Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

AUDI PARKING SYSTEM w MMI 2G HIGH 2007-2009

UPGRADE czujników przód i automatyczne załączanie
 

UWAGA!!!
Poniższy poradnik ma formę tylko poglądową.
Nie jest oficjalnym manualem Audi.
Absolutnie nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności za konsekwencje spowodowane nieumiejętnym montażem , kodowaniem .
Robiąc samemu ta przerobkę bierzecie całą odpowiedzialnośc na siebie.


Kopiowanie, cytowanie, przerabianie / edycja tekstu i dalsza dystrybucja w celach komercyjnych jest zabronione !
Wykorzystywanie go na innym forum będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.




http://a4-klub.pl/index.php?/topic/314081-upgrade-czujnikow-pdc-przod-2008-2012-schemat/#entry4436846
 

MOD ten dedykuje osobom nie posiadajacych z przodu czujnikow PDC ale posiadajacych MMI 2G HIGH

Połaczenia sa te same do wszystkich SYSTEMÓW AUDI tak jak :

CONCERT SYMPHONY MMI 2G 3G 2G HIGH

Kodowania do 3G HIGH sa inne niz 2G

TAK samo jak do RADIA CONCER SYMPHONY

Co zyskujemy ?

Zyskujemy pelna funkcjonalnosc systemu wraz wyswietleniem WIZUALIZACJI auta na monitorze :naughty:



KODOWANIE WIZUALIZACJI

STEROWNIKA 4 KANAŁOWEGO DLA :

CONCERT/SYMPHONY MMI 2G ,3G HIGH , LOW:

10 PARK ASSIST ---> SECURITY ACCESS 16 ( 71679)
CODING 07 ---> BYTE 0 BIT 4 zmiana z 0 na 1 .


 

pdc58.jpg

 

 

 

Spis czesci do parctronica :

- Zderzak przod pod PDC ( w zaleznosci kto jaki ma zwykly , S LINE , S4
- Sterownik 8 kanalowy 1szt. ***

DIY oparty na sterowniku :

8K0 919 475  AA

8K1 959 673 G Przelacznik wielofunkcyjny pod ESP i PDC ( w moim przypadku wersja nad klimatronikiem )
Czujnik ultradzwiekowy przod 4 szt. ***
 

420 919 275    05/07-12/09
4H0919475A    05/07-04/12
1S0919475A    01/06/2012 -01/05/2015
1S0919475D  01/05/2015 --->


- 8K0 919 268 A prawy : Element ustalajacy 1szt. kolor pod atrape (grill) w zaleznosci kto jaka ma T94 (czern blyszczaca ) , 1QP (szary kamienny ), 3FZ (czarny )
- 8K0 919 267A lewy: Element ustalajacy 1szt. kolor pod atrape (grill) w zaleznosci kto jaka ma T94 (czern blyszczaca) , 1QP (szry kamienny ) , 3FZ (czarny )
- 8K0 971 095 A Wiazka PDC przod 1 szt.
- 8E0 919 279 Glosnik ostrzegawczy
- 7L6 868 307 Sruby do glosnika 2 szt.
- 4B0 972 623 Wtyka glosnika 1 szt.
- 1J0 973 713 Wtyka wiazki do wiazki PDC przod 1 szt.
- 8E0 972 112 B Wtyka 12 PIN do sterownika PDC 1szt.
- 000 979 009 E 7 kabelkow ( 2 sztuki w zestawie )
- Przewody 6x10 mb 0,35 mm, 4x8 mb 0,35 mm ( zawsze trzeba zrobic dluzsze , u mnie mniej wiecej tyle poszlo :wink4: )
- VCDS
- 10 sztuk trytytek :kox:
- lutownica , cyna
- wyjmaki
- wkretaki
- klucze torx 20 ,25 ,27 , 30
- grzechotka z przdluzka i nasadki 8 mm ,10 mm
- obcegi , noz :przebiegly:
- silikon (kolor czarny )
- tasma izolacyjna tzw. szmacianka 2 szt. cena 14 PLN

