Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Moja A4 B5 - Limurzyna :)


buras933

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji tego ze mam troszke czasu dzisiejszego wieczoru postanowilem zalozyc temat w ktorym przedstawie swoje autko. Świerzy zakup.

Z początku przymierzałem sie do czegos z wiekszym silnikiem ale z mocą wygrała ekonomia. Codzień jeżdżę do pracy 60km wiec nie bede pakować majątku w paliwo :) Szukałem samochodu wygodnego, dajacego radosc z jazdy a przy tym ekonomicznego i wygądającego w miare normalnie nie chcialem typowo oszczednego typu pikaczento czy cos w tym stylu :)

Tak więc po rozmowach z mechanikami i uzytkownikami A4 - wybór padł własnie na ten model w silniki 1.6 lub 1.8T, udało mi sie kupic w okolicy auto za dobre pieniądze w dobrym stanie niestety 1.6 ale stan auta nie dawał chwili zastanowienia nad dalszymi poszukiwaniami - kupione.

Trosze historii autka - pochodzi z salonu z Magdenburga, w niemczech mialo 1 właściciela i bylo serwisowane, pod koniec 2008 roku przyjechało do Polski. W kraju mialo dwuch właścicieli (1 znajomy). Kupił autko dla żony, niestety wczesniej poruszała sie Seicento i stwierdzila ze nie bedzie jeździć takim duzym (parkowanie itp.) wiec postanowił je sprzedać i kupic jej cos mniejszego. Potrzebował pieniędzy wiec autko sprzedał za drobne powiedzmy.

Miało przez niego zrobione - jak wiadomo nikt nie daje kobiecie złomu :

Mechanicznie:

- instalacja gazowa

- Kompletny rozrząd

- Hamulce przód i tył

- Odgrzybiona i nabita klimatyzacje

- OC i przegląd do konca maja 2012r a samochód kupilem w czerwcu na początku.

- świece

- kable

- kompletne nowe przednie zawieszenie na gwarancji

- czujnik temperatury

- olej + wszystkie filtry

Optyka:

- Alufelgi 17 na eleganckich nowych oponkach 205/50/r17 - przód 225/45/r17 - tył

- tylnia szyba i tylnie boczne w wersji murzyńsko czarnej - czyli z zewnatrz nic nie widać

- Lampy przód Depo soczewkowe

- Grill przedni Kamei

- Tłumnik końcowy REMUS

- oskrobane z emblematów

- do tego Radio z MP3, czytnikiem kart i USB + głosniki Pioneer w tylniej półce.

- komplecik kół zimowych na felgach stalowych i oponkach w bdb stanie

Autko mialo przygode w niemczech tyle wiem o jego wypadkowości, w dokumentach znalazlem rachunki z serwisu za wymiane przedniego zderzaka i lewego nadkola. Wszystko w serwisie Audi Magdenburg.

Auto według mnie prezentuje sie dość ciekawie. Jednak narazie mam mało zdjęć - jak znajde czas to go wypucuje i zrobie więcej.

Dalsze plany ? Pojeżdże to zobacze, narazie jestem mega zadowolony z zakupu. autko ciche i wygodne, do tego ciekawie wygląda.

Planuje też może powrót do grila ze znaczkiem ale to sie jeszcze okaże. W autku wymieniłem fotel kierowcy, znalazlem na forum bo mój był przytarty a tapicer powiedzial mi wiecej niz kosztował fotel w idealnym stanie.

Z wyposażenia niema cudów ale ja tego nie wymagam, mi wystarcza :)

- Wspomaganie kierownicy

- 2 x Poduszka powietrzna

- Instalacja gazowa

- El. Szyby

- El. Lusterka

- Radio MP3, USB

- Automatyczna klimatyzacja

- coś pewnie zapomnialem wymienic ale wybaczcie :)

Autko jest lekko na glebie nie powiem ile dokladnie ale wyglada na -30mm :)

Mam nadzieje ze w przyszłym roku stane sie szczęśliwym posiadaczem B6 :)

audi002.jpg

audi001.jpg

audi003.jpg

Zdjecia po czyszczeniu i zmianie grilla :) i prostowaniu tłumnika bo był krzywo jak widac :)

dscf0053tbl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf0048ax.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf0049y.jpg

dscf0052fi.jpg

dscf0045h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy poliftowe robią robotę.... :kox: Jedyny minus to grill i wydech z tyłu :no:

Ale ogólnie autko ładnie się prezentuje :wink4: No i silnik jakiś taki znajomy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie grilla mam zamiar zamienic na poliftowego ale narazie nie mam na to czasu zeby objechac kupic na Bielsko :)

Wydechu zmieniac nie bede bo planuje rok pojezdzic i przesiasc sie na polifta 1.8T albo B6 :) poztym jak dam zwykla rurke to bedzie dopiero wygladac jakby nie wyglądało albo jak przez okno :P

[br]Dopisany: 31 Lipiec 2011, 23:46_________________________________________________Dziś doszedł grill nówka sztuka ze znaczkami, Kamei na sprzedaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna felga.

