Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie oryginalne radio, a ori wzmacniacz i subwoofer NOKIA


Rekomendowane odpowiedzi

witam all,

masa dyskusji na najróżniejsze tematy, ale jak w jakimś poście zejdzie na temat podłączenia na nie oryginalnym radyjku i wskrzeszeniu do życia, ori wzmacniacza, subwoofera i głośników NOKIA w tylnych drzwiach to wygląda to jak by admin zamknął posta.

dzwoniłem do paru rożnych zakładów zajmujących sie takim przerobieniem to usłyszałem, ze zrobią i działa już z każdym nie ori radiem:

1. za 200zl potrzebują 3h.

2. za 150 potrzebują 2h.

niech ktoś sie wypowie czy można to zrobić samemu, czy przeróbka jest głównie w panelu przednim przy kostkach itp.

kupiłem auto w którym nie było radia, (były zaślepki na nie ori)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zmieniłem z ori radia na nie ori i mam głosniki nokii na wzmacniaczu, z tego co pamietam to instalacja samochodowa ma już gniazdo ISO i kable, także zasilanie i przednie głosniki bedą odrazu działały, a co do tylnych głosników trzeba w kostce ISO zmienic kable miejscami i połączyć kabelek sterujacy do wzmacniacza z kablem z radia ( niebieski z napisem remote)

moze gdzies na forum jest schemat podłaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży po stronie ori wzmaka czy głośników tylko tego nie ori radja co chcesz podłączyć. Jeśli sprzęcik ma wyjście na wzmaka to każdy kto nie ma kłopotu z określaniem kolorów kabli sobie poradzi - schematów jest pełno, natomiast radia zasilające cztery pasywne głośniki bez wyjścia liniowego to już inna bajka (ale da się zrobić). Albo dorabiasz wyjście liniowe (elektronik sobie poradzi 80% przypadków! Niestety niektóre radia słabo tolerują podebranie sygnału z przedwzmacniacza - też da się zrobić ale to już szkoda zachodu) Więc może dlatego nie ma postów na ten temat bo było tego już naprawdę sporo Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

obecnie trochę sie rozjaśniło w sprawie podłączenia nie ori radyjka PIONEER,

wczoraj podłączyłem radyjko kolegi (BLAUPUNKT) jak co niektórzy zapewne wiedzą,

czego nie dowiedziałem sie z tego obszernego forum, kostki tej firmy są kompatybilne z oryginalnym shit`em :tongue4:,

po podłączeniu wszystko pięknie działa, czyli śmiem rozumieć ze wzmacniacz subwoofer i tylne głośniki

uruchamiają sie poprzez kostkę miniiso, zastanawiam sie teraz, która przejściówkę zakupić,

kieszeń do mojego pionka nie ma wejść na chinch`e, ale jakoś to umocuje.

W instrukcji radia jest opisane ze dwa wejścia chinch sa dla frontowych głośników i dwa dla subwoofera,

głośniki frontowe działają mi poprzez przejściówkę ISO, i teraz pytanie czy te dwie chinch`e do subwoofera zasilą wzmacniacz,

który połączony jest z subwoofer`em i tylnymi głośnikami i rozwiąże to kostka z tego linku:

http://www.allegro.pl/item305425890_gniazdo_mini_iso_2rca_vw_audi_skoda_do_wzmacniacza.html

czy potrzebuje takie ustrojstwo z czterema chinch`ami:

http://www.allegro.pl/item305021430_adapter_audi_vw_gniazdo_mini_iso_4_wyjscia_f_vat.html

kto to może już przetestował? będę temat drążył dalej, mile widziane komentarze

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fahrenheit już zamówiłem wczoraj właśnie ta przejściówkę MINI ISO na 2RCA (chinch),

ta przejściówka z drugiego linku jest dla tych co mają nagłośnienie BOSE,

ze wzmacniaczami przy głośnikach z przodu, radia PIONEER mają właśnie 4 wtyki chinch,

dwa do głośników frontowych i dwa do subwoofera, ciesze się, że nie powierzyłem tego

jakiemuś zakładowi audio, bo bym zapłacił 6x tyle i zamiast :> byłoby :wallbash:

myślę że ten artykuł się nie jednemu przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny subwoofer noki i kiedy słucham muzyki głośniej to ten sub strasznie trzeszczy .Zastanawiam się czy jakby odpiąć tego ori suba od wzmacniacza i podłączyć wzmacniacz z jakimś nowym subwooferem czy taki coś dałby radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny subwoofer noki i kiedy słucham muzyki głośniej to ten sub strasznie trzeszczy .Zastanawiam się czy jakby odpiąć tego ori suba od wzmacniacza i podłączyć wzmacniacz z jakimś nowym subwooferem czy taki coś dałby radę?

Nie podpinalbym zadnych innych wynalazkow bo w najgorszym przypadku sprzet uwalisz.

Ten ori wzmak nie ma takiej mocy by cos wiekszego pociagnal. Jedyne rozwiazanie dodatkowy wzmak + sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny subwoofer noki i kiedy słucham muzyki głośniej to ten sub strasznie trzeszczy .Zastanawiam się czy jakby odpiąć tego ori suba od wzmacniacza i podłączyć wzmacniacz z jakimś nowym subwooferem czy taki coś dałby radę?

Myślę, że to nie od wzmaka

przepatrz połączenia kabli i stan membrany suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o to żeby wzmacniacz stary zostawić i do niego podpiąć jakiś nowy sub zamiast starego

Rob jak chcesz, napisane masz wyzej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o to żeby wzmacniacz stary zostawić i do niego podpiąć jakiś nowy sub zamiast starego

prosze...

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_jaki_wzmacniacz-t80839.0.html

tyle że głośniki pewnie też do zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś na wierzchu schemacik podłączenia wzmacniacza Nokia do radia Concert w kombii 1996 r.???? Powiem po krótce, że pourywane mam kable (nie wnikajmy). Rozebrałem tylne nadkole i odkryłem kabelek, który zawiera 3 kolory - fioletowy żółty i biały. To wszystko jest podłączone z tyłu pod wzmacniacz ale nie jest podłączone pod miniISO. Nie wiem który kolor pod co w miniISO podłączyć i nie chce żeby dymek poszedł. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...