[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro

krzysztofquattro

Witam od kilku dni jestem posiadaczem Audi A4 1.9 TDI quattro. Stałem się nim nie co z przymusu , gdyż w moje poprzednie auto wjechała emerytka która nie znała przepisów drogowych i chyba była po kilku głębszych. Myślę , że jak na prędce wyszukane auto trafił mi się całkiem fajny okaz. Zależało mi na ekonomiczności dlatego wybór padł na TDI i bezawaryjności więc w wersji 110km , to podobno betonowe silniki. Przebieg potwierdzony książką serwisową 220000km. Z uwagi na obecną pogodę miałem okazję sprawdzić działanie napędu i stwierdzam JESTEM W SZOKU :embarrassed: wcześniej śmigałem BMW E39 i po za komfortem obecne auto bije je na głowę. Więcej fotek w najbliższym czasie :kox:

dsc0267kw.jpg

Ale mocy to Ty mu jak najszybciej dodaj :gwizdanie: No i dodaj więcej fot, opisz co masz na wyposażeniu. Graty wyboru :good:

Zgadzam się z tą mocą , ale nie wszystko na raz. Muszę ogarnąć temat zniszczonego auta i jak będzie czas wezmę się za to. W tym czasie zdążę się zorientować się w ewentualnych niedomaganiach tego choć jak mi się wydaje nie ma ich dużo , ale nie ma co krakać :) Nawiasem mówiąc ktoś zna dobrego , sprawdzonego majstra od chipów w okolicy Bydzi? Ponieważ jestem początkujący w temacie Audi mam pytanie. Gdzie znaleźć ten skrót AFN , ... bo nie jestem pewien czy wybrałem właściwy? :gwizdanie:

Ty to masz chyba AVG :mysli:

Ty to masz chyba AVG :mysli:

nie koniecznie w 99 szły na przemian, ja mam AFN :wink4:

W karcie pojazdu bądź na tabliczce w kole zapasowym, ale tak naprawde te silniki w tym roku poza oznaczeniem niczym sie nie różnią :wink4:

aki silnik miales w BMW ? 2,0 zapewne i w gazie ?

KOmfort to wiadmo do BMW nie ma porownania wg mnie A6 nawet nie ma z tych lat ale jestem ciekaw w czym jeszcze ?

aki silnik miales w BMW ? 2,0 zapewne i w gazie ?

Czytaj ze zrozumieniem :naughty:

aki silnik miales w BMW ? 2,0 zapewne i w gazie ?

Czytaj ze zrozumieniem :naughty:

Dokładnie. :)

Napisałem , że A4 po za komfortem jest lepsza pod każdym względem. Nie nie 2.0 i gaz. Jestem wyznawcą powiedzenia , że gaz nadaje się do kuchenek i gotowania :> Miałem E39 525 TDS w automacie. Świetne auto na trasy nawet oszczędne przy spokojnej jeździe osiągalny był wynik rzędu 6,5 litra. Niestety w mieście to nieporozumienie i z moją nogą notowałem wynik na poziomie 11-12. Przy większych prędkościach wyprzedzanie to bajka , ale w mieście buma się męczyła.

Rób jej jakiś zabieg bo seria AFN Q to muł straszliwy, po sofcie jeździ nieco lepiej niż seryjna ośka :gwizdanie:

A baza do modów zankomita :good:

Ja 90% czasu jeżdżę po mieście więc tu dla mnie jest rewelacja , szczególnie w deszcz tak jak dziś :wink4: , ale chip będzie obowiązkowo. Żal go nie zrobić przy obecnych cenach.

Przydaloby się wiecej fotek. Ale jak jestes zadowolony z zakupu to najważniejsze. Bezawaryjności :good: :good:

Pracuje nad tym ale imageshack odmawia współpracy :)[br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 21:02_________________________________________________dsc0265t.jpg

dsc0264ur.jpg

dsc0266c.jpg

dsc0269y.jpg

dsc0268g.jpg[br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 21:19_________________________________________________Na chwilę obecną wygląda to tak:

-niedziałający uchwyt na napoje w konsoli środkowej

-czasami działający potencjometr radia :> (proponujecie jakiś sprzęt? )

-delikatne metaliczne stukanie przy prawym kole (podobno wahacz dolny)

Co do radia, na forum sprzedaje sie własnie concert+ :good: albo jakieś niefabryczne wkładaj

Jak gra taki wynalazek? Myślę właśnie o jakimś niefabrycznym radiu z mp3. Są jakieś problemy z podłączeniem go? Ewentualnie coś takiego

Da się to zainstalować u mnie? Są jakieś problemy z podłączeniem go? I jeszcze jedno chciałbym oryginalny subwoofer do bagażnika , aby nie zabierać miejsca. Czy każde audi ma instalacje do niego?

Kolego, z tym radiem, które pokazałeś masę zabawy byś miał. Po pierwsze, konsole na 2 DIN byś musiał przerabiać, po 2 to radio jest z b6/B7 a więc wydaje mi się, że może być ciutkę za wąskie, a po trzecie - z tego co pamiętam te radia działały już po szynie CAN, więc albo byś musiał kupić coś w rodzaju emulatora (ok. 300zł) albo radio by Ci się nie wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Nie wiem na ile fachowej porady udzieliłem, bazuję na wiedzy, którą wyczytałem na forum. Lepiej zainwestuj więc w normalnego CONCERTA, ewentualnie kup dobrego Alpina i będzie ok ;) Co do subwoofera - gdzieś na forum są zdjęcia, jak koledzy wykonywali ładnie zabudowany subwoofer w boczkach bagażnika, poszukaj w dziale CAR AUDIO/PROJEKTY.