POMOCNE LINKI :

http://pl.realoem.me/Audi/CA/A4/2011/636/R/9/919/919020

Konektory Volkswagen - e-connectors

Parking module for rear camera and rear sensors only - A5_OC


1 Sterownik PDC 8 kanalowy

PDC18.jpg


2 Przelacznik wielofunkcyjny z przyciskiem PDC

pdc11.jpg

3 Wiazka PDC przod wraz z czujnikami

pdc14.jpg

4 Element mocujacy w grillu czujniki PDC

pdc12.jpg
pdc16.jpg

5 Glosnik przod

pdc13.jpg


6 wtyka 12 Pinowa do sterownika

pdc17.jpg


7 Wtyka laczaca przednia wiazke PDC ze sterownikiem

pdc19.jpg


8K0 919 475 A   - 8 czujników, obsługa graficzna
8K0 919 475 B   - 4 czujniki
8K0 919 475 C - 8 czujników obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej
8K0 919 475 D -4 czujniki
8K0 919 475 E - 8 czujników, obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej
8K0 919 475 F - 4 czujniki
8K0 919 475 G - 8 czujników obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej
8K0 919 475 H  - 4 czujniki
8K0 919 475 J  - 8 czujników obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej
8K0 919 475 P - 8 czujników obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej
8K0 919 475 Q - 4 czujniki
8K0 919 475 R - 8 czujników  obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej
8K0 919 475 S - 4 czujniki
8K0 919 475 T - 4 czujniki 
8K0 919 475 AA - 8 czujników obsługa graficzna, wsparcie kamery tylnej


 

 

 

 

 



Zestawienie wszystkich elementow PDC w samochodzie

pdc000.jpg

pdcf.png



Na poczatku naszego rezanka trzeba naprawde kupe czesci rozmontowac w naszym aucie :confused4: ale dla prawdziwego rezacza to nic trudnego :decayed:
Zaczniemy nasza rozbiorke od tylnego bagaznika :) .Musimy rozmontowac niestety wszystkie elementy platikowe .

pdcavantoslony.png

1 - Wykładzina wnęki na koło zapasowe
2 - Osłona tylnego pasa nadwozia
3 - Osłona szczelinowa lub szyna mocująca
4 - Osłona boczna bagażnika
5 - Osłona bagażnika
6 - Siatka przedziału ładunkowego
7 - Podłoga przestrzeni ładunkowej z przodu
Warianty wyposażenia:
- Z osłonami szczelinowymi
- Z szynami mocującymi
8 - Podłoga przestrzeni ładunkowej z tyłu
Warianty wyposażenia:
- Z osłonami szczelinowymi
- Z szynami mocującymi

pdcbagaznik.png

1 - Tylny uchwyt
2 - Śruba 2 szt.
3 - Szyna mocująca z lewej strony
4 - Uchwyt mocujący
5 - Śruba 2 szt.
6 - Podłoga przestrzeni ładunkowej z tyłu
7 - Uchwyt mocujący
8 - Śruba 2 szt.
9 - Podłoga przestrzeni ładunkowej z przodu
10 - Śruba 2szt.
11 - Śruba
12 - Śruba
13 - Przedni uchwyt
14 - Ramiona
15 - Szyna mocująca z prawej strony
16 - Śruba

pdcbaganiklistwa.png
pdcoslonatylnalewa.png

Kluczem torx 20 odkrecamy srubu mocujace i odciagamy tylna listwe ozdobna :)

pdcpas1.png
pdcpas.png

Dalej przechodzimy na tyle siedzenie w aucie i odciagamy listwe oslaniajca .


pdclistwa4.png
pdclistwa5.png

Po odciagnieciu rozbieramy srodkowy slupek .

pdclistwa6.png
pdclistwa7.png

Przechodzimy do przodu auta i dalej rozbieramy oslony .





pdc98.png pdc96.png

pdc97.png

pdcwsik.png

Teraz rozbieramy schowek kierowcy :)

schowekkierowcypdc.png

1 - Śruba
2 - Boczna osłona
3 - Klamra
4 - Złącze 16-stykowe
5 - Klamra
6 - Klamra sprężysta
7 - Śruba
8 - Osłona tablicy przyrządów po stronie kierowcy
9 - Śruba




Musimy sciagnac ta oslone aby pozniej zamontowac glosniczek .
 

schowek_PDC1.png

schowekpdc1.png
schowekpdc2.png



 

Wspomniany glosniczek na przod :) Mocujemy go na nitach zakupionych w AS0

pdc6.png



Po rozebraniu wszystkich plastikow w naszym aucie przystepujemy do robienia instalacji :) Na poczatku DIYa opisalem jakie dlugosci i przekroje kabli bedziemy potrzebowac .
Zaczniemy od wymiany sterownika z 4 kanalowego na 8 kanalowy . W tym celu demontujemy go i odpinamy wszystkie wtyki .

pdc26.jpg

pdc27.jpg

Po zrobionej wiazce ( wiazkach ) :wink4: przystepujemy do jej przeciagniecia od tylu auta do przodu .