Wydech krzywo :thumbdown:

B6 z jakim motorem byś szukał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem nad motorem :P Ale napewno benzynka + LPG :) Diesla 1.9 130KM juz mamy w domu w Passacie B5 FL :)

Wydech juz prosto :) zdjecia sa z chwili zakupu auta :) jak go porzadnie umyje i podpicuje to porobie nowe :)

ale przyznaje ze po wymianie grilla autko wg mnie zyskało na wyglądzie dość sporo :)

Narazie stop z inwestycjami, kupilem nowke gałke biegów w skórze, atrape

Alumy oryginalne Audi 5 ramion na zimówkach 15 :) takze narazie mam wszystko :)

zrobione zawieszenie kompletne przód, łożyska przód, przegub :) nic tylko jeździć :)

[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 21:53_________________________________________________myśle nad sciagnięciem naklejki z tylniej klapy REMUS jak teraz patrzena zdjecia jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście sławne 2% nie ominie każdego, pani z urzędu będzie robiła swoje, 8000 zł to 160 zł podatku, możesz mówić że auto po wypadku czy z uszkodzonym czymś, ona zrobi swoje, zobacz średnią allegro/otomoto i wpisz w umowe bo mniej wiecej z takiej ceny dostaniesz %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna, zmiany lamp przód i tył zrobiły dobry efekt auto odmłodniało, kolor niespotykany :good: silnik znany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki i lusterka w kolor odpadaja niestety, zrobilem dzis w oswiecimiu probe dobranego lakieru bo o tym pomyslalem juz i widac roznice, kolor nietypowy i nie potrafia dobrze dobrac, zostana czarne chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niema u nas w okolicy chyba zadnej dobrej, sprawdzilem juz dwie :) po kolorze niby dochodza ale ten lakier ma 15 lat i sie juz rozni troszke od nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ma piekny kolorek :naughty: ale nie ma to jak czarny :decayed:

poliftowe lampionki robia dobra robote :kox: a co do mieszalni, to jacys partacze tam musza robic :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie wczroaj przebilem kolo zalozylem 2 zimowki 15 cali z audi orygianly, masakra jak to wyglada :D dzis w pracy bede robic dystanse 35mm bo kurde kola sie zapadly a akurat mam okazje zrobienia tego z jakiego materialu mi sie wymarzy wiece bede robil z duraluminium Pa9 :D zimówki oczywiscie sa na piecioramiennych alu z Audi100

[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2011, 10:30_________________________________________________Dzis nowy olej, połsyntetyk, filtr kabinowy, oleju, paliwa :)

nowe amortyzatory tył , filtr stożkowy, jutro do regulacji gazu po zmianie na stozek bo podobno trzeba.

[br]Dopisany: 11 Październik 2011, 22:20_________________________________________________Padł komputer od benzyny po regulacji gazu ...

auto nie pali i nie jezdzi na benzynie ...

lepiej VAGowac i szukac kogos czy kupic nowy bo koszt to max 100zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna audika. :good:

Jedynie cos szpary na lewym przodzie nie sa idealne :)

Padł komputer od benzyny po regulacji gazu ...

auto nie pali i nie jezdzi na benzynie ...

lepiej VAGowac i szukac kogos czy kupic nowy bo koszt to max 100zl ?

Sproboj najpierw VAGowac, jak sie nie uda to kupuj nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicy nikt nie ma Vaga z tego co mi wiadomo wiec ciezko z tym, zderzak niestety taki jest bo to zaleta niskiego - raz urwalem i slizg poszedl sie pasc zdeczka i sa wkrety :P

[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 21:42_________________________________________________zakupilem pol plandeke na auto (stoi pod praca nieraz a niechce sie skrobac szyb,

przetestowane dzis ;) zero pary, szronu na aucie :) wygodny :)

polecam koszt 40zl[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 23:22_________________________________________________jak / gdzie / u kogo / czym ?? pytanie pod tytułem ....

zdejmujemy folie z szyb... za bardzo murzyńska , nie pasuje mi do jasnego auta ...

audi na sprzedaż bedzie kolo marca .... im blizej serii tym lepiej ... a tylko to zostalo i jest igła ;)

[br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 00:18_________________________________________________dzis do auta zakupilem podlokietnik na szrocie z rozbitka (musialem sam rozebrac) razem z tunelem , popielniczka, gumami wszystkim co do tego w bialej skorze za 30zl :D wlasnie pojechal sie obszyc w kratke z tapicerki ze starego siedzenia taka jaka mam w aucie :) wygodniej bedzie :) polecam szrot w brzeszczach kolo kopalni i stadionu, maja duzo a4 na czesci i anglikow, np, dzis byly zegary z esy z fisem pelnym za 120zl sprawne i kierownica z esy trojramienna bez poduszki ale w skorze obszyta ladnej za 80zl :) nie patrza na to z jakiego auta tylko lokiec to lokiec, kierownica to kierownica, :) ceny wypas, znajomy kupil skore recaro do a6 siedzenia boczki w stanie bdb za 700zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pozazdrościć takiego szrotu u mnie sie cenia Pozdro Autko ładny ma kolorek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...