Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI


dziadek

Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI



Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie ostatnio myślałem że jakbym miał zakupić teraz nowe audi to który silnik bym wybrał: 2.0TFSI czy 3.0TDI oczywiście S-Tronic i quattro. Inne silniki raczej odpadają.

Jakie za i przeciw wy byście mieli?

Moje:

za 2.0TFSI:

-spalanie i osiągi na poziomie 3.0TDI a tańszy w zakupie o 50kzł i w późniejszym serwisowaniu

za 3.0TDI:

- 3.0TDI :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił 3.0 TDI. przede wszystkim nie wciąga tyle oleju co 2.0 TFSI... :cool1: poza tym kultura pracy tego silnika jest taka, że trudno rozpoznać, że mamy do czynienia z silnikiem diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przydałyby się jakieś argumenty oprócz brania udziału w ankiecie :naughty:[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 10:57_________________________________________________

przede wszystkim nie wciąga tyle oleju co 2.0 TFSI.

ponoć poprawili tą wadę od tego roku :mysli: prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek juz Cie nosi :decayed: , klekot R6 Ci sie znudzil , czy mocy brakuje :decayed: .

Powiem Ci ze dylemat...

3.0TDI za***iście sie zrobi na 300koni i moment bedzie dawal niesamowita frajde podczas przyspiesznia + dzwiek V6 to nie R4 . Chyba jednak wziolbym 3.0 ... Ale np jakbys zrezygnowal z Q to wtedy najlepsza opcja jest 2.0TFSI , bedzie bardzo zwawe . Kuredu ma i z tego co czytalem pieknie sie to zbiera (wiadomo z Q bedzie gorzej , bo to jednak nie ten moment)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przydałyby się jakieś argumenty oprócz brania udziału w ankiecie :naughty:[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 10:57_________________________________________________

przede wszystkim nie wciąga tyle oleju co 2.0 TFSI.

ponoć poprawili tą wadę od tego roku :mysli: prawda to?

nie wiem, ja pisałem z kwestii wyboru auta używanego (bo mnie tylko takie interesują). sam się zastanawiałem czy brać A5 2.0 tfsi czy 2.0 tdi i jednak wziąłem 2.0 tdi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral 2.0 i za roznice pomiedzy 3.0 doposazylbym auto :good: po za tym oplaty mniejszea jak wprowadza takie jak w niemczech to sporo drozej wyjdzie uzytkowanie diesla :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek juz Cie nosi :decayed: , klekot R6 Ci sie znudzil , czy mocy brakuje :decayed: .

oj nosi, nosi i to już dawno ale ja tam mam niestety:confused4:

jak patrze na osiągi to 2.0TFSI ma tylko 0.5s straty do setki no wiadomo dźwięk nie ten no ale 50k różnicy :shocked:na samym silniku [br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 12:31_________________________________________________a wchodzi jeszcze BMW f10 3.0d w grę ale tam to wogóle 330k zł wyszło :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miedzy B8 a F10 wybor bylby dla mnie jasny ...to nie ta liga i nie ten poziom - wykonczenie , wygluszenie , komfort - wiadomo F10 to mozna z C7 porownywac.

ale 530 to juz spore pieniadze , ogladalem ostatnio biala w Mpakiecie z alcantara i panorama 530xd F11 i przyznam szczerze ze w lepiej wykonczonym aucie nie siedzialem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mialbys zmodyfikowane 3.0 tdi 245 KM...ja nim jezdzilem tylko w A7 i to jest bajka...kwestia finansowa jak zawsze..gdyby mial kupowac zastanowilbym sie nad sposobem uzytkowania...duzo miasta wzialbym chyba benzyne..wiecej trasy biore diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..duzo miasta wzialbym chyba benzyne..wiecej trasy biore diesla.

no wsumie racja , ale chyba tylko ze wzgledu na DPF'a. Ogolnie duzy diesle w miescie sie meczy , na trasie wypoczywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np jakbys zrezygnowal z Q to wtedy najlepsza opcja jest 2.0TFSI , bedzie bardzo zwawe

:mysli: w/g danych fabrycznych Q i s-tronic jest najbardziej żwawe z reszty opcji 2.0TFSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ostatnio myślałem że jakbym miał zakupić teraz nowe audi to który silnik bym wybrał: 2.0TFSI czy 3.0TDI oczywiście S-Tronic i quattro. Inne silniki raczej odpadają.

Jakie za i przeciw wy byście mieli?

Moje:

za 2.0TFSI:

-spalanie i osiągi na poziomie 3.0TDI a tańszy w zakupie o 50kzł i w późniejszym serwisowaniu

za 3.0TDI:

- 3.0TDI :decayed:

:mysli: :mysli:

kupuj byle co abym dostał kredyt na twój dresowy samochodzik :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ostatnio myślałem że jakbym miał zakupić teraz nowe audi to który silnik bym wybrał: 2.0TFSI czy 3.0TDI oczywiście S-Tronic i quattro. Inne silniki raczej odpadają.

Jakie za i przeciw wy byście mieli?

Moje:

za 2.0TFSI:

-spalanie i osiągi na poziomie 3.0TDI a tańszy w zakupie o 50kzł i w późniejszym serwisowaniu

za 3.0TDI:

- 3.0TDI :decayed:

:mysli: :mysli:

kupuj byle co abym dostał kredyt na twój dresowy samochodzik :polew:

no coś ty ja dresowozu nie sprzedaje - nie stać mnie na zmianę :confused4: choć po głowie chodzą różne myśli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chodzi 2.0 TfSi ale miałem okazje jeździć A6 Le Mans 2007 3.0TDI zrobionym na 275km i szczena mi opadła. Zakładam ze w lżejszym A4 lata jeszcze lepiej wiec ja poproszę 30.Tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 tdi jak sie naslucham silnika v6 tdi CR u kuzynki meza w 330d to wiem ze nast auto bedzie z 3 litrowym dieslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesiadłem się do 3.0TDI w A6 C6 i powiem szczerze że nie spodziewałem się aż takiej różnicy jednak V6 robi robotę, wrażenia z jazdy póki co bezcenne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyna jak jezdzi sie takim a6 3.0 tdi? automat czy manual? jak z komfortem czuc roznice miedzy a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do A4 to duuuuża różnica, jeździłem wcześniej trochę C6 w 2.7 w TIP-ie tam jednak trochę mocy mało jak na tak ciężkie auto, ale 3.0 mocy mi narazie wystarcza póki co :evil: to jest manual ale za to frajda trochę większa jak dla mnie niż w automacie.Co do komfortu i zawieszenia to tu mam pneumatyczne i też nie spodziewałem się że to taka przepaść do zwykłego zawiasu. Jazda po naszych nierównych drogach naprawdę tak nie męczy jak wcześniej no i ilość miejsca w środku zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż w A4. Zastanawiałem się przed kupnem czy wziąć a4 B8 czy a6 i póki co wyboru nie żałuje i już wiem że za parę lat następne będzie też A6 tylko C7 tylko niech się Helmuta leasingi zaczną kończyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...