Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felga 16'' x 9'' do A4?


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do a4 B5 można założyć felgę16'' o szerokości 9''? czy wejdzie? zawias s-line. Jaką najmniejszą oponę można założyć do takiej felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy jakie et bedzie miała :mysli:

Na feldze niewiele jest napisane. Sprzedawca podaje, że ET jest 45. Czy mocno naciągnięta będzie opona 215/55 16" na tej 9" feldze? Może ma ktoś jakieś zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et jest w porządku, nie powinno ocierac, 215 bedzie lekko naciagnieta ale powinno wygladac dobrze :)

zawias s-line czyli - 20 mm masz tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et jest w porządku, nie powinno ocierac, 215 bedzie lekko naciagnieta ale powinno wygladac dobrze :)

zawias s-line czyli - 20 mm masz tak ?

Dokładnie tak wg kodów wyposażenia. Optycznie też widać że jest "pozytywnie inny". Tuman (przepraszam za słownictwo) u którego kupiłem fele zapewniał mnie że szerokość jest 8". Jak felgi przyszły to mi gały wyszły :) Patrzę a tu 9 calowy potwór. A opony już zamówiłem 215. Mogę jeszcze felgi zwrócić pewnie. Szczerze mówiąc nie bardzo mi się podoba idea naciągania opon na siłę ale tak wyszło. Masz może jakieś przykładowe zdjęcia takiego zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mocno naciągnięta będzie opona 215/55 16" na tej 9" feldze? Może ma ktoś jakieś zdjęcie?

Ta opona nie będzie bardzo naciągnięta*, ale za to będzie balonem jak cholera! Wiem, bo testowałem taką konfigurację w 80 b4, też sądziłem, że 215/55 będzie fajne, ale to była stylistyczna porażka na całej linii. Felga gubiła się w wysokiej gumie, a kiepski efekt potęgował jeszcze rant, który chował felgę do środka i jeszcze ją pomniejszał.

*niestety przy tej szerokości opony rant felgi w ogóle nie będzie chroniony przez oponę, i szybko go zniszczysz w warunkach normalnej eksploatacji

[edit]

Borbet bs 16x9, Michelin Pilot Primacy 215/55, H&R -35mm:

balonui0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kiepsko to wygląda...trzeba bardziej uważać na krawężniki..a po 3 to kup sobie jakiś mniejszy profil bo wygląda to jak BIG BALOOOOOOOOOOON :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no balonik :P konkretny na 9 cali to sie zakłąda :P 195/40/16 ;P

a tak na poważnie to 215/40 wyglada fajnie :)

ale to juz bedzie naciągniete strasznie ;) dla mnie to by wygladało super

ale praktyka jazdy na tym to tragedia :P i zawias musi byc przynajmniej -60 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie wyglądać jak walec drogowy. lepiej pójśc w większą średnice felgi (18" jest :kox:), niż w szerokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...