pdc35.jpg

pdc48.jpg

pdc36.jpg

pdc36.jpg

pdc37.jpg

pdc38.jpg

pdc39.jpg

pdc40.jpg

Mamy zaznaczona na fotce wtyke do instalacji przednich czujnikow PDC . Nie montujemy jej na razie w wiazce , poniewaz nie przebijemy sie nia przez obudowe komputera !!!
pdc41.jpg

Montujemy glosniczek i podlaczamy przewody :) Otwory mocujace znajduja sie siedzac w aucie obok prawej nogina wysokosci kolana :wink4:

pdc42.jpg

Teraz bierzemy wyjmaki i wymontowujemy zmieniarke . Warto zabezpieczyc jakims recznikiem ( szmata ) czymkolwiek Panel NAVI aby nic nie porysowac :wink4:

pdc43.jpg

pdc44.jpg

pdc45.jpg

pdc46.jpg

Po odpieciu wtyki i dolozeniu instalacji zmieniamy przelacznik z przyciskiem PDC :) Mozemy sciagnac tez panel climatronic aby miec lepszy dostep :wink4:

pdc47.jpg

Zmieniarke wraz z zamontowanym przyciskiem wkladamy na swoje miejsce . Dalej przystepujemy do demontazu podszybia ( o ile mamy na wyposazeniu ) Odkrecamy dwa zabezpieczenia i sciagmy je .

pdc56.jpg

pdc55.jpg

W tym momencie mamy dostep do plastikowej obudowy ECU ktora odkrecamy .

pdc25.jpg

Ukaze sie nam taki widok :) W dolnym mocowaniu przeciagamy nasza wiazke .

pdc22.jpg

pdc21kopia.jpg

pdc20.jpg

pdc23.jpg

W gumie ktoredy puszczamy wiazke znajduje sie masa uszczelniajaca , ktora troszke wyciagamy . Pozniej zabezpieczamu silikonem ja.

PDC24.jpg

W podszybiu mamy mocowanie gumowe gdzie puszczamy wiazke do przedniego zderzaka . Puszczamy ja pod filtrem powietrza do wczesnie j sciagnietego zderzaka .

pdc57.jpg

******************************************************************************************************************************************

Tu sie na chwile zatrzymam !!! :wallbash: gdzies podzialem fotki z demontazu zderzaka ale w najblizszym czasie beda wstawione poniewaz zabieram sie za rezanko innych rzeczy :wink4:

18 mm. 

Tylko i wyłącznie wiertło stożkowe. 

 

b393e7e04991a1717b81c5b5e9c4.jpg

 

 


******************************************************************************************************************************************

Schemaciki PDC :decayed:

schematpdc3.png

schwmatpdc2.png

czujnikischemat1.png


przyciskpdc.png




KODOWANIE dla MMI 2G HIGH





bezttytuu5.png
beztytulu6.png
bezttytuu8.png

Wchodzimy w 07 Control Head 10 Adaptacje 01 channel i dodajemy cyfre +4 do istniejacej wartosci

Pozniej wchodzimy w 10 PDC  -----  Coding 07 LongCoding ----   i zmieniamy na odpowiednie bity

U mnie przy manualnej skrzyni kodowanie jest 100003

bezttytuu2p.png
beztytulu2.png
beztytuluk.png
beztytulu31.png
 


GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10 PDC ----- save


Mozemy tez zakodowac PDC bez uzywania VCDsa w panelu MMI . Musimy pierwsze odblokowac tzw. zielone menu :wink4:

[07 - Head Control]
[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmienic 0 na 1


Jak wchodzimy w zielone menu ? Otoz przytrzymujemy te dwa przyciski :)

pdc111.jpg

pdc112.jpg

pdc113.jpg

pdc114.jpg

pdc115.jpg

Na koncu zaznaczamy i wciskamy na samym dole ACCEPT :wink4:

Na wyswietlaczu MMI pojawi sie na obrazek auta i dodatkowe funkcje .

pdc51.jpg

pdc53.jpg

pdc52.jpg

pdc58.jpg




KODOWANIE dla MMI 3G

Adres 5F  MMI 3G
 

IMG_0309.JPG

Screen_12_090626_0035_0016.png

Screen_13_090626_0036_0017.png

Screen_26_090626_0040_0021.png

Screen_30_090626_0041_0022.png






GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10 PDC ----- save



STEROWNIK 10 PDC :

bezttytuu2p.png




kodowanie dla CONCERT


GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10 PDC ----- save



25knehe.jpg


 


 

Opublikowano

ja pierd............ zaczeło się :cool1:

Opublikowano

Czyli moduł PDC nie ma ochrony komponentu ? :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Czyli moduł PDC nie ma ochrony komponentu ? :naughty:

Nie ma :naughty: tylko te najwazniejsze sterowniki maja .

