Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version


3M03

Rekomendowane odpowiedzi

mam swoje zdanie i tego sie trzymam...nie ide za wiekszoscią... Nie podoba sie to nie czytaj

To nie pisz bzdur bo to nie na temat. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawodu jestem informatykiem

Witam Kolegę po fachu :hi::decayed: Więc sory za te zrzędę :wink4:

mam swoje zdanie i tego sie trzymam...nie ide za wiekszoscią... Nie podoba sie to nie czytaj

i własnie tego się trzymaj

Co do działania jest już wyjaśnione a co do wyglądu to

"De gustibus non disputandum est" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca się ta dyskusja zrobiła.... :gwizdanie:

Możemy teorię rozwijać przy :drunk:

Mnie te LEDY aż szczypią w oczy, lepsze są tylko ksenony z bliska. Bardzo takie auto widać to raczej kwestia wzroku i psychologii niż luksów i lumenów.

Zastanawiam się czy sobie tego nie strzelić, ponadto zapominam światła włączyć a te się włączają automatycznie.

No i NAJWAŻNIEJSZE szwagry i teść tego bajeru nie mają :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o widoczność to nie wiem ile te moje ledy mają watów ale jak kolega zrobił rundkę moim autem to już z daleko raziło mnie po oczach...więc widoczność mojego autka jest bardzo dobra, a założyłem te ledy nie ze względu na stylizacje samochodu tylko po to żeby nie włączać normalnych świateł bo moje H7 bardzo często się paliły (zresztą w firmowym aucie też) noi także ze względu na oszczedność akumulatora i ponoć mniejszego zużycia paliwa...ale tego ostatniego nie odczułem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o widoczność to nie wiem ile te moje ledy mają watów ale jak kolega zrobił rundkę moim autem to już z daleko raziło mnie po oczach...więc widoczność mojego autka jest bardzo dobra, a założyłem te ledy nie ze względu na stylizacje samochodu tylko po to żeby nie włączać normalnych świateł bo moje H7 bardzo często się paliły (zresztą w firmowym aucie też) noi także ze względu na oszczedność akumulatora i ponoć mniejszego zużycia paliwa...ale tego ostatniego nie odczułem :kox:

co do tej oszczędności paliwa.

Mam znajomego gość 60latek na karku z przeszłością zawodowego kierowcy. Ma teraz jakąś terenową Hondę. I stwirdził że po założeniu LEDów jako dzienne spadło mu spalanie prawie pół litry (Pb/LPG).

A wierze mu ze względu na to że różnymi samochodami potrafił zejść do takich niskich spalań o jakich mi się nigdy nie śniło. Dlatego coś w tym może byc ale nie popadał bym w hura optymizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSZCZĘDNOŚCI Z LED - NIEMIERZALNE

Na podstawie

http://www.magopol.pl/product.php?id_product=772

1litr/1kWh, Światła 0,15litr/h. 6godz 40min pracy swiateł = 1 litr paliwa

Przyjmijmy ze LED redukują spalanie do 1/3. To zaoszczędzisz szacunkowo 1litr/ 10godz jazdy.

Czyli światła za 200 zwrócą się za 400godz/jazdy czyli 24kkm przy 60km/h

Silnik pojazdu moc 66kW

Oświetlenie STANDARDOWE 150W=0,15kW czyli 0,2% mocy silnika

Kilka chwil dynamicznej jazdy i można sobie te oszczędności puścić w wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSZCZĘDNOŚCI Z LED - NIEMIERZALNE

Na podstawie

http://www.magopol.pl/product.php?id_product=772

1litr/1kWh, Światła 0,15litr/h. 6godz 40min pracy swiateł = 1 litr paliwa

Przyjmijmy ze LED redukują spalanie do 1/3. To zaoszczędzisz szacunkowo 1litr/ 10godz jazdy.

Czyli światła za 200 zwrócą się za 400godz/jazdy czyli 24kkm przy 60km/h

Silnik pojazdu moc 66kW

Oświetlenie STANDARDOWE 150W=0,15kW czyli 0,2% mocy silnika

Kilka chwil dynamicznej jazdy i można sobie te oszczędności puścić w wydech.

wiem dlatego powiedziałem kto uzyskał oszczędność. Wiem że niewiele ale zawsze coś ale jak tez mówie nie ma co popadac w wir LED ze względu na oszczędności paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiem dlatego powiedziałem kto uzyskał oszczędność. Wiem że niewiele ale zawsze coś ale jak tez mówie nie ma co popadac w wir LED ze względu na oszczędności paliwa"

Zawodowi kierowcy to mistrzowie oszczędzania, wiemy o co chodzi.

Tak se policzyłem ile to można zaoszczędzić i więcej niż sądziłem. Ten starszy pan jeżdżąc 5godz może tyle zaoszczędzić. A jak mówią "do grosza grosz a zbierze się trzos".

