Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak ogrzewania i nawiewu góra dół -klimatronik


Bączek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! ja z drobnym problemem.kupiłem 2 tygodnie temu A4 1.6 z klimatronikiem

Wszystko chodzi extra i z autka jestem bardzo zadowolony

Problemy pojawiły sie w momencie załączenia ogrzewania i przałączenia nawiewu na przednia szybe.Wyswietlacz klimatronika działa poprawnia a jednak powietrze wieje tylko do przodu i nie da sie przełączyć na szybe lub na nogi

Brak też możliwości załączenia ciepłego powietrza

Czytałem na stronie o tych kodach ale co może być jeszcze za przyczyna tej awari

prosze o pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktos wie w jakim dokładnie miejscu znajdują sie klapy:

1. motor klapy głównej v70

2. motor kalpy nawiewu powietrza v71

kumpel ma taki problem w 1Z że niewiej mu z kratek środkowych i bocznych i VAG wyżucił nam takie właśnie błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno na nam to pomoże , a może wiesz czy da sie te silniczki jakoś reanimować czy trzeba wymienić??

Gdzies czytalem, ze wystarczy je przeczyscic ale to zobaczycie jak wymontujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedż i za schemat i proszę o podpowiedż i poprawienie mnie jeżeli jestem w błędzie w/g pierwszego schematu silniczek nr 11 posiada niebieską wtyczkę i służy do zmiany regulacji nawiewu powietrza (góra-dół) do silniczka mocowany jest drążek łączący nr 36 (schemat 2) któy łączy się z klapą do sterowania tym nawiewem

Proszę popraw mnie jężeli żle to pojmuję

Tylko na pierwszym schemacie jest coś o numerze 34 co to jest

dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerbi, ja tego nie rozbieralem i nie wiem jak to dokladnie jest.Moze ktos sie bawil to Ci pomoze, a najlepiej sam to rozbierz i bedziesz mial numer na tym.

klima2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzięki trzeba będzie zajrzeć jak bym jeszcze czegoś potrzebował to się odezwę dzieęki

[ Dodano: 30-10-2006, 07:08 ]

pikuś usunołeś rysunki czy ktoś to zrobił jak byś mógł to proszę jeszcze raz ten ostatni z kompletem łączników nr 34

dzxięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem ten sam problem. wiało tylko z głównych kratek i mogłem załączyć klimę nic więcej. Pojechałem podpiąć pod komputer (nie wykazało błędów) i dokonali pewnwgo zabiegu, a mianowicie przywrucenie ustawień fabrycznych. I jest już wszystko OK. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problemn tylko srednio raz w tygopdniu mi sie zmienia z ogrzewania na klime i odwrotnie :/ jak by ktos podpowiedzial jak sie do tego zabrac w roczniku 99 byl bym wdzieczny. ndodam ze scvhematy mi nic nie mowia jak by ktos byl tak milyn zeby opisac to krok po kroku to ma u mnie butelke whiski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej audi 1.9 tdi 110km 96 r czesto brakuje cieplego powietrza, gdzies w ksiazce czytalem ze przy silnikach tdi sa jakies dodatkowe swiece zarowe ale gdzie to juz nie napisali, idzie zima i nie wiem co zrobic.

Plyn chlodzacy ok, klapki wszystkie chodza bo sprawdzalem,

chyba ze cos ze sterownikiem? i trza bedzie vag-a podpiac.

Poradzcie co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...