Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawienia zawieszenia A4 B6 2001-2004 sedan avant


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam takie pytanie

Czy zawieszenie 1BE rożnie sie od 1BV tym ze 1BV jest dedykowane to quattro ?

Nie, zarówno 1BE i 1BV może być w ośce i Q. 1BV jest sztywniejsze od 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam dość nietypowy problem ze ściąganiem samochodu,

Mianowicie jak samochód dłużej postoi i ja rozpoczynam jazdę to przez pierwsze kilka kilometrów ( około 2-3) jest ok, jedzie jak po sznurku, pozniej zaczyna skręcać w prawo czasami mocniej czasami słabiej i dzieje się tak za każdym razem.

Dodam ze mialem wymieniana pompę wspomagania i regenerowana maglownice i po tym ustawiana zbieznosc.

Proszę o pomoc w czym może być problem,ciśnienie w oponachok,kola tez przekladalem, hamulce tęż nie trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ze coś się nagrzewa i trzyma, jak nie hamulce to może łożysko lub padł amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców to sprawdzalem na dotyk czy któraś tarcza nie jest bardziej nagrzania i jak na moje to nagrzewają się jednakowo , jak by hamulec trzymał to by była na pewno różnica. Miałem jeszcze zrobić pomiar termometrem na podczerwień ale nie wiem czy jest to konieczne.

Co do amortyzatora to co sugerujesz ze może amortyzator nie trzymać i samochód z prawej strony może niżej siedzieć ?

A może maglownica złe zregenerowana- czy może być taki objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź vaga i sprawdź czujnik kąta skrętu. Bo może zbieżność ustawili na skręconej kierownicy i nie ma 0 jadąc prosto a wtedy esp koryguje bo myśli ze skrecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zakładka układ kierowniczy. Podlaczysz znajdziesz. Ja mam inny sprzęt Actine wiec z vagiem nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podjade gdzieś na warsztat i to sprawdze.

Dodam jeszcze ze kierownica podczas jazdy jak ja puszcze to ustawia się idealnie prosto,

i tak jak na poczatku przez te kilka kilometrów jade i puszcze kierownice to jedzie prosto, po tych kilku kilometrach samochód zaczyna skręcać ale kierownica w dalszym ciągu jest ustawiona prosto po jej puszczeniu.

Po tych kilku kilometrach jakby cos zaczęło samochód ciągnąc w prawo

Kurcze mam nadzieje ze to jakoś rozwiąże, moja stara audi 80 lepiej się prowadzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź vaga i sprawdź czujnik kąta skrętu. Bo może zbieżność ustawili na skręconej kierownicy i nie ma 0 jadąc prosto a wtedy esp koryguje bo myśli ze skrecasz.

Wtedy chyba kontrolka od ESP by się zaświecała. Ja obstawiam źle zrobioną geometrię lub hamulce, sprawdź porządnym termometrem. Poza tym nie ten wątek raczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściąganie pojazdu na prawa str moze byc spowodowane katem nachylenia nawierzchni jak również nagraniem sie opon. wymysl sobie inna drogę gdzie w bedzie ciagneło cie na prawo i potem wróc tym samym odcinkime i zobacz czy auto jedzie prosto czy ciagnie cie na lewo.- swiadczy to o nawierzchni.

jesli nie masz opon kierunkowych to mozesz zamienic koła stronami p na L str. spr. cisnienie w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi sprecyzować jakie amortyzatory do B6,zawias 1BV?Szukam wg pdf'a podanego na forum,ale niestety bez skutku,a chcialbym zostawić te same ustawienia.

zuhyc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów -w serwisie którym pracuje kupili geometrę 3D-na szkoleniu dowiedziałem się takiej inform że w autach gr.vag gdzie występuje zawieszenie wielo-wahacz z przodu,przy ust zbierzności kół przednich należy podłożyć specjalną belkę ustalającą pod auto i unieść prżód pojazdu 20cm w górę i dopiero regulować-tylko nikt tej belki nie stosuje bo jej koszt to 3000pln -nie wiem jak dokładnie ta belka wygląda ale w kompie od geometrii są do dyspozycji filmy instruktażowe,wiec popatrze i postaram się wrzócić coś na 4um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co do oznaczenia amortyzatorów byłem w serwisie audi i mi się te kolory nie zgadzają z tą tabelka bo przód mi się zgadza ale z b6 a ja mam b7 wiec co jest grane? błąd w tabelce jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi sprecyzować jakie amortyzatory do B6,zawias 1BV?Szukam wg pdf'a podanego na forum,ale niestety bez skutku,a chcialbym zostawić te same ustawienia.

zuhyc9.jpg

Troszkę późno, ale lepiej późno niż wcale :)

To zawieszenia 1BV ETKA na przód mówi tak : 8E0-413-031CN i takie amortyzatory miał bym z TRW.

A na tył w/g ETKA 8E0-513-033N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam



Panowie mam pytanko taki zestaw zawieszenia podejdzie do 1.8t lub 2.0 tfsi z QUATTRO ??




ZAWIESZENIE AUDI A4 B6 B7 S-LINE ORYGINALNE 1BA BE (5036323632) - Allegro.pl - Więcej niş aukcje.



( w tej aukcji chodzi mi o ten zestaw


"A4 B6 B7 KOMPLET PRZÓD I TYŁ s-line 1BE (1-3foto) - 400 ZŁ" )



lub



http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-zawieszenie-s-line-1be-1-9-tdi-1-8-t-i5028564275.html



lub



Amortyzatory przód tył komplet 1BE AUDI A4 B6 1,8T 1,9TDI sedan Sokołów Podlaski • OLX.pl (dawniej Tablica.pl)



??




i Pytanko bo się nie znam to jest 1 BE ( -20 MM) ( jakie oznaczenie kropek na prezynach ma 1 BE ??)



http://olx.pl/oferta/sprezyny-tylne-do-audi-a4-b7-2-0-tfsi-quattro-CID5-ID8p1TH.html#6081e7a578



http://olx.pl/oferta/amortyzatory-przednie-do-audi-a4-b7-2-0-tfsi-CID5-ID8pAkR.html#6081e7a578




Proszę o pomoc !!



pozdro


Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem.

Otóż zauważyłem że koła na tylnej osi są nierówno wysunięte w stosunku do nadkoli. Lewe koło jest bardziej schowane o ok 3 mm w stosunku do prawego. Auto bezwypadkowe, oryginalny lakier.

Niby niewiele ale chcę założyć dystanse i nie wiem co robić.

Czy zamówić takie same na tylną oś i olać to, czy zrównać odległości dystansami i dać 17 mm i 20mm?

Co myślicie? Miał ktoś tak?

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...