Ja ostatnio lubię sobie depnąć :evil: na poprawę nastroju po podwyżkach cen paliwa... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o widoczność to nie wiem ile te moje ledy mają watów ale jak kolega zrobił rundkę moim autem to już z daleko raziło mnie po oczach...więc widoczność mojego autka jest bardzo dobra, a założyłem te ledy nie ze względu na stylizacje samochodu tylko po to żeby nie włączać normalnych świateł bo moje H7 bardzo często się paliły (zresztą w firmowym aucie też) noi także ze względu na oszczedność akumulatora i ponoć mniejszego zużycia paliwa...ale tego ostatniego nie odczułem :kox:

To też nie dobrze, zakładasz je po to żeby Ciebie było widać, a nie żebyś świecił po oczach. :hi: Jak jadę sobie i mi ktoś po oczach świeci, to nie jestem dłużny i też mu świecie ale Bi-ksenonem :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagram kiedys filmik niech sie delikwent trafi co do tej super widocznosci z paskami w kratkch, są widoczne, ale nie przesadzajmy, super widocznosć to nie jest :gwizdanie: co do widocznosci zwykły halogen jest lepiej widoczny, chociażby dlatego że ma odbłysnik co potęguje efekt :gwizdanie: a xenon, xenon bije na głowe pod wzgledem widoczności z daleka

zmniejsza spalanie :polew: :polew: :polew: to jest najlepsze, niczym zmniejszone spalanie po chipie :polew: :polew: nic nie zauwayłem róznicy w spalaniu(odczuwalnej bo jak to bedzie w setnych to na hu.i to komu) jeżdżac pierw na chipie, póxniej oczytany tymi bujdami chciałem mieć dzienne bo będzie mniej palił i zmieniło sie ale w portfelu pod względem cen paliwa a nie przejeżdzonych kilometrów

lubie teoretyków

ps. czekam na fotki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagram kiedys filmik niech sie delikwent trafi co do tej super widocznosci z paskami w kratkch, są widoczne, ale nie przesadzajmy, super widocznosć to nie jest :gwizdanie: co do widocznosci zwykły halogen jest lepiej widoczny, chociażby dlatego że ma odbłysnik co potęguje efekt :gwizdanie: a xenon, xenon bije na głowe pod wzgledem widoczności z daleka

zmniejsza spalanie :polew: :polew: :polew: to jest najlepsze, niczym zmniejszone spalanie po chipie :polew: :polew: nic nie zauwayłem róznicy w spalaniu(odczuwalnej bo jak to bedzie w setnych to na hu.i to komu) jeżdżac pierw na chipie, póxniej oczytany tymi bujdami chciałem mieć dzienne bo będzie mniej palił i zmieniło sie ale w portfelu pod względem cen paliwa a nie przejeżdzonych kilometrów

lubie teoretyków

ps. czekam na fotki :hi:

oj Kowi :doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie swoje philpsy z homologacja i ich super widocznosć, koleszka włacza je od 1:21 na chwile, widac jaka jest róznica

[br]Dopisany: 14 Grudzień 2011, 20:19_________________________________________________Philips LED DayLight 4

w zupełnosci potwierdziło to moją wypowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu moje porównanie dziennych do xenonu i bixenonu, nagrane kalkulatorem, jak będe miałchwile nagram czyms lepszym i troche dalej :wink4:

a to duze ledowe coś to niby co to jest ?? :mysli:

podobne cos do S6, albo nawet S6, porównujac efekt jaki daje na filmikach typowe S6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne cos do S6, albo nawet S6,

:polew: :polew: :polew:

no nie wiem co dokąłdnie siedzi w tym audi bo nie przyblizył na to kamerki, ale sądząc po efekcie jak świeci raczej jest to listwa S6 patrząc na filmiki które póxniej wkleiłem, ale jeśli nie dostrzegasz podobizny, to kupuj chrom na metry i spojlery i pamietaj gust jest albo go nie ma, wybierać to mozna w ładnych kobietach :tongue4:

Póki co wasze dajlajny w kratkach najsłabiej wypadają :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne cos do S6, albo nawet S6,

:polew: :polew: :polew:

no nie wiem co dokąłdnie siedzi w tym auci bo nie przyblizył na to kamerki, ale sądząc po efekcie jak świeci raczej jest to listwa S6 patrząc na filmiki które póxniej wkleiłem

Póki co wasze dajlajny w kratkach najsłabiej wypadają :gwizdanie:

Ok wiem jaki masz na to pogląd :decayed:

Ale uśmiałem się z samego sformułowania "podobne cos do S6, albo nawet S6," tak jakby napisać "podobne coś do roweru albo nawet roweru" :polew::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: no w sumie mogłem dopisac "nawet jest to S6" :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...