Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 '98 1,9 TDI AHU by huberts


huberts

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem wymarzony samochód - Audi A4 B5 z roku 1998, zakupiona od polaka, ściągnięta z Niemiec (okolice Cottbus). Samochód dogłębnie sprawdzony, zimny rano, zakręcił zaraz po przekręceniu kluczyka, w Niemczech na przeglądzie w ASO wymieniony pasek rozrządu, hamulce (tarcze + klocki), drążki kierownicze. Ogólnie według gościa jeździł nim, jakiś człowiek klasy robotniczej, ale nie jest zajechane. Przebieg 119 tys. km - sprawdzone w ASO.

Przeszedł polski przegląd bez najmniejszych zastrzeżeń, wykupiłem OC na 1 m-c i przyjechałem nim na kołach do domu (jeszcze na niemieckich blachach), silniczek sprawuje się elegancko w trasie, na rezerwie przeleciałem jakieś 90 km :gwizdanie: :gwizdanie: rozpędził się maksymalnie do ok. 160 km/h, więcej nie chcieliśmy cisnąć ze względu na paliwo, ale była jeszcze rezerwa. Turbinka nie świszczy, silnik co prawda chodzi trochę "sucho" i czasami zafaluje na wolnych obrotach (stargowałem przez to 300 zł). Zapłaciłem 12 600 + opłaty i rejestracja.

Jest to samochód z silnikiem diesla 1,9 tdi, skrzynia 5b + R, brak klimatyzacji, radio chorus, alufelgi + odłączany hak. Wersja AHU.

Kilka zdjęć na gorąco:

zdjcie0234m.th.jpgzdjcie0233d.th.jpgzdjcie0232qq.th.jpgzdjcie0231om.th.jpgzdjcie0230r.th.jpgzdjcie0235o.th.jpg

Zapraszam do komentowania i porad, sugestii - chce go zostawić w oryginale :kox: :kox: Przynajmniej na razie :D

Planuje wymianę filtrów, przeczyścić doloty turbiny, porządnie wymyć i wypucować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie, chyba że mi zaproponujesz 20 000 :D

najwyżej co Ci mogę zaproponować , to skasowanie tamatu i zielonego kropka , za łamanie regulaminu :naughty::decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna A4, jak większość które wyjechały z fabryki, wyróżniać z tłumu się nie będziesz ale najważniejsze że jesteś szczęśliwym posiadaczem audi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pogrzebałem :D

Odtworzyłem filtry w kabinowym pełno syfu, powietrza też zajechany (ory. AUDI/VW), ściągnąłem pokrywę plastikową z góry silnika (ta z napisem 1,9 TDI), moim oczom ukazał się nie wyczyszczony silnik :naughty: wszystko jest OK na oko, tylko ostatni wtrysk (patrząc od przodu) podpaca się przy przelewie (pewnie kwestia wymiany wężyków).

Dalej, otworzyłem pokrywę rozrządu (jak ją ciężko zdjąć jak jest chłodnica, ale udało się :evil: ), pasek wygląda na nowy firmy Dayco (widać jeszcze napis), tylko nie pokoi mnie jedna rzecz - pasek w jednym miejscu jest jakby spajany, minimalne pęknięcie i takie stalowe nitki 5 oderwanych, reszta trzyma.

Oczywiście filtry zostały dzisiaj zamówione nowe - wszystkie spod stajni MANN (koszt 180 zł :( ale na tym się nie oszczędza), olej też oczywiście wymieniam, jest zalany jakimś Castrolem 10w40, planuję wymianę na Motul 5w40, albo Mobil 1 0w40 Turbo Diesel. Pasek myślę, też wymienię, z tym, że nie wiem czy cały rozrząd czy sam pasek, silniczek pyka elegancko, zbiera się również owszem też :kox: Poogarniałem tak z grubsza wszystko i już mniej więcej wiem co i jak.

Środek zostanie wyprany, odkurzony, wypolerowany.... tak samo blachy.... :naughty:

Jeszcze z ciekawości zrzuciłem przednie lewe koło, klocki nówki, tarcze nówki, czyli wychodzi wedle moich przypuszczeń, że pasek został wymieniony pierwszy raz (od nowości zalecają 120 kkm), tutaj przy 118 kkm poszedł pasek, nie wiem jak rolki, ale to ogarnę jeszcze.

