint góra o centymetr. Przerabiałem to wczoraj :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi tylko o tył :wink4:

Bo przód mam już milimetr od zwrotnicy a skręcony że też palca nie upchnę :naughty:

A z tyłu da się wypchnąć bo jest sporo miejsca tylko właśnie obawiam się że ET 35 nie schowa się w nadkole :gwizdanie: Bo póki co trze drugi zwój sprężyny na dołkach o oponę a chciałbym z 2 cm niżej puścić tył :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj dystans tylko 5mm aby opona "odeszła" od sprężyny, bo lepiej jak koło lekko schowane niż jak przyciera co rusz o błotnik - wiem z doświadczenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystans 10mm + podgięcie nadkoli i bedzie malina :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez podginania nadkoli? Bo tył rok temu malowany i nie chciałbym lakieru uszkodzić a poza tym chyba było ciut szpachli liźnięte na jednym... :kwasny:

A jakby tak 7mm włożyć? Jest w ogóle taki dystans? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak jest taki to w przypadku B5 nie założysz felgi później z racji tego że pierścień centrujący na piaście będzie za mało wystawał i felgi dobrze nie wycentrujesz. Sprawdziłem u siebie z dystansem 8mm i felga latała jak na mimośrodzie. Przy dystansie 5mm nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat chce kupic felgi 2x 9.5j r19 et 46 oraz 2 x 8,5j r19 et 56 jakie zastosowac dystanse? Moze wystawac ale nie za duzo ;) prosze o propozycje, planowana opona to 215/35 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos ci pomorze ja mam z tyłu 9j et30 i mam rowno z rantem z przodu ta sama szerokosc 9j i et 30 i rant od felgi wystaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 9.5 et 46 z dystansem 17mm bedzie wystawac jakis 1cm dobrze kojarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu dowód poleci :decayed: Z przodu jak 8,5J to dystans minimum 10 mm albo i więcej bo u mnie przy 18' ET 45 jest naprawdę milimetr od zwrotnicy :wink4: No a na tyle przy 9,5J sądzę że ET 30 musi być żeby nie tarło w ośće o amor :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a u mnie w okolicy juz mnie dobrze znaja :decayed: albo wybiore bezpieczna opcje i zamowie wszystkie 4 szt 8.5j et 56 + odpowiednie dystanse zeby rowno stalo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 8.5J jest jeszcze miejsca trochę więc 9J powinno się zmieścić bez wystawania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie felgi sa w 2 szerokosciach 8.5 et 56, 9.5 et 46, minimalny dystans zmieniajacy rozstaw to 17mm i tu nachodzi pytanie ile te 9.5 by mi wystawaly, jesli 1cm to sie nawet nie zastanawiam :D jesli wiecej to niestety pakuje wszystkie 4 szt 8,5... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konus to juz zalezy jakie ET bo nawet 8,5j moze wystawac

W sensie 8,5J przy największym możliwym ET czyli ok 45 :wink4: Więc 9,5J jakby było milimetry od amortyzatora to pewnie wystawałoby niewiele albo wcale :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...