Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tarcze, klocki...


Gość MorgothDBMA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

kurde ja to mam pecha. Zamówiłem w sklepie tarcze do mojego kondona (podałem cwaniakom wszystkie możliwe dane)

Wracam, zdejmuję wszystko a tarcza ma lekki luz. Myślę sobie dobra uj z tym....

Zakładam nowe klocki (ATE) i nową tarczę - i brak miejsca, cylinderek cofam na maksa w tył i z wielkim trudem skręcam całość --> koło ledwo daję radę przekręcić - myślę dam mu szanse, przejadę kawałek to się dotrze i dopasuję....

Próbuję ruszyć i ... d*pa, ze dwa razy zgasł - nie może biedaczek ruszyć jakby był na ręcznym .... !! stwierdzam - to nie ma sensu, odkręcam (już 3 czy 4 raz od tygodnia) koła...

Wstawiam stare tarcze... jedna jest w miare ok (ma 13,5 mm i jest gładka) to do niej daję dwa nowe klocki. Druga jest zje...a ma 8,3 mm i od wewnętrznej strony płaskorzeźba...

Więc do tej tarczy daję nowy klocek od tej dobrej strony i najlepszy (najgrubszy) z tych starych z tej zwalonej wewnętrznej strony.

Na razie skręciłem i jest OK, te nowe "made in tajwan" tarcze dzisiaj zwrócę tym cwaniakom..... Kurde a dzwoniąc mówiłem że mają być DOBRE tarcze (szkoda że nie dodałem ORYGINALNE AUDI) :(

Chwilowo jeżdżę jak jeżdzę

Morał jest następujący: NIE kupujcie tanich, zje...ch podróbek w byle sklepie!!

A jest także pytanie... Czy na tym co w tej chwili zrobiłem mogę bezpiecznie pojeździć jakiś czas (ten klocek od wewnętrznej strony ma jakieś 4 mm grubości)....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam stare tarcze... jedna jest w miare ok (ma 13,5 mm i jest gładka) to do niej daję dwa nowe klocki. Druga jest zje...a ma 8,3 mm i od wewnętrznej strony płaskorzeźba...

Więc do tej tarczy daję nowy klocek od tej dobrej strony i najlepszy (najgrubszy) z tych starych z tej zwalonej wewnętrznej strony.

Bez komentarza :shock:

Czlowieku chcesz ludzi pozabijac :?:

Moze w sklepie Ci sprzedali tarcze od innego modelu.

Pamietaj raczej do nowych tarcz zaklada sie nowe klocki wiec, Ty musisz jeszcze jedna pare klockow kupic bo te zmarnowales raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

WIEM!!

Dlatego pytam się grzecznie czy mogę tym tymczasowo (dzień dwa pojeździć) do czasu aż mi sprowadzą oryginalne do audi a nie chinskie podróbki

[ Dodano: 2006-09-28, 08:43 ]

PS: nie zmarnowałem żadnych klocków - bo przejechałem raptem 100 metrów po podwórku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MorgothDBMA, jesli Ci klocki beda w miare wygladac to przed zalozeniem na nowe tarcze mozesz je potraktowac papierem sciernym.

Dowiedz sie jakie dokladnie powinienes mies tarcze, bo z niewentylowanych byly dwie grubosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewnych rzeczach nie mozna oszczedzac. wg mnie najlepszym polaczeniem beda tarcze brembo+klocki ferrodo...ceny calkiem niezle, a skutecznos rewelacyjna. mozna tez sie pokusic o zestaw tarczy nawiercanej+klocek z serii S ale to juz duzo wieksza cena.

(kpl klockow S na przednia os do A4 500pln, zwykle D 250pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

zamowiłem na dziś nowe tarcze w ASO, te co są oryginalnie w mojej niuni (podałem im VIN)

Dzisiaj bedę je zakładał.

Klocki biorę te ATE, które próbowałem założyć do tych "chińczyków", nie są zużyte, bo jak powiedziałem wcześniej przejechałem w sumie max. 150 metrów po podwórku...

