Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version


3M03

Rekomendowane odpowiedzi

nie zgodzę się z wami...wiadomo jak się kupi dziadostwo za 200zł to się nie dziwcie że się popalą ledy po paru dniach czy tygodniach...mam u siebie założone philipsy i jeżdżę na nich już drugi rok i nic nie paruje i nic się nie pali...świecą bardzo ładnie i widać je dużo lepiej niż w tych autach co kowi pokazywał w jakimś tam innym temacie...dla mnie zakładanie lamp ala b8 czy w miejsce długich jest wsią na maxa i festynem...

natomiast ledy które mają duże odstępy diód i jest ich mało np. 5 czy 6 wyglądają ładnie..prawie tak jak te ori z s6... :naughty:

zgodzę się natomiast z tym że te ledy na metry czy te co mają po 18 diód to wieś bo świeci jak choinka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z wami...wiadomo jak się kupi dziadostwo za 200zł to się nie dziwcie że się popalą ledy po paru dniach czy tygodniach...mam u siebie założone philipsy i jeżdżę na nich już drugi rok i nic nie paruje i nic się nie pali...świecą bardzo ładnie i widać je dużo lepiej niż w tych autach co kowi pokazywał w jakimś tam innym temacie...dla mnie zakładanie lamp ala b8 czy w miejsce długich jest wsią na maxa i festynem...

natomiast ledy które mają duże odstępy diód i jest ich mało np. 5 czy 6 wyglądają ładnie..prawie tak jak te ori z s6... :naughty:

zgodzę się natomiast z tym że te ledy na metry czy te co mają po 18 diód to wieś bo świeci jak choinka...

nawet te co maja po 20led czy 50, a są montowane w kratke, którą uprzednio trzeba podciąć pasują tam jak lexusy z tyłu w B5 :sick3: zauważ że żaden samochód który jest zrobiony ze smakiem nie posiada tego czegoś a jednak podoba sie 80% ludnosci, a te 10 poprostu nie dostrzega w tym niczego pieknego(całokształt auta) bo dla nich auto jest tylko autem które ma działać :wink4: a reszta nie odróznia wsi od stylizacji ze smakiem :wink4:

Żeby nie było że tylko ja mam takie zdanie, jedziemy z hornetem ogladac passata, koleś wychodzi i ma takie swiatełka w kratkach i pierwsze co nawet nie zdazylismy o tym wspomnieć, a on z tekstem że ma nowe kratki bo prawie kazdy ogladajacy zwracał na to uwage przy ogladaniu, o czyms to świadczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mówię ze te co mają po 50 led świecą jak choinka...ile diód mają ledy z ori s6 ?

to nie chodzi i ilosć diód :wink4: żaden z dostepnych niefabrycznych ledów w kartki nie jest wystarczajaco długi by stworzyc pasek na całej długosci kratki jak to jest w LED S6, pozatym moc jest nieporównywalna bo sa tam nieco wieksze ledy zamontowane

a65050a.JPG[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 21:02_________________________________________________w S6 masz takie ledy, według google E14

LED_S6_bulb.jpg[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 21:04_________________________________________________tu pięknie widać róznice, są zbyt krótkie

q7-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro porobię foty i pokaże jak to wygląda u mnie...

wsią dla mnie jest robienie z TDI - s4 lub rs4... stylizacja i wogólę ...

wsią dla mnie jest światła led w kloszu w b5 tak jak to jest w b8

wiejskim tuninigiem nazywam też fury z silnikami 1.6 a ospojlerowanymi jak mclaren :kox: jakby miały rozwijać 250km/h

itp, itd

ps. a w polifcie te kratki na dole idą przez cały zderzak...to co według ciebie, mają iść po całej długości??

ps2. czy moduł DRL w miejsu świateł długich jest legalny ?? bo przecież klosz nie ma oznaczenia RL... czyli jazda na takich dziennych jak ty masz kończy się zabraniem dowodu tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro porobię foty i pokaże jak to wygląda u mnie...

wsią dla mnie jest robienie z TDI - s4 lub rs4... stylizacja i wogólę ...

