Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nastawienia zawieszenia A4 B6 2001-2004 sedan avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PAny, ta rozpiska tyczy sie jka dla b6 tak i dla b7?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

tak z ciekawości czym kręci się przy regulacji tyłu w ośce i w quattro ???

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
tak z ciekawości czym kręci się przy regulacji tyłu w ośce i w quattro ???

Śrubami regulacyjnymi. Tą od kąta pochylenia widać w górnym prawym rogu zdjęcia (niebieskie kółko) natomiast od zbieżności jest śruba którą widać pomiędzy stabilizatorem a zaciskiem (zielone kółko).

IMG_9748-_tn.jpg

Opublikowano

Która to ta śruba od zbieżności?? Możesz kolego mi ją zaznaczyć?

Opublikowano

x10qpRg.jpg

1- sruba od pochylenia kola, a od zbierznosci jest chyba z drugiej strony wachacza. tu jej nie widac ...

Opublikowano

Dzięki kolego :hi:

Opublikowano

A ma ktoś zdjęcie tej śruby od zbieżności, która to? Zdziera mi opony z tyłu więc jadę na zbieżność i zastanawiam się jakich problemów typu luzy, zapieczone śruby mogę się spodziewać:kwasny:

Opublikowano
http://i.imgur.com/x10qpRg.jpg

1- sruba od pochylenia kola, a od zbierznosci jest chyba z drugiej strony wachacza. tu jej nie widac ...

Kolego, napisałem że widać to widać :wink: Zmieniłem zdjęcie w poprzednim moim poście więc dla zainteresowanych są już zaznaczone obie śruby regulacyjne geometrie ale nie polecam tego ruszać samemu

Opublikowano

Dzięki. A w FWD jest tak samo?

---------- Post dopisany at 14:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:01 ----------

Nie dawało mi to spokoju więc zerknąłem do "Sam naprawiam"

Jak widać zbieżność jest regulowana śruba mimośrodową nr. 2 a pochylenie koła śrubą mimośrodową nr. 12

zawieszenie_ty.jpg

Opublikowano

Ruks, sorki nie zauwazylem :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
tak z ciekawości czym kręci się przy regulacji tyłu w ośce i w quattro ???

Śrubami regulacyjnymi. Tą od kąta pochylenia widać w górnym prawym rogu zdjęcia (niebieskie kółko) natomiast od zbieżności jest śruba którą widać pomiędzy stabilizatorem a zaciskiem (zielone kółko).

https://lh5.googleusercontent.com/-W6uhso9BrUc/UxRRojViVOI/AAAAAAAAS68/nTu8U1PkirI/s640/IMG_9748-_tn.jpg

Śruba zaznaczona zielonym kółkiem to śruba od amortyzatora :wink: Od zbieżności znajduje się w tym miejscu (czarne strzałki):

u3l3hNX.jpg

Opublikowano

Jednak mialem racje :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
tak z ciekawości czym kręci się przy regulacji tyłu w ośce i w quattro ???

Śrubami regulacyjnymi. Tą od kąta pochylenia widać w górnym prawym rogu zdjęcia (niebieskie kółko) natomiast od zbieżności jest śruba którą widać pomiędzy stabilizatorem a zaciskiem (zielone kółko).

https://lh5.googleusercontent.com/-W6uhso9BrUc/UxRRojViVOI/AAAAAAAAS68/nTu8U1PkirI/s640/IMG_9748-_tn.jpg

Śruba zaznaczona zielonym kółkiem to śruba od amortyzatora :wink: Od zbieżności znajduje się w tym miejscu (czarne strzałki):

http://i.imgur.com/u3l3hNX.jpg

Faktycznie na szybko zaznaczałem, w każdym bądź razie jest to przednia śruba mocująca wahacz trapezowy

Opublikowano

Witam wszystkich, wczoraj byłem na geometri kol, robil mi to mechanik w dosc wysluzonym garazu i przyrzady ktorym sie poslugiwal nie jestem pewien czy dawaly dokladny pomiar. Regulowal tylko tył, przod podobno byl dobrze ustawiony. W aucie wymienialem amortyzatory wraz z sprezynami oraz gorne wachacze przod. Dzis jadac do pracy nadal delikatnie sciaga na prawo, zadzwonilem do tego mechanika i twierdzi zebym zmienil miejscami kola. Co o tym sadzicie ? jechac gdzie indziej sprawdzic czy jest wszystko ok?

Opublikowano

Jeśli jechałeś jezdnią z nową nawierzchnią to możliwe że ona sama jest przyczyną delikatnego ściągania w prawo. Jeżeli jest poprawnie zrobiona to powinna mieć niewielki spadek w jedną stronę (coś koło 2 stopni chyba) i normalne, że pojazd wtedy delikatnie zjeżdża po tej pochyłości.

Opublikowano

witam jakie oznaczenia maja sprezyny do limuzyny 1,9tdi w nastawie

1BA = standardowy układ jezdny

1BB = układ jezdny przystosowany do złych nawierzchni na rynek chiński

1BE = sportowy układ jezdny (obniżony o 20 mm w stosunku do 1BA)

chodzi mi o kropki na sprezynach...

prosze pilnie o pomoc bo podnioslem moja i niby sprzedano mi 1BA a stoi wysoko jak jeep

Opublikowano
witam jakie oznaczenia maja sprezyny do limuzyny 1,9tdi w nastawie

1BA = standardowy układ jezdny

1BB = układ jezdny przystosowany do złych nawierzchni na rynek chiński

1BE = sportowy układ jezdny (obniżony o 20 mm w stosunku do 1BA)

chodzi mi o kropki na sprezynach...

prosze pilnie o pomoc bo podnioslem moja i niby sprzedano mi 1BA a stoi wysoko jak jeep

http://www.a4-klub.pl/archiwum/rozne/SiA.pdf

Opublikowano

ok dzieki a 1,9 tdi jaka to kategoria wagowa bo troche nie jestem w temacie?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

Podpowie Mi ktoś jak ustalać wartości geometrii dla zawieszenia gwintowanego? Na razie ustawione na BE ale tnie mi tylną oponę od wewnątrz.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Siemanko mam takie pytanie

Czy zawieszenie 1BE rożnie sie od 1BV tym ze 1BV jest dedykowane to quattro ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.