Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[WINDOWS XP] Jak usunąć lub wyłączyć procesy iexplore.exe ???


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

to jest iexplore.exe bo otwiera się 2x i jak już go wyłącze to kom się uspokaja, ale po pewnym czasie włączają się spowrotem i komp znów zaczyna lekko przymulać :disgust:

Stary odezwij się na gg 5838166 ale późnym wieczorem. Mam pewien pomysł ale pozwolę sobie go tu nie opisywać. Powiedz mi tylko czy Twoja winda jest legal :gwizdanie: żebym wiedział jaki plik naszykować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do tego folderu czy siedzi jakis EXE "\Documents and Settings\ username \Local Settings\Temp"

Jesli tak to musisz wejsc NAJLEPIEJ z poziomu DOSa i tak go skasowac , bo to nie jest proces Internet Explorera tylko adware/spyware. Proces IE wystepuje TYLKO z wlaczona przegladarka IE .

Dodatkowo jak chcesz sie tego pozbyc usun SP2 :) Na pewno sie juz nie pojawi :P

Jesli proces iexplore.exe jest mimo nie wlaczenia IE tymbardziej potwierdza to ze jest to sp/ad , dodatkowo pamietajcie ze za kazdym otwartym IE w procesach pokazuje sie nowe IEXPLORE.EXE :)

Dodatkowo jesli wpieprza wam % z CPU to tym bardzie swiadczy o tym ze jest to ad/sp :)

Pisze dlatego ze nie zawsze iexplore.exe moze oznaczac "wirusa" , a tylko proces Explorerka :P

Dodatkowo moze znajdowac sie tutaj "C:\WINDOWS\Prefetch" i tutaj "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\BEND FLAG FLAW BOLT"

I wlasciwie NAJLEPSZYM i najwlasciwszym sposobem jaki ja znam jest zrobic tak:

1. Wylaczamy system restore (przywracanie systemu)

2. Wlaczamy antywira / jv16 / spybot search&destroy / hijack this! czy inne podobne (kasuje nam smieci iexplore.exe)

3. Wlaczamy system restore :)

I powinno byc po wszystkim :)

Jesli nadal bedzie to drugim sposobem tez pewnym jest zrobic logi Hijackiem , wkleic je tutaj , a ja powiem co usunac z poziomu DOSa lub z CD repair tool :)

[br]Dopisany: 22 Luty 2008, 13:37 _________________________________________________Jeszcze mozna sprubowac przez filemon.exe , wtedy sie sprawdzi co restartuje i wlacza od nowa iexplore.exe (bo tak naprawde iexplore.exe to tylko przykrywka do malware) , wtedy usunac glowny problem z trybu awaryjnego i potem po restarcie iexplore.exe i inne dziwne z wyzej podanych lokalizacji

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem antyvira Norton 360 i sobie z tym poradził :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...