Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Gaśnie silnik - Biały dym POMOCY !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mój problem polega na tym jak odpalę samochód i jest zimny to przy 2.000 tyś obrotów zaczyna trząść silnikiem i silnik gaśnie oczywiście jest pełno Białego dymu za samochodem :confused4:.

Natomiast jak jest ciepły i jadę zaczynam dodawać gazu to przy 3.000 tyś obrotów silnik tak jak by zgasł cały się trzesie i głosno buryczy,nie chce wogóle jechać a za samochodem jest pełno białego dymu :(.

POMOCY jaka jest przyczyna

Opublikowano

uwaga na uszczelkę pod glowica!!!!!! sprawdz wyglad oleju na bagnecie. czy nie wyglada jak krem czekoladowy,

sprawdz poziom plynu chlodzacego i jego wyglad czy nie smierdzi spalinami. i cyz przy dodaniu gazu nie leca bąble w zbiorinczku wyrownawczym.

nie jezdz samochodem

Opublikowano

+ mogla sie turbina wysrac (uszczelniacze), cylinder.... napewno dalsza jazda moze prowadzic do wywalenia calego silnika

Opublikowano
  • Autor

Olej jest w porządku w układzie chłodzenia płyn jest czysty raczej to nie bedzie uszczelka

a Turbinę dawałem do czyszczenia :confused4:

Opublikowano

plynu chlodzacego nie ubywa?

a dym czysto bialy czy lekko blekitny? a jak wyglada turbina? jezeli jest brudna od oleju to tak jak Murzyn napisal uszczelniacze. i tutaj czyszczenie nie pomoze. tak czy inaczej jedno i drugie niebezpieczne.

Opublikowano
  • Autor

Jak jeżdzę zeby nie przekraczać 3.000 tyś obrotów to silnik chodzi ok ale jak dam mu po gazie i przykroczy 3 tyś to odrazu BRRRRRRRRR i pełno dymu.

Podpinałem Vaga i wyskoczył błąd że albo Turbina jest zepsuta albo przepływomierz

Turbinę dałem do czyszczenia,czy przypływomierz ma coś z tym gasnieciem i dymieniem wspólnego ?

Spalanie w tej chwili 11L na 100 w czym jest problem ?

Opublikowano

sprawdz jeszcze czy nie ma oleju w dolocie, IC i wydechu.

Czysto teoretycznie wtryski tez moga byc kompletnie wysrane i lac przy podawaniu wiekszych dawek

Sprawdz równiez kompresje na wszystkich cylindrach

Opublikowano
  • Autor

Dym jest raczej Biały a Turbina była czysta bez oleju jak dawałem do czyszczenia

Opublikowano

a jakie bledy wyskoczyly?

Opublikowano
  • Autor

Turbina lub Przepływomierz

Turbinka ok ale przypływomierz chyba nawala jutro podepnę jeszcze raz do vaga i się odezwię

Pozdrawiam

Opublikowano

a odepnij go i sprawdz jak sie silnik zachowuje?

Opublikowano

Turbina lub Przepływomierz

Turbinka ok ale przypływomierz chyba nawala jutro podepnę jeszcze raz do vaga i się odezwię

To że piszesz turbina lub lmm to za wiele nam nie daje.

Skopiuj błędy z VAGa i wklej to tutaj.

Opublikowano

Zapowietrzony układ paliwowy daje białe obłoki.

Opublikowano

A sprawdzałeś pasek rozrządu? Może ci przeskoczył o kilka ząbków i przestawił się zapłon. Trudno uwierzyć, ale niestety kuzynowi po niefachowym założeniu paska takie coś się zdarzyło.

Opublikowano

znow sie zrobilo strzelanie na oslep. ponownie bede oredownikiem, nierobienia balaganu.

kolega zostal ostrzezony na co ma zwrocic uwagę zeby uniknac zniszczenia silnika. pozostale diagnozy jestesmy w stanie podac po zamieszczeniu kodow bledow z VAG oraz stosownych logow statycznych i dynamicznych.

Opublikowano

uwaga na uszczelkę pod glowica!!!!!! sprawdz wyglad oleju na bagnecie. czy nie wyglada jak krem czekoladowy,

sprawdz poziom plynu chlodzacego i jego wyglad czy nie smierdzi spalinami. i cyz przy dodaniu gazu nie leca bąble w zbiorinczku wyrownawczym.

nie jezdz samochodem

No a to sprawdzięłś z pierwszej odpowiedzi? Płyn w zpiorniczku jest czysty nic na powierzchni nie pływa?

Opublikowano
  • Autor

Adadur Olej jest w porządku Płyn tak samo jest czysty

[br]Dopisany: 05 Luty 2008, 14:42 _________________________________________________Byłem u znajomego i podpiąłem Vaga powiedział że Logi sa w porzadku Spalanie jest w porzadku

tylko nie rozumię dlaczego na Vagu pisze ze spalanie jest ok jak spala mi 25 L na 240km

Coś nie tak ?

A błąd wyskoczył taki:

1 Błedy !!

00519 - Czujnik Ciśnienia w kolekt. dolotowym -G71

28-10 - Zwarcie do Plusa - Sporadyczny!

Czy przez ten czujnik Ciśnienia w kolekt dolotowym mógł by wiecej palić i czy te wszystkie drgania silnika przy 3.000 tyś obrotów i dymienie na biało mogło by być spowodowane przez ten czujnik ? :mysli:

[br]Dopisany: 05 Luty 2008, 14:54 _________________________________________________Musashi po odpięciu przepływomierza silnik gorzej chodzi

Opublikowano

nie pisz moze ze logi sa ok, tylko je tu wrzuc :cool:

Opublikowano
  • Autor

Murzyn Chętnie bym je wam pokazał ale nie skopiowałem sobie od niego tych logów będę u niego koło czwartku zrobię jeszcze raz to je wam pokaże :)[br]Dopisany: 05 Luty 2008, 15:09 _________________________________________________Witam już mam zrobione logi Statyczne

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d63afbf8dbbae769.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/352f629188dc7daf.html

i Dynamiczna

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09f52b82581dc093.html

Próbę dynamiczną zrobiłem od 1500 rpm do 2800 rpm ponieważ brakło mi mocy żeby rozpedzić do 4200 rpm obrotów.

Liczę na was ze coś zobaczycie w tych logach :)

[br]Dopisany: 11 Luty 2008, 18:41 _________________________________________________I jeszcze takie błedy mi wyskoczyły

http://images32.fotosik.pl/139/dc04e3dee1ebbaccmed.jpg

Opublikowano

Murzyn Chętnie bym je wam pokazał ale nie skopiowałem sobie od niego tych logów będę u niego koło czwartku zrobię jeszcze raz to je wam pokaże :)[br]Dopisany: 05 Luty 2008, 15:09 _________________________________________________Witam już mam zrobione logi Statyczne

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d63afbf8dbbae769.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/352f629188dc7daf.html

i Dynamiczna

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09f52b82581dc093.html

Próbę dynamiczną zrobiłem od 1500 rpm do 2800 rpm ponieważ brakło mi mocy żeby rozpedzić do 4200 rpm obrotów.

Liczę na was ze coś zobaczycie w tych logach :)

[br]Dopisany: 11 Luty 2008, 18:41 _________________________________________________I jeszcze takie błedy mi wyskoczyły

http://images32.fotosik.pl/139/dc04e3dee1ebbaccmed.jpg

zrob porzadek z tymi logami po mozna dostac oczoplasu ... :kwasny:

p.s

-zaluzje stoja deba ....

-termostat do wymiany

[reszty nie dalem rady bo mnie zaczely bolec oczy ] :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.