Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Po długim postoju odpala na 1s i gasnie - problem rozwiązany.


zuloo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, w trakcie jazdy nie czułem nierównej pracy. Tylko zaraz po odpaleniu, i czasami jak stałem na luzie, na światłach albo w korku. W trakcie jazy było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w sklepie i uszczelniacze na pompowtryski kosztują 28zł firmy bosch w środę wymienię wszystkie i pozamieniam miejscami pompowtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam podobny problem mianowicie gdy odpalam rano auto po nocy łapie z pół obrotu ale tak jak by na 3 cylindry i przecz jakieś 3sekundy dochodzi z silnika taki dźwięk dudnienia a z tyłu wydobywają się kłęby białego dymu. Jak załapie chodzi równo i nie ma żadnego dymka, boje się że w zimie ten problem może się nasilić. Myślałem może o wyregulowaniu pompowtrysków.Oleju płynu nie ubywa oleju nie przybywa. Bipy 5;1;7;15 korekcje 0.8; 0,2; 0,11; 0,5. Kąt synchro ok -0.5 Brać się za te uszczelniacze czy to może być coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć poczekaj ja w środę wymienię u siebie i zobaczymy co będzie, w sumie nie tragiczny koszt, ale ja mam u siebie na jednej pompce dużą korekcje na plusie. Aczkolwiek u mnie nie dymi. u Ciebie z ta korekcją nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na kompie wtryski wychodzą ok, jedynie ten dym mnie denerwuje, może trzeba coś doregulować albo dawka rozruchowa za duża/za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie sprawdziłem są u mnie pompowtryski z końcówką Q czy to są ori pompki czy ktoś już zmienił? bo chyba powinna być w awx BA tak? pompki sa z 2002r :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuloo,do AWX szły pompki o numerach:

038 130 073 AN

038 130 073 BA

038 130 079 FX

Skoro wcześniej chodziły te co masz to je regeneruj i obowiązkowo daj znać czy jest poprawa!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu OOOO Niechętnie udzielili mi informacji ale pompki z literka Q były to pierwsze wypusty i już ich nie produkują na ich miejsce weszły z końcówką BA. I teraz pytanie czy mogę wstawić jedną z końcówką BA czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu raczej możesz tak zrobić.Ale są tu fachowcy od tego,niech się wypowiedzą...

A dla czego nie chcesz regenerować tych co masz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie auto jest mi potrzebne do codziennej eksploatacji a na początku września jadę do Chorwacji więc ewentualnie po powrocie zajmę się pompkami i zdecyduje się na regeneracje lub kupno nowej pompki muszę jeszcze wykręcić pompę vacum bo coś mi się wydaje ze ona niedomaga też chyba ma lekki wyciek :mysli:

Tylko pytanie czy można wstawić jedną BA zamiast Q[br]Dopisany: 19 Sierpień 2011, 11:04_________________________________________________Zna ktoś z was numer przewodu wodnego który idzie pod pompa vacum? bo on jest już miękki od przeciekającej pompy i może ktoś z was wie gdzie można kupić nową pompę w dobrej cenie?[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 16:18_________________________________________________Tak apropo pompa luk new 600zł :naughty: [br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 16:42_________________________________________________Jutro wymieniem tandem pompę - ona trzyma się tylko na tych śrubach z zewnątrz czy coś jeszcze tam trzeba odkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich przypadkach, nalezy sprawdzic

1. czy w czasie uruchamiania z wlaczonymi swiatlami jest poprawa

2. wydajnosc pompy spietrzajacej w zbiorniku.

3. przekaznik pompy - podpiac ja na krotko do 12V

4. szczelnosc tandempompy.

5. sprawdzic tandem pompe pod katem pekniec.

6. ew. wymienic uszczelnienia.tandempompy

7. wymienic uszczelnienia PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 nie

2 działa - wydajności nie mierzyłem

3 skoro pompuje to działa

4 tandem musiała gdzieś przeciekać bo idący pod nią wąż wodny był już miękki spuchnięty zapewne od ropy - właśnie wymieniłem na nową tandem pompę, miałem już luźne wyjście na podciśnienie

7 jak wymiana tandemu nic nie da to zajmę się pompkami

Teraz trzeba czasu i wszystko się okaże :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim "zetorze" miałem kiedys identyczne objawy ze rano odpalał na sekunde i gasł... Stało sie to zaraz po tym jak zatankowałem VERVĘ na Orlenie. Po wyjeżdzeniu vervy i zalaniu zwykłego paliwka nigdy wiecej takie objawy sie nie pokazały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie vacum czy tam tandem pompy narazie jest oki pali od strzału koszt 600zł nowa luk :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...