Kilka zdjęć:

sam1102w.th.jpgsam1101x.th.jpgsam1100i.th.jpgsam1099y.th.jpgsam1098z.th.jpgsam1097k.th.jpgsam1096.th.jpgsam1094.th.jpgsam1093.th.jpgsam1092u.th.jpgsam1104y.th.jpg

Środek i blachy

sam1091a.th.jpgsam1088.th.jpgsam1087.th.jpgsam1086c.th.jpgsam1081f.th.jpgsam1079w.th.jpg

No i silniczek i pasek rozrządu (proszę o rade :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce go zostawić w oryginale :kox: :kox: Przynajmniej na razie :D

Też chciałem swoje zostawić w oryginale :polew: Na pierwszy ogień poszły reflektory poliftowe :wink4: A lista ze spota na spot robi się dłuższa. I kasy w auto idzie coraz więcej i więcej, a końca nie widać. Chciałbyś zostawić jak jest to było się nie rejestrować na forum :polew: Wiem co mówie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja bym pasek wymienil.

Silnik chyba sam umyles bo turbina i egr az sie blyszcza :).

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już taki był :naughty: tylko z zewnątrz, gość zapewniał że to niemiec wypucował ale nie ważne :D[br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 23:46_________________________________________________A więc, kilka aktualności:

- zaślepiony EGR - silnik jakby lepiej ciągnie od dołu, nie kopci, nie śmierdzi, idzie jak przecinak, tylko delikatnie głośniej chodzi - POLECAM!

- wyczyszczony dolot - mimo tylko 120 tys km dolot zakopcony jak komin od Lanz Bulldoga wypalony, wymuskany, świecący i czysty założony na nowej uszczelce w silniku - POLECAM! (aczkolwiek dojście do śrub zwykłym imbusem jest tragiczne )

- założone polskie gniazdo na przyczepki (z 13 pinowego, na 7 pinowe)

- kupiony adapter kaseta/mp3 (czy jak kto woli kaseta/jack ), wrażenia bardzo pozytywne, kabel długi, dźwięk stosunkowo dobry - bardzo porównywalny do radia, cena niska - 10 zł, ja jakimś melomanem nie jestem, po prostu ma grać i nie buczeć, a wiadomo czasem zamiast radia trzeba zarzucić jakąś swoja muzyczkę - więc POLECAM!

- spalanie przy takich jazdach miasto-wieś, zakupy, używany raz na jakiś czas, ok. 5,5 l/100 km

- zarejestrowany, opłacony, czekam tylko na eleganckie ramki do tablic opatrzonych napisem Klub A4

- szykuję miejsce w szopie dla audiczki, co by zimą, szyb nie skrobać i silnik miał lżej, ściany i dach jest, co prawda d*pa będzie wystawać ale damy rade

Został do zrobienia ten rozrząd, pasek już mam może następny weekend :)

Teraz tylko trzeba zdać prawko i latać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkop roku, miesiąca, życia :naughty:

Prawo jazdy zdane, odebrane i można się rozbijać Niunią Audunią po miejscowościach mniejszych i większych. Wszystko śmiga jak ta lala, oprócz radia - procesorek, ale jak się nagrzeje jest w porządku, na zimnym, trzeba być delikatnym jak z kobietą :cool1:

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jeździ mi się wyśmienicie - DIESEL :) Spalanie 5-6 l/100 km przy poruszaniu się miasto/trasa - czyli styl mieszany. Jak na razie na takiej zwykłej prostej drodze, udało mi się docisnąć do 160 i był luzik jeszcze, ale zakręt się zbliżał, na wolnych obrotach zaczyna podćwierkiwać chyba pasek od alternatora, ale na lato zostanie wymieniony cały rozrząd.

Do tego komplet zimowych opono Dunlop 3D Winter Sport (chyba) z roku 2009 + felgi stalowe. I tak się lata...

Kilka stylowych foteczek :naughty:

thumbnmail.pngzdjcie0324ho.th.jpgzdjcie0322k.th.jpgzdjcie0321a.th.jpgzdjcie0320l.th.jpg

:embarrassed: :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pies i z tyłu zabytek Romet Chart - będący jednocześnie po i przed remontem :D się załapali na fotki, a pies to w sumie "piesa" Nuka, wierna towarzyszka podwórkowych przejażdżek podgryzając opony :naughty: :naughty:

A że samochód, przed prawkiem, były pieniądze, trafiła się okazja, to trzeba było skorzystać :tongue4:

A teraz na tapetę idzie Mińsk, jadę w sobotę na śląsk prawie 1000 km w jeden dzień, zobaczymy ile spali Niunia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, czyste wnętrze co przy tym przebiegu nie powinno dziwić :good: ale brak klimatyzacji to nieporozumienie, zwłaszcza że auto jakieś specjalnie tanie nie było :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak ma trochę samozaparcia wszczepi sobie klimatronica :).

Ja do swojej wszczepiłem - wyniosło mnie to około 1k zł.

Wnętrze spoko, ale moje wygląda lepiej mimo że na budziku 170 tyś, a w realu możliwe że więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...