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

wrc,

a jeżeli mam tylko PDC na tył, to można zrobić tak, żeby przy włączeniu biegu wstecznego uruchamiał się graficzny asystent parkowania na sam tył?

Opublikowano
  • Autor

wrc,

a jeżeli mam tylko PDC na tył, to można zrobić tak, żeby przy włączeniu biegu wstecznego uruchamiał się graficzny asystent parkowania na sam tył?

Sprobuj wejsc w Park Asist 10 w Kodowanie a pozniej w LongCoding Helper i odznacz Bit 4 zobaczymy czy przyjmie twoj 4-o kanalowy sterownik PDC :wink4:

beztytulu31.png

Opublikowano

wrc,

a jeżeli mam tylko PDC na tył, to można zrobić tak, żeby przy włączeniu biegu wstecznego uruchamiał się graficzny asystent parkowania na sam tył?

Sprobuj wejsc w Park Asist 10 w Kodowanie a pozniej w LongCoding Helper i odznacz Bit 4 zobaczymy czy przyjmie twoj 4-o kanalowy sterownik PDC :wink4:

beztytulu31.png

dzięki za pomoc, ale nie przyjmuje mojego 4-o kanałowego sterownika PDC :thumbdown:

nie będzie wizualizacji przy parkowaniu... :confused4:

Opublikowano
  • Autor

Czyli tylko przy 8-kanalowym sterowniku PDC mozna uruchomic wizaulizacje AUTA na ekranie MMI .

Opublikowano

Ciekawe czy da się wpakować 8-mio zakodować 4-ro i wówczas spróbować wizualizacji :decayed::mysli:

tak właśnie chciałem spróbować, żeby na 8-mio działał wizualnie sam tył :mysli:

tylko kupować sterownik, żeby się przekonać, że np nie działa :dontknow:

Opublikowano

laguna musiał by odłączyć przednią kostkę i spróbować... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Oczywiscie sprawdze sposob z odlaczona wtyka :) ale wydaje mi sie ze beda oczywiscie bledy ;(

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
Oczywiscie sprawdze sposob z odlaczona wtyka :) ale wydaje mi sie ze beda oczywiscie bledy ;(

Grzegorz i co sprawdzałeś to ??

Opublikowano
  • Autor
Oczywiscie sprawdze sposob z odlaczona wtyka :) ale wydaje mi sie ze beda oczywiscie bledy ;(

Grzegorz i co sprawdzałeś to ??

Sprawdzimy na SPOCIE :decayed:

Opublikowano
Oczywiscie sprawdze sposob z odlaczona wtyka :) ale wydaje mi sie ze beda oczywiscie bledy ;(

Grzegorz i co sprawdzałeś to ??

Sprawdzimy na SPOCIE :decayed:

Po sprawdzeniu podzielcie się na forum:wink:

Opublikowano

Grzesiek a co z przyciskiem do uruchamiania czujników jeśli ktoś nie ma mmi high? tylko radio concert? w ktorym miejscu sie montuje ten przycisk?

Opublikowano
  • Autor
Grzesiek a co z przyciskiem do uruchamiania czujników jeśli ktoś nie ma mmi high? tylko radio concert? w ktorym miejscu sie montuje ten przycisk?

Przy MMI Basic przy 8-kanałowym sterowniku PDC przycisk mamy umieszczony w Panelu koło lewarka zmiany biegow :wink:

Musimy zdjąc gałeczkę zmiany biegow oraz panel aby zmienic przełączniki pod PDC .

Jak jest tylko ESP a chcemy dołozyć opcje PDC to kupujemy przełaczniki o numerze 8K0 959 673 A 108 PLN ASO

PDClewarek.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

czy jaki opis do montazu PDC tył (najpierw tył a pozniej moze przód):)

Opublikowano
  • Autor
czy jaki opis do montazu PDC tył (najpierw tył a pozniej moze przód):)

Nie masz wogóle PDC ? Jakie masz MMI ?

Opublikowano

Z tego co odczytalem po S/N MMI 2G,

Opublikowano
  • Autor
Z tego co odczytalem po S/N MMI 2G,

To śmiało mozesz doozyć PDC z przodu i z tyłu .

Niestsety jak nie masz PDC wcale , pewnie cie czeka tez wymiana zderzaka tylnego chyba , ze bedziesz wiercił otworki w swoim :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.