Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy te klocki powinienem kupić? + Prośba o ocenę zużycia tarcz.


Mychu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czas na zmianę klocków - temat chcę zamknąć dzisiaj a wszystkie sklepy pozamykane.

Poszukałem trochę ale pewien nie jestem. Będę wdzięczny za wskazanie co powinienem kupić.

Aud A4 Avant B6 2003 r. AVF

VIN: WAUZZZ8E43A389352

Klocki: - czy dobre rozmiary?

przód - FDB1717

tył - FDB1491

Tarcze -?? (tu już nie wiem i będę wdzięczny za info)

przód -??

tył -??

Z góry dzięki

pzdr

Mychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód: FDB1717 DDF320/1706

tył: FDB1083 DDF1709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu tarcze masz średnice 245 mm i pod nie dobieraj klocki.

ja założyłem z tyłu zestaw boscha tarcze + klocki - całość mnie kosztowała 245 zł brutto.

z przodu poprzedni własciciel przed zimą założył też zestaw boscha (288 mm) i po prawie jednym roku użytkowania przeze mnie zero nalotu rdzawego,klocek dobrze przylega do tarczy,błyszczy się ładnie, hamują całkiem dobrze, nie piszczą, choć trochę pylą.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Powiedzcie mi proszę, czy moje tarcze nadają się już do wymiany. Jak przejechałem palcem, to rowków nie mają, to co widać na fotach to raczej ryski i jakiś taki nalot.

Powiem szczerze, że nie wiem ile mają bo auto mam od półtora roku.

dsc03660j.jpg

dsc03661e.jpg

dsc03662h.jpg

dsc03664x.jpg

dsc03665q.jpg

dsc03666h.jpg

dsc03667l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz grubość i będziesz wiedział czy się nadają, po tych fotach co wkleiłeś widać że już co nieco zjechane są i jest rant, ale może jeszcze da się je przeszlifować i komplet klocków można jeszcze zakatować, musisz je zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz grubość i będziesz wiedział czy się nadają, po tych fotach co wkleiłeś widać że już co nieco zjechane są i jest rant, ale może jeszcze da się je przeszlifować i komplet klocków można jeszcze zakatować, musisz je zmierzyć.

zmierzyć czyli złapać suwmiarką między dwoma powierzchniami ciernymi, tak? :wink4:

A ile powinno być?

Podskoczę do teścia, on ma suwmiarkę - gorzej ze jest ten rant i nie wiem czy suwmiarka złapie. Rant jest na ok 0,5-1,0 mm (z każdej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tarcza osiagnela grubosc minimalna

na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad zmiana na 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tarcza osiagnela grubosc minimalna

na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad zmiana na 320mm

Dzięki!

Ale zimówki mam na 15" alu ori. 320mm wejdą do nich?

Letnie mam na 17" ori

Jakie klocki i tarcze 320 mm byś polecił? (chodzi o modele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 15" felge nie wejdzie zacisk na 320mm tarcze

polecam Ferodo, TRW, Bosch-a

jak cos to mam gotowy taki zestaw na przod

moze byc pomalowany proszkowo na dowolny kolor

wrzuc mi na pv mail to wysle Ci foty jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w hurtowni w której pracuję sprzedajemy hamulce ferodo, niestety muszę stwierdzić że sam testowałem hamulce i moje zastrzeżenia to:

klocki strasznie pylą i zostawiają duży osad zwłaszcza na felgach z rantem zewn , nie nadają się za bardzo do agresywnej jazdy - szybko puchną (od tego są klocki sportowe FDS)

co do tarcz to niestety pochodzą z dalekiego wschodu i nie jest to Japonia

[br]Dopisany: 02 Sierpień 2011, 10:02_________________________________________________aha, też mam założone 320mm z zaciskiem cztero-klockowym i wydaje mi się ze 15' nie ma sznas się zmieścić, żeby założyć 16' musiałem kupić felgi od eski z b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tarcz to niestety pochodzą z dalekiego wschodu i nie jest to Japonia

wszyscy wiemy ze to chińszczyzna ale nie pierd....oli sie tak jak Ate, robione przez Brembo :polew: :polew: :polew: :polew:

nie wazne że pylą, ale hamuja i nie ma z nimi zadnego problemu

ja montuje je od wielu lat i nie mam reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety kolego ale niestety chyba nie masz racji z tym ate. Ate jest produkowane tylko i wyłącznie w niemczech a brembo to hamulce wyłącznie z włoch (przynajmniej tarcze bo te klocki to nie wiem skąd pochodzą)

nie wspomnę gdzie brembo hamulce występują i jakoś przypadkiem się składa że są to pojazdy z naj naj najwyżej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety kolego ale niestety chyba nie masz racji z tym ate. Ate jest produkowane tylko i wyłącznie w niemczech a brembo to hamulce wyłącznie z włoch (przynajmniej tarcze bo te klocki to nie wiem skąd pochodzą)

nie wspomnę gdzie brembo hamulce występują i jakoś przypadkiem się składa że są to pojazdy z naj naj najwyżej półki

Czakus nie żebym się czepiał bo sam sprzedaje ATE w super cenach i w dużych ilościach ale chyba dawno nie miałeś ani klocków ani tarcz ATE w rączkach.

Tarcze

czechy, włochy, niemcy chiny etc

klocki najczęściej czechy i niemcy...

Szanuje zdanie Deva ale my osobiście naprawdę z ATE nie mamy problemu, nasi klienci także.

Wierzę że problem jest w tym że ktoś być może spodziewa się stawania w miejscu po zestawie za 400zł ATE i tego nie ma, ferodo ds + np zimerek sport będzie lepszy i 3 razy droższy... coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem Ate jest dosyc poważny, osobiscie znam przedstawiciela tej firmy w Polsce

gosc jest bardzo mocno przerazony tym co sie dzieje, zwroty ma w ilosciach paletowych

przy obecnej obnizce cen Bosch-a i Ferodo (nawet Otto Zimmermann mocno obnizył ceny)

jego pozycja na rynku za kilka lat bedzie marginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: kupiłem tydzień temu tarcze Ferodo + DS na przód

na tył tarcze Ferodo + Premier.

Wymiana będzie za parę tygodni.

na żadnym kartonie nie pisze skąd te części są :mysli:

Jak ten zestaw nie wypali to nie mam więcej pomysłów na zestaw hamulcowy, będę musiał zainwestować trochę więcej kasy.

Nie zmieniam na 321mm!

Zapowiada sie ciekawie! :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles od razu zapodac 320mm

ceny klockow FDSP jest podobna, tarcz moze 100zl wieksza

do tego zaciski z malowaniem

koszt ok 1500zl, montaz P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...