Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy to odma?


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy urwał mi się jeden uchwyt trzymający górną osłonę silnika :wallbash: no i osłona przetarła mi tą o to rurkę zaznaczoną czerwoną strzałką:

100_1771.jpg

Po numerze doszedłem, że jest to odma :confused4: powiedzcie mi czy doraznie mogę to jakoś zakleić czy raczej odrazu wymieniać.

Jest mała dziurka jak odpaliłem auto leci tamtędy powietrze.

Jaki koszt tej cześci i czy warto zakładać używkę?

Jakie mogą być konsekwencje dla silnika przy jezdzie z taką nieszczelnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W etce ta część jest określona jako rura odpowietrzająca nr 028103491J i kosztuje w ASO ok 150 zł. Miejsce uszkodzenia owiń jakąś taśmą bo opary oleju wybrudzą ci wszystko co jest w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup uzywke, na forum pewnie znajdziesz auta na czesci, a tasma scot tymczasowo owin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W etce ta część jest określona jako rura odpowietrzająca nr 028103491J i kosztuje w ASO ok 150 zł. Miejsce uszkodzenia owiń jakąś taśmą bo opary oleju wybrudzą ci wszystko co jest w pobliżu.

No tak dokładnie taki numer ma ta część, czyli służy ona do odprowadzania oparów oleju? :mysli:

Już mi trochę uwaliło silnik :confused4: bo niestety nie wiem od kiedy mam to przetarcie :thumbdown:

Będę szukał jakieś używki bo do ASO mam daleko i ta cena :shocked: za kawałek plastikowej rurki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie baw sie w używki te przewody maja tendencje do pękania bo plastik jest wygrzany a jeszcze jak używkę zapodasz to już wogole będzie strata kasy,lepiej zapłacić 95zł za zamiennik niż 100zł za używkę potem będziesz pisał posty z kolejnymi wyciekami oleju.

zamiennik TOPRAN NUM HP108737 założyłem półtora roku temu i się trzyma.. dodatkowo mimo wszystko zapodałem dalikatnie silikonu silnikowego. dostęp do niej nie jest fajny...

to taka moja skromna rada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem że ODMA potrafi pęknąć no ale u mnie się poprostu przetarła od tej nieszczęsnej osłony :wallbash:

Swoją drogą miał ktoś może taki przypadek? Ta osłona jest przykręcana na 2 śruby, te śruby są osadzone na takich gumach i u mnie niestety ta guma się zerwała, nie idzie tego niczym zakleić więc muszę coś pomyśleć jak to naprawić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jedna guma poszła, ja zrobiłem to tak że przykleiłem na swoje miejsce super glue, a dodatkowo gumę owinąłem dookoła taśmą samowulkanizującą się. Co do odmy jak wymieniasz nie baw się w używki, nie wiem też czy sens kupować zamiennik skoro ja za ori w getem zapłaciłem 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jedna guma poszła, ja zrobiłem to tak że przykleiłem na swoje miejsce super glue, a dodatkowo gumę owinąłem dookoła taśmą samowulkanizującą się. Co do odmy jak wymieniasz nie baw się w używki, nie wiem też czy sens kupować zamiennik skoro ja za ori w getem zapłaciłem 120 zł.

Hmm ja też już kilka razy kleiłem super glue ale niestety z czasem i tak się odklejało :chytry: będę musiał spróbować tej taśmy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI A4 (8D2, B5)

1.9 TDI (1995.10 - 2000.11); 1896.00 ccm - 110.00 KM/81.00 kW; Silnik: AVG; AFN

Przecież masz wypisane ze bedzie, po za tym mozesz jeszcze porównać wzrokowo dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI A4 (8D2, B5)

1.9 TDI (1995.10 - 2000.11); 1896.00 ccm - 110.00 KM/81.00 kW; Silnik: AVG; AFN

Przecież masz wypisane ze bedzie, po za tym mozesz jeszcze porównać wzrokowo dla pewności.

No tak wiem, że jest napisane, wzrokowo też powinna pasować, ale jaki tam jest hu*owy dostęp :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten plastikowy grzybek do którego prowadzona jest odma jest zespolony z pokrywą? Zachciało mi się grzebać i oderwał się od podstawy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o odmie jest sporo i kolejny jest niepotrzebny, więc pozwolę sobie odgrzebać ten.

Czy przewody odpowietrzające z rysunku (lewy i środkowy) są zamienne? Dobierałem na podstawie różnych katalogów i wszędzie były takie jak środkowy. Po zajrzeniu pod maskę okazało się, że jest taki jak z lewej i teraz nie wiem, czy w ogóle zaczynać się babrać. Czy mocowanie tego dolnego króćca (lewy przewód) i całego przewodu (prawy) do głowicy są takie same?

odma.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...