[ Dodano: 2006-10-02, 09:22 ]

no więc tak - wymieniłem tarcze i klocki w weekend (tarcze oryginalne z ASO: 156 za sztukę, czyli 312 zeta, klocki wsadziłem ATE za 112, razem koszt operacji to 424 złote :) )

Tak przy okazji, kumpel sprzedał ostatnio malucha za 350 zeta :)

Sama wymiana tarcz i klocków nie jest szczególnie trudna, przejechałem już 180 km i hamulce są już prawie tak sprawne jak przed wymianą

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowiłem na dziś nowe tarcze w ASO, te co są oryginalnie w mojej niuni (podałem im VIN) [...]

[ Dodano: 2006-10-02, 09:22 ]

no więc tak - wymieniłem tarcze i klocki w weekend (tarcze oryginalne z ASO: 156 za sztukę, czyli 312 zeta, klocki wsadziłem ATE za 112, razem koszt operacji to 424 złote :) )

Nie wiem czy mowa o przodzie czy tyle, ja na tył się pytałem to koszt ok. 700 zł z klockami nie wiem skąd kolega wziął te ceny ASO i czego sie odtyczą, czy aby napewno były na nich znacznki OOOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wierzyc nie chce w te ceny tarcz i klockow w ASO, klocki napewno kosztują ok 300 zł jak nie wiecej, mowa oczywiscie o przodzie z czujnikami zużycia

jak placilem za przod klocki ATE oryginalne 230 zl

tarcze tyl ATE po 135 zł za sztuke

klocki ATE 130 zł

wszystkie ceny z FOTY z rabatem 15 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem na klocuszki ferodo... narazie sie docieraja (tzn dzis po powrocie z KR to pewnie sa juz dotarte) skutecznosc super, nawet nie wiem czy nie lepiej niz ATE (ale ocenimy po czasie)koszt za komplet na przednia os 250pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już przejechane 490 km, dotarły się już. Dałem kumplowi sprawdzić hamulce (żeby było obiektywnie) - mówi że biorą bardzo dobrze - sporo lepiej niż u niego. Ja też sądzę że hamują dobrze (napewno sporo lepiej niż przed wymianą)

A ten starty do blachy klocek sobie zostawiłem na "pamiątkę" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem na klocuszki ferodo... narazie sie docieraja (tzn dzis

Jak w polsce kupione to Ferodo strasznie pylą będziesz miał momentalnie czarne falgi z przodu kiedyś założyłem w A6 strasznie pyliły. ATE są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wierzyc nie chce w te ceny tarcz i klockow w ASO, klocki napewno kosztują ok 300 zł jak nie wiecej, mowa oczywiscie o przodzie z czujnikami zużycia

jak placilem za przod klocki ATE oryginalne 230 zl

tarcze tyl ATE po 135 zł za sztuke

klocki ATE 130 zł

wszystkie ceny z FOTY z rabatem 15 %

Ale żeś przepłacił - ja w lipcu kupywałem kolcki oryginalne Audi VW na allegro za 98zł (klocki ATE wychodziły ciutke drożej) do tego od forumowisza z AKP Adam12 tarcze ATE w cenie ok. 100zł za szt. Coś spora różnica. A sklepy FOTY omijam z daleka jak wahacze TRW tam kosztują ok. 200zł to ja mam ok 155zł.

[ Dodano: 2006-10-10, 12:05 ]

ja sie zdecydowalem na klocuszki ferodo... narazie sie docieraja (tzn dzis

Jak w polsce kupione to Ferodo strasznie pylą będziesz miał momentalnie czarne falgi z przodu kiedyś założyłem w A6 strasznie pyliły. ATE są lepsze

zgadza się Ferodo i Bręmbo to nie najlepszy wybór jak za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu tarcze i klocki ATE .... :twisted:

z tyłu nie wiem ... jeszcze nie zmieniałem ale podejrzewam ze jeszcze jest fabryczny zestaw Lukasa ... przynajmniej tarcze ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się Ferodo i Bręmbo to nie najlepszy wybór jak za te pieniądze.

wszystkie moje poprzenie auteczka jezdzily na tym zestawie (brembo nawiercane+nacinane(naciecia sa po to zeby wlasnie odprowadzac pyl) i klocuszki ferodo racing ewentualnie hihg performance ) i sprawowaly sie rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...