Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ile czasu na nabitej klimatyzacji ?


mareko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was pytanie, mianowicie co jaki czas napełniacie klimatyzację; bo ja nabijałem niecały rok temu i już mi nie chłodzi :(, a jeżdżę naprawdę nie dużo ( codziennie do pracy i z pracy - jakieś 6 km w obie strony). Czy jest możliwość, że po takim czasie skończył mi się już czynnik chłodzący czy mogę mieć gdzieś nieszczelny układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć nieszczelnośc,jedź do warsztatu gdzie zajmują się kompleksowo klimą,niech sprawdzą czy nie widać gdzieś wycieku .

Jak jest szczelny układ to kilka lat jest spokój,trzeba tylko odgrzybić układ, dobrze to zrobić raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy w b6 i b7 są o wiele słabsze od klimy w b5. W b5 co roku jeździłem na serwis i miałem miedzy serwisem zero ubytku gazu, teraz w b7 ubywa mi co roku średnio 1/5 czynnika. serwis od klimy mówi że w nowych klimach przyjmuje się że ubytek gazu może być do 1/3. W twoim przypadku masz nieszczelność i trzeba by było ja naprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ przy ostatnim napełnianiu niby był sprawdzany pod względem szczelności i niby było ok - a mogło samo z siebie się tak po prostu rozszczelnić? Może ktoś może polecić jakiś zakład w Lublinie zajmujący się klimą, bo jakoś nie ufam temu gdzie ostatnio byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogło samo z siebie się tak po prostu rozszczelnić?

Jasne że mogło, tym bardziej że auto swoje lata już ma. Sprawdzanie szczelności kombajnem do obsługi klimatyzacji jest do niczego, są lepsze sposoby, niestety bardziej czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki jest przybliżony koszt uszczelnienia klimatyzacji?

NIkt Ci tego nie poda. Zależy od tego, gdzie jest nieszczelnośc. Czy jest to tylko jakaś złączka, czy może uszkodzony któryś z kosztownych elementów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem sprawdzić czy gdzieś nie zobaczę może wycieku - nic nie widać, ale zobaczyłem, że witrak od klimatyzacji wogóle się nie kręci :mysli:. czy jak w układzie nie ma czynnika to wiatrak może się nie kręcić? Bo tak teraz myslę, że może coś innego padło :wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny serwis wpuści do układu barwnik i po miesiącu-dwóch powinno być widać gdzie ucieka.

Ja czekam, aż będzie widać...

Wiatrak będzie się obracał pomimo braku czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoim B6 jeżdżę od 3 lat i nigdy nie była klima nabijana, a chodzi efektywnie jak chłodnia z agregatem Thermo Kinga :naughty:

Ja to samo ponad 3 lata czyli od kupna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny serwis wpuści do układu barwnik i po miesiącu-dwóch powinno być widać gdzie ucieka.

Ja czekam, aż będzie widać...

Wiatrak będzie się obracał pomimo braku czynnika.

Po miesiącu-dwóch to klima mu bedzie niepotrzebna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja lubię mieć auto w 100% sprawne, a klima doskonale odparowuje szybki w deszczowe dni, których w tym roku nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...