wsią dla mnie jest światła led w kloszu w b5 tak jak to jest w b8

wiejskim tuninigiem nazywam też fury z silnikami 1.6 a ospojlerowanymi jak mclaren :kox: jakby miały rozwijać 250km/h

itp, itd

ps. a w polifcie te kratki na dole idą przez cały zderzak...to co według ciebie, mają iść po całej długości??

nie po całej długosci, tylko po całym wymiarze bocznej kratki wraz z katem odchylenia :wink4: a jak walniesz na srodku pasek 15cm/2cm to sorry ale ja to kwalifikuje do wsi ktrórą zastane w 5 kolejnych vectrach/matizach/unach jadacych z przeciwka, teraz juz rozumiesz o co mi chodzi :mysli:

Znajdź mi choć jeden dobrze zakomponowany LED w bryle B5, choc jeden, który bedzie pasował do reszty nadwozia a nie do kratki :naughty:

co do stylizacji na S4 zwykłego tdi czy tam wolnossącej małej benzyny to zwyczajny przerost formy nad treścią, ale daje sobie ręke uciąć że na zlocie własnie to auto bedziesz oglądał najdłużej, a nie to co będzie jeżdzić na 1BA/16kach i pasku LED :wink4:

A LED w kloszu na przykładzie B8 to juz w ogóle :naughty: tzw dajlajny made by sonar których nikt w moja A4 nie trawi chyba zdązyłes zauwazyć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i będę oglądał takie fury na zlotach ale jak otworzę maskę to buchnę śmiechem :polew:

pamiętaj nie rób z kadeta nexi :)

i powiedz mi co do tych twoich świateł dziennych w zwykłych kloszach ...czy to jest legalne ? czy twój klosz ma oznaczenie że może być używane jako światło dzienne ? jak tak to podaj co masz za klosze ?

ps. czyli jak ktoś zrobi sobie ładnie wkomponowane ledy po całej długości kratki to będzie dobrze ? nie będzie wsi ? :kox:

czyli mam rozumieć wsią jest dla ciebie zbyt krótka lampa led...jak będzie odpowiedniej długości to ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mg47051je5.jpg

mg47011pi3.jpg

1.jpg

7317aee8fffed6cdmed.jpg

:decayed:

może i będę oglądał takie fury na zlotach ale jak otworzę maskę to buchnę śmiechem :polew:

pamiętaj nie rób z kadeta nexi :)

Przyjedź na vagmanie lubelską, bo aż jestem ciekaw czy bedzie tak do śmiechu :wink4:

i powiedz mi co do tych twoich świateł dziennych w zwykłych kloszach ...czy to jest legalne ? czy twój klosz ma oznaczenie że może być używane jako światło dzienne ? jak tak to podaj co masz za klosze ?

przeglądy przechodzi, żarówka LED jest legalna i świeci jako normalna żarówka H7 :wink4: a co do oznaczeń nawet xenonu nie ma, wiec jak maja zabrac to i tak zabiorą za wiele innych rzeczy niz tylko lampy :wink4: ale jest jedna róznica, wszystko ze sobą sie komponuje bo wyglada jak wypust z fabryki :tongue4:[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 21:37_________________________________________________Typowy zamiennik żarówki tradycyjnej

http://allegro.pl/xxx-zarowka-led-h7-68-smd-12v-halogen-dziennemocne-i1942170981.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie panowie nie załamujcie mnie - porównywać choinkowe ledy do bodykit s4?

Coś co jest fabrycznie montowane na a4 do czegoś co chińczyk lepi na ślinę w stodole ?

Nigdy bym nie założył pasków led - dla mnie to wiocha, auto wygląda tragicznie, jeżdżą potem takie cuda po mieście i nie wiem czy płakać czy się śmiać. Sami zobaczcie że najwięcej tego badziewia siedzi na starych golfach, beemkach, audi 80, astrach, vectrach i innych wybieranych przez bedniejszą brać tuningową. Dla mnie to to samo co lexus look z tyłu, brewki na lampach, spojlery na klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pier...cie,

3M03 uzupełnij profil o imię i wiek, bo tak nijak do Ciebie się zwracać, ja mam DRL już 1,5 roku nic nie paruje nic nie gaśnie, więc jak widzisz DRL DRL'owi nie równy, następnym razem kup lepsze i nie obrażaj Tomków z b5 z DRL'ami

Dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o takie coś

drl_daylight4_box.png

Dla mnie jest jeden taki sam shit, tylko produkowany przez "wieeelka firme" stąd ma znaczek na kloszu :wink4: jedyną wadą jest to że jest uniwersalnym DRL, które zamontujesz do Audi, jak i również wspomnianej nexii i kadeta i w jednym idrugim bedzie tak samo wygladał :sick3: Najlepsze jest to ze na aukcjach daja fotki LEDS6 sprzedajac to :naughty:

Dobre porównanie

96177731.jpg

golfikledmodified1.jpg

szkoda że na audi nie znalazłem centralnej fotki, no ale tu chyba widzisz jaka przepaśc jest miedzy nimi :gwizdanie: bezapelacyjnie S6 :cool1:

żeby nie było że nie Philips daylight

http://www.golfv.netrar.pl/viewtopic.php?id=444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym golfie idelanie widac co dokałdnie mi sie w tych uniwersalnych śwaitełkach nie podoba, są zdecydowanie za krótkie i za wąskie :gwizdanie: a to że montuje sie je w każdym aucie w tej chwili jak 2-3lata temu chrom na metry, samo mówi za siebie :gwizdanie:[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 22:12_________________________________________________Mozemy porównać dzienne :tongue4:

U mnie to tak prezenci

98924086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba ci się na tym zdjęciu co ja wkleiłem ??? to też są ledy uniwersalne ....

ps. mnie osobiście nie podoba się to jak to świeci u ciebie....za blisko siebie są te światła i wygląda jakby audi robiło zeza... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy w S6 C6 czy w lampach są całkowicie inaczej zbudowane niż te dostępne na rynku za parę zł. Więc nigdy nie będzie takiego efektu jak ori. W tym modelu diody świeca pionowo tylko odbłyśnik daje światło poziome.

14cse94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz byłe autko kolegi norka z LEDS6

2f15e4ba73a7dbe8gen.jpg[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 22:27_________________________________________________51e19d684c04cd62gen.jpg

[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 22:28_________________________________________________Co do mojego, swieci tak samo jak w A3 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako elektronik, kilka uwag :

SPRAWNOŚĆ

1,3% sprawność żarówki włóknowej z kloszem czerwonym

4% Sprawność żarówki żarnikowej - Białej

16% Sprawność lamp wyładowczych (ksenony?), jarzeniówki, "białe" LED. Białe LED nie istnieją, to LED niebieskie z luminoforem - luminofor zamienia niebieskie światło na inne (czerwone zielone) w takiej proporcji że razem tworzą światło białe: N11%, CZ39% ZIEL50%. Białe zimne więcej niebieskiego.

96% Sprawność led monochromatycznych (jednokolorowych) czerwonych, żółtych.

CENA

30gr/szt Malutkie LED są tanie np. http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category%3D100684%26search%3Dled+red%26md5%3Dt63c43dc8c310483f5c26e48a120ee49a%26path%3D%3B100327%3B100684

400zł/szt Duże 100W kolor czerwony

http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category%3D112916%26cleanParameters%3D1%26md5%3Dtcb6f51b4817affd4efeca6b5d13cb14c%26path%3D%3B100327%3B100684%3B100470%3B112916

Ta duża z przykładu świeci tak jak 5000 tych małych.

Jak widać więcej szt. znaczy taniej i mniej światła.

Porządne światło jazdy dziennej składa się z kilku LED (5-8szt) o mocy 3-5W lub więcej (np. 10W) a nie ze 100 malutkich.

350zł Białe 100W LED kosztują gołe 350zł

1360zł lampa uliczna tej mocy

http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category%3D112916%26cleanParameters%3D1%26md5%3Dtcb6f51b4817affd4efeca6b5d13cb14c%26path%3D%3B100327%3B100684%3B100470%3B112916

Jak coś kosztuje poniżej tej ceny to nie świeci jak w reklamie

Co do wyglądu nie mam zdania.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo widać te LEDY lepiej niż zwykłe lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...