Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Olej BMW 320d


pompon60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, od trzech dni jestem posiadaczem BMW 320d, którą kupiłem osobiście w De od niemca. Mam pytanie auto jeździ w tzw. Long life'ie a ja chciałbym przejść na normalny okres przeglądów co 15 tyś a nie jak ma to miejsce w long life co 30 tys. km. Wiadomo jaki będzie olej po przejechaniu 30 tys km. Tu moje pytanie chce zalać go castrolem tylko pytanie jaka lepkość i specyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Chyba troche za malo danych.

Ale tu masz linka do Niemieckiej strony Castrol.

Wpisz dane auta i juz bedziesz wiedzial.

http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033468&contentId=7061486

Pozdrawiam Dana :)

ps. ale kto dzis jezdzi na Castrolu, szczegolnie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jaki olej polecacie auto jest z 2004 roku silnik 2.0 150km. oznaczenie silnika M47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Motula lub Luqui Moly 5W40, jeśli masz zalany pełen syntetyk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum bmw nie jestem zarejestrowany to raz a dwa jeśli chodzi o informacje dot. oleju a nie konkretnych zagadnień marki i modelu bmw to wierzę ze na forum znajdę odpowiedź. Z tego co wiem auto jeździ na SLX Professional Powerflow BMW LL04 0w-30 taką mam plakietkę i adnotację w książce serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chylę czoła :hi: w takim razie czy ten olej na którym jeździ auto do tej pory mogę go stosować w krótszych interwałach co 15 tyś km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie jestem az takim dobrym fachowcem w tej dziedzinie.

Podlączylam sie do tematu tylko z racji linku do Castrola.

Ale jak na moj kobiecy umysl, to nie widze zadnego problemu zebys olej wymienial co 15 tys. kilometrow, zamiast 30 tys.

Ale poczekaj troche narazie jest malo ludzi na forum, jak bedzie wiecej to napewno ktorys kolega napisze ci to fachowo.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością tak, jeśli ktoś z forumowiczów będzie miał jakieś sugestie - rady to bardzo proszę jestem otwarty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompon60 zalać musisz olej z LL-04 - to pewne.

Ja zalałem u siebie Motul X-clean 8100 C3 5w40 - najświeższy wypust z tą normą.

BMW faktycznie zaleca Castrol, ale osobiście mam mieszane uczucia do tego oleju, więc go nie leję.

Dużo osób to jednak robi i jeździ, więc wybór należy do Ciebie.

Oleju wchodzi 5,5L.

A zakupu możesz dokonać o TOM77 - wątek w dziale promocje. Dostawca sprawdzony wielokrotnie.

Co do przebiegu pomiędzy wymianą, to kasując komputer automatycznie wyskoczy Ci przebieg do kolejnej zmiany oleju.

Ale ten przebieg nie spada tak jak nabijają się kilometry. Bawara podobno sama jakoś mierzy jakość oleju i poprostu wskazuje Ci przebieg do wymiany (jak to się dokładnie odbywa, to jeszcze nie wiem).

Oczywiście nie musisz patrzeć na przebieg do wymiany, tylko wymienić sobie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol dobry olej osobiście leje do audi.

Jak miałem baware to lałem Mobila i złego słowa też nie mogłem powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znow powraca odwieczny watek olejow :cool1:

wymiana max co 15.000 km bez wzgledu na rodzaj oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie auto to było 328i E46 olej wymieniałem co 10 tyś. Raz zalałem Mobila 5W40 ale okazało się średnim olejem, później zalałem Motulem i była różnica, więc oleje Mobil czy Castrol nie są tak dobre jak kiedyś były, poprostu są przereklamowane albo są to podróby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz (chyba cie juz nie ma, a miales czekac) pompon60, mowilam ze zjawia sie koledzy i dobrze ci doradza.

Najlepiej sluchaj co mowi moderator, On wie co mowi... :good:

Pozdrawiam i uciekam na weekend...

Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem czekać Danu44 lecz musiałem na służbę się stawić,a miałem mieć wolne ale mniejsza o to; tak jak koledzy sugerują lać LL z lepkością i normą bmw skrócić interwały wymian i wszystko w temacie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...