Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI


dziadek

Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI



Rekomendowane odpowiedzi

2.0 TFSI bo smigam tylko po miescie, okazyjnie jakies wypady poza miasto. Poza tym niestety koszty eksploatacji robia swoje. Niestety 3.0 TDI w razie jakiejs awari to juz bardzo konkretne pieniadze.

No chyba ze mialbym w cholere kasy to wzialbym pewnie 3.0 TDI i mial wywalone czy sie meczy silnik czy nie, czy sie zepsuje bo jak bedzie trzeba to naprawie, ale rzeczywistosc jest inna i trzeba sie liczyc z kosztami.

Aha zapomnialbym, 3.0 TDI jest niestety glosny a ja mam juz dosc klekotów :) Wsiadłem ostatnio do B7 ojca z 2.0 silnikiem to myslalem ze mu silnik zgasł heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomnialbym, 3.0 TDI jest niestety glosny a ja mam juz dosc klekotów :) Wsiadłem ostatnio do B7 ojca z 2.0 silnikiem to myslalem ze mu silnik zgasł heh.

Głośny?A w jakim aucie jezdziłeś z tym silnikiem że zapytam..pomijając już fakt że jest V6 a nie rzędową czwórką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to nawet 2.0 TDI jest już ciche.. mowa o silniki CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB bym brał, co do mocy to można podkręcić jak 3.0 TDI mając 50 koła w kieszeni to jeszcze lepiej, z R4 auto jest lżejsze jak by nie było, jak w 3.0 coś klęknie to portfel boli

miałem TDI i byłem zadowolony ale chyba już w życiu w ONa nie wsiądę, na razie delektuję się V8 w PB i niech tak pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomnialbym, 3.0 TDI jest niestety glosny a ja mam juz dosc klekotów :)Wsiadłem ostatnio do B7 ojca z 2.0 silnikiem to myslalem ze mu silnik zgasł heh.

Głośny?A w jakim aucie jezdziłeś z tym silnikiem że zapytam..pomijając już fakt że jest V6 a nie rzędową czwórką..

Mysle ze chodzilo mu o 2.0 benzyne :mysli: .

V6 TDI glosne ? Tzn tak po odpaleniu napewno ale to chwilka a potem jest przyjemnie , bardzo przyjemnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry jak V6 TDi jest nieprzyjemnie głośnym klekotem to chyba mam problem laryngologiczny...

Pytanie tylko czy to ja mam rację bo użytkuję taki silnik na codzień czy człowiek który ma w podpisie czterocylindrowego klekota z wczesniejszej epoki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doświadczenia V6 TDI 240 KM, V6 3.0 232 KM i 2,7 TDI po wirusie odbieram bardzo pozytywnie, auta ciche i za***iste, stare 2.5 150 i 180 KM trochę fajniej klekotały, BMW ma zlekka lepszy dźwięk silnika ale dźwiękiem nie śmigamy

miałem 2.0 TDI i jakoś kompleksów co do klekotania też nie miałem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomnialbym, 3.0 TDI jest niestety glosny a ja mam juz dosc klekotów :)Wsiadłem ostatnio do B7 ojca z 2.0 silnikiem to myslalem ze mu silnik zgasł heh.

Głośny?A w jakim aucie jezdziłeś z tym silnikiem że zapytam..pomijając już fakt że jest V6 a nie rzędową czwórką..

VW Touareg 2007 rok z silnikiem 3.0 TDI i chcecie powiedziec ze 3.0 TDI bedzie cichszy niz 2.0 TFSI ? hmmmm no ok to sie nie znam.

Głośny?A w jakim aucie jezdziłeś z tym silnikiem że zapytam..pomijając już fakt że jest V6 a nie rzędową czwórką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie powiedziec ze 3.0 TDI bedzie cichszy niz 2.0 TFSI ?

nie wiem jak w V6 ale w R6 w moim dresowozie przy wysokich obrotach jest fajny basowy dźwięk 6 cylindrów a w każdym 4 cylindrowym silniku czy to dieslu czy benzynie przy wysokich obrotach silnik będzie wył - taka to jego konstrukcja i nic na to nie poradzisz...więc śmiem twierdzić że przy obrotach 3-4tys v6 tdi może być cichsze od 2.0TFSI :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6 w BMW ma swój niepowtarzalny dźwięk. podobnie jak boxery w Subaru czy v2 w HD albo Ducati.

V6 gada każde tak samo...

dawno już nie jechałem z Kuredu ale nie kojarzę żeby było słychać warkot silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto wybrałby 2.0TFSI gdyby na placu stały oba silniki do wyboru..bez różnicy cenowej ..bierzesz co chcesz..wtedy 99% nie przeszkadzałoby że to klekot :decayed:

I nie mówię że czasem nie tęsknie za benzyną bo tęsknie...ale raczej nie czterocylindrową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać z tendencji rynkowej to rządzi downsize'ing, mała pojemność a w miarę fajna moc, turbo silniki przeżywają renesans w benzynie, jak by nie było wybór nie łatwy ale różnica w cenie Turbo PB VS Turbo ON jest nadal za duża[br]Dopisany: 08 Sierpień 2011, 00:22_________________________________________________po za tematem, mając V8 5.4 w PB myślę nad zmianą na V8 turbo w ON ale pojemość nie jest ekonomiczna czyli 6.0, taki grymas, z 325 KM można wycisnąć ok 450 KM i 1000 Nm :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto wybrałby 2.0TFSI gdyby na placu stały oba silniki do wyboru..bez różnicy cenowej ..bierzesz co chcesz..wtedy 99% nie przeszkadzałoby że to klekot :decayed:

I nie mówię że czasem nie tęsknie za benzyną bo tęsknie...ale raczej nie czterocylindrową..

całkowicie się z Tobą zgadzam :good:

jednak to jedyna sytuacja kiedy v6 miałoby sens :wink4:

w realnym świecie, różnica cenowa odgrywa kluczową rolę i nadal podtrzymuje teorie, że łatwo się wydaje wirtualnie i do tego nie swoje :gwizdanie:

rozwodzimy się nad dzwiękiem który jest o lata świetlne lepszy ale za jedynie 50k zł :gwizdanie:

i powtórze nowe v6 zamieniłbym w ciemno za używane 3.0T :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...