Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] J271 gdzie sie znajduje bład 17072


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie nie moge uruchomić silnika miłaem zalany komputer oraz przekażniki które sie tam znajdują.

po wysuszeniu pozostaje mi bląd 17072 i wumieniony jest tam J271 co to jest i gdzie przedewszystkim???

Panowie prosże o pomoc jesli ktos wie

pozdrawiam colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17072 Przekaźnik silnika - zwarcie do plusa

52_1262722073.jpg

6-według schematu pusty

5-regulacja silnika

3-przekaźnik płynu chłodzącego-duża moc grzewcza

2-przekaźnik płynu chłodzącego-mała moc grzewcza

1-przekaźnik silnika pompy chłodzącej paliwo

4-przekaźnik sterowania silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz kolego nr tego przekaxnika czy jest moze 219 bądz 373??? bo tylko takie tam wystepują przy komputerze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to inaczej wygląda

wiec nie wiem dokładnie który to??

[br]Dopisany: 16 Sierpień 2011, 18:50_________________________________________________są 2 przekażniki 219 oraz 373

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za info sprawa załatwiona powodem zwarcia i buczenia była woda w obudowie komputera przekaźniki 219 oraz 373 były w wodzie i stąd zwarci i rozładowywanie aku. po wysuszeniu całej skrzynki i gniazd oraz wymianie przekaźników wszystko gra :)

zamykam temat

i

Pozdrawiam colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.. Dzisiaj chciałem wymienić wtyczkę od cewki w 1.8t. Stara była wyłamana i popękana strasznie.. Przy ściąganiu cewki wtyczka rozsypała w ręce i "zespawało" 2 piny.. Zanim to rozerwałem minęło chwile. Bije sie w pierś bo nie odpiąłem AKU ale nie zdążyłem tego zrobić.. Kilkadziesiąt razy przekładałem cewki i nigdy mi sie takie coś nie przytrafiło. No ale, "after birds". Po założeniu nowej wtyczki auto oczywiście nie odpaliło. Po podpieciu Vaga wyskoczyło:

17072 - ECM Power Relay Load Circuit: (J271): Open Circuit
P0688 - 35-00 - -
Więc zgodnie z tym tematem wymieniłem przekaźnik 219 i niestety samochód dalej nie odpala. Pytanie co teraz. Jest jakaś szansa że to nie ECU? I ewentualnie czy można go jakoś sprawdzić?? Pomoże ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzałeś ? Może brak napięcia w podstawie przekaźnika i dlatego pomimo wymiany przekaźnika auto nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki miałem 3 do dyspozycji. Mój, drugi na szybko kupiony na szrocie i od kolegi z a6 c5. Na żadnym nie odpala:( błąd cały czas powraca.

I tak sobie poratowałem samochód że teraz muszę rowerem kręcić :wallbash: a do roboty 320km do pokonania.


Do przegrania wkładu z ecu co potrzeba? Wystarczy wysłać nowy i stary sterownik??


Jak to jest z napięciem na cewkach? Mechanik mi dzwoni ze kluczuka nie ma w stacyjce a napięcie na cewkach jest.. Mówi ze jest niedobrze.. To ja mu mówię ze jak zrobiło się zwarcie to kluczyk leżał na siedzeniu i napewno zaplonowa nie był włączony

Pacjent ożył:) Jutro mam odebrać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć, co było przyczyną bo właśnie popełniłem ten sam błąd i mam te same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podzielić się rozwiązaniem?

Podobna sytuacja i mnie dopadła. Auto nie odpala. Błąd 17072 powraca cały czas, mimo wymiany przekaźnika 219. 

Edytowane przez laskowski1919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadł mnie problem z odpaleniem samochodu, wyskakuje błąd 17072 PO688 czujnik przekaźnika zasilania ECM/PCM (j271) - odwód otwarty

 

Rozwiązał ktoś ten problem czy tylko trzeba ten przekaźnik wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik 373 został wymieniony na oryginalnym z ASO o numerze 645. Jak na dzień dzisiejszy usterka znikła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 13:38, Mlody33 napisał(a):

Przekaźnik 373 został wymieniony na oryginalnym z ASO o numerze 645. Jak na dzień dzisiejszy usterka znikła 

Usterka znów się pojawiła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...