Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Ciężko pali czy zimy czy ciepły.


pacer81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich i chciałbym się was poradzić co może być przyczyną ciężkiego odpalania silnika tzn. aby zaskoczył zapłon to rozrusznik musi przerzucić wałem ze 2 do 4 razy aby odpalił, zauważyłem też że jeśli jest chłodniej na dworze to silnik pali za pierwszym strzałem a jak teraz jest ciepło to rzadko bywa że zaskoczy od razu. Dodam że silnik nie posiada żadnych błędów. Czy macie jakieś pomysły jak to ogarnąć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwnie dobrze może być uszkodzony czujnik temperatury (przerabiałem to już kilka razy) błędów nie pokazywało ale czyjnik przekłamywał, w 1.9tdi jest stosowany podwójny czujnik jeden może pokazywać dobrze (ten który daje sygnał na deske rozdzielczą) a drugi to ECU może przekłamywać, ale tak jak wyżej napisali przyczyną może być równiez zła dawka startowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze 004 w engine ostatnia(4)rubryka powinna byc na zero

po drugie filtr paliwa(zle zlozony lapie powietrze)

po trzecie pompka w baku spietrzajaca(moze bezpiecznik moze przekaznik moze ona sama powiedziala papa)

po czwarte zle paliwo(czytaj zla jakosc)

po piate kompresja cylindrow(bardzo rzadko no chyba ze ma pol miliona wieku)

po szuste czujnik temperatury chlodziwa(chociarz jak uszkodzony to pomaga w rozruchu bo zaniza temp. a tym samym dawke startowa)

po siudme---fachman "sztomel" odpowie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...