Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Spryskiwacze reflektorów


Sublime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Zauważyłem, że jeden ze spryskiwaczy reflektorów nie chowa się po "spryskaniu", ta zaślepka ze spryskiem jest wysunięta, druga się chowa.

co może być przyczyną? Tak się zastanawiam, czy może fakt, że niedawno kupiłem samochód, a poprzedni właściciel nim nie jeździł od kilku miesięcy, bo kupił nowe auto :> Hmmm

Jakieś rady? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację z nie do końca chowającym się spryskiwaczem po zakupie auta w DE.

Po przyjeździe do kraju wyciągłem go trochę palcami i prysnąłem WD-40 ,problem znikł,,,, :>

Myślę że być może to od jeżdżenia tylko na światłach DRL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik od spryskiiwaczy reflektorow i szyb jest taki sam szyby dzialaja czyli problem gdzie indziej. wyciagnalem dzisiaj recznie i chcialbym zapytac czy one maja tak dosc ciezko sie wysuwac recznie po puszczeniu chowaja sie same ze srednia predkoscia ani nie za szybko ani nie za wolno. I jeszcze jedno pytanie pompka z tego co mi wiadomo to znajduje sie na zbiorniczku od spryskiwaczy jak to teraz zdemontowac prosze o podpowiedzi. aha kiedy wyciagnalem recznie spryskiwacz i go "pompowalem" slychac bylo jakby plyn w przewodach coraz wieksze mam przekonanie ze to pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta sruba :wink4: nia sie reguluje lampy . Poszukaj troszke nizej zreszta gdzies w Dziale Warsztat jest demontaz zderzaka i chyba jest opis srub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie nia regulowac poniewaz ja mam samopoziomujace reflektory odkrecilem dwie i wyraznie trzyma na tej jednej[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2011, 10:51_________________________________________________hmm jeszcze jedno pytanko orientuje sie ktos moze czy na VAG jest mozliwosc wlaczenia badz wylaczenia mycia reflektorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia że masz samopoziom, ta śruba jest od regulacji wysokości świecenia.

U mnie było tak że w DE żeby zaoszczędzić na płynie wypieli wtyczke z pompki i na dodatek zalepili na gorąco wyjście na końcówke wężyka. :wallbash:, po usunięciu partactwa wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta sruba :wink4: nia sie reguluje lampy . Poszukaj troszke nizej zreszta gdzies w Dziale Warsztat jest demontaz zderzaka i chyba jest opis srub :)

dokladnie kolego,

zeby odkrecic lampe musisz miec klucz z przedluzka.. bez niej nie dojdziesz bo sruba jest gleboko schowana, wez latarke i swiec pionowo z gory na reflekrtor to ja znajdziesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie nia regulowac poniewaz ja mam samopoziomujace reflektory odkrecilem dwie i wyraznie trzyma na tej jednej[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2011, 10:51_________________________________________________hmm jeszcze jedno pytanko orientuje sie ktos moze czy na VAG jest mozliwosc wlaczenia badz wylaczenia mycia reflektorow?

Mozesz sprobowac wchodzac w MCE Adaptacje odejmujac wartosc 32

Channel 013: Wiper Setup

Standard: 115

+001 = Speed Reset

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Rain Sensor active

+008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)

+016 = Speed dependent Wiper interval active

+032 = Headlight Washer System active

+064 = Reverse Gear Wiping active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi postaram sie cos znalesc zima idzie spryski by sie przydaly szukalem metody mniej inwazyjnej wiec najpierw sprobuje podpiac pod kompa i sprawdzic to moze poprostu jest wylaczone a ja sie mecze i kombinuje.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem troche odswiezyc temat i zapytac sie jakie symbole sa tych spryskiwaczy do b7, poniewaz kupilem auto a okazalo sie ze nie mam lewego spryskiwacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

W moim przypadku wystarczyło psiknąć z każdej strony nie do końca schowanego zraszacza - WD40.  Tak po 2-3s.

Następnie kilka razy użyć spryskiwaczy przy włączonych kseno i zraszacze reflektorów zaczęły się chować. 

Czyli u mnie był po prostu jakiś brud.

 

Mała errata... Następnego dnia znów spryskiwacz przestał się chować. Tak na 1,5cm. Znowu go spryskałem WD-40. I po około 6h przestał się chować w ogóle... Tzn. działa i spryskuje, ale zostaje wyciągnięty na maxa.
Kolega powiedział mi, że WD-40 powoduje "puchnięcie" o-ringów... I jak spuchło to jest za duży opór i nie wraca do pozycji spryskiwacz. Sprawdziłem i fakt. O ile na początku łatwo było wsunąć do pozycji "zamknięte", tak teraz jest opór.
Wniosek?

Nie używać WD-40, tylko silikonu!

A ja muszę wymienić o-ring, lub cały spryskiwacz.

Edytowane przez Krzepki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...