Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problemy z paleniem A4 B5 ADR co jeszcze można poprawić ?


amigancik

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu bojach i wymianie połowy auta dolałem środka wiążącego wodę z paliwa i spalającego się razem z paliwem.

Mam silne wrażenie że WŁAŚNIE TO :confused4: rozwiązało bezpośrednią przyczynę złego palenia na zimnym silniku.

Teraz auto po nocy przy temp. 0 st. C (+/- 2st. bo nie było na razie zimniej) pali za pierwszym razem, wchodzi od razu na ok 1300 obr. i po lekkim nagrzaniu silnika spada do 900.

Auto zostawiam na noc na gazie, rano pale na benzynie - no problem :hi:

PS

Oby sielanka ta trwała jak najdłużej (a! parę dni temu wymieniłem jeszcze chłodnice)

Mam nadzieję że komuś msg ten okażę się jak mnie na wagę złota (specyfik 9zł...) Dajcie znać jak coś ;) [br]Dopisany: 05 Marzec 2008, 19:15 _________________________________________________Prawda jest taka że "specyfiki" nie pomogły... Zauważyłem jednak nową zależność - gdy zatankuję pod korek wtedy lepiej pali, gdy poziom w zbiorniku paliwa osiąga okolice połowy wtedy zaczyna się problem z paleniem... :kox::slina::shocked: jak zaobserwuje "nowe" zależności to się pochwale, coś czuję jednak, że te kolejne wątki to tylko brazylijski serial :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś zawór ciśnienia w listwie wtryskiwaczy.Miałem podobnie z rana przy uruchamianiu silnik zaczynał łapać jakby nie na wszystkich garach,po dłóższym kręceniu odpalał wkońcu.Kombinowałem też na różne sposoby, wymiany filtra,przewody i tp.wkońcu po wyjęciu zaworu ciśnienia paliwa na wtryskach i oczyszczeniu pali bez problemu obojętnie jaka temperatura. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego nie próbowałem jeszcze ale parę dni temu chciałem wstawić nowy akumulator. Niestety okazało się że nie pasuje bo przewody są tak "ustawione" że tylko niemal o identycznych gabarytach, wielkości i umieszczeniu "+" i "-" na akumulatorze może tam pasować...

Natomiast zaobserwowałem NOWE zjawisko, po tej operacji (około 20 min to czas odłączenia akumulatora) i 2 czy 3 nocach z przymrozkami. AUTO PALI OD RAZU ZA PIERWSZYM RAZEM i wchodzi ładnie na obroty stabilnie! Cokolwiek to znaczy można tego spróbować, jakby sie w kompie coś namieszało a reset przez odłączenie akumulatora pomógł. Doświadczony już tym, że nie ma co na zapas się cieszyć, poobserwuję to, czy aby nie jest to tylko kolejny "odcinek brazylijskiego serialu" który MOŻE skończy się dopiero przy następnej niuni ale ze salonu... :th:[br]Dopisany: 24 Marzec 2008, 21:07 _________________________________________________Dawno nic nie pisalem. Problemy z paleniem sa juz przy paleniu po nocy teraz latem.

Wymieniłem tydzien temu PRZEPUSTNICE NA NOWĄ

Dalej to samo!

Malo tego ostatnio zauwazylem ze auto zaczelo mi "strzelac" czasem

Rano po odpaleniu na bezynie za 3 razem, nie mozna od razu depnac w pedal, bo efekt jakby sily nie mialo, jakby paliwo nie docieralo, po paru sekundach dopiero zalapuje... :([br]Dopisany: 02 Lipiec 2008, 13:13_________________________________________________Wszystko wskazuje ze to w baku mam miszmasz z przewodami, pompka, wskaznikiem paliwa i to powoduje problemy z rannym paleniem. Jakiś dziad połamał tam wszystko dlatego tez nie pokazuje mi poziomu paliwa, paliwo po dluzszym postoju odplywa z przewodow, i zanim przy paleniu zasscie, wszystko sie uszczelni to wlasnie trzeba krecic pare razy...[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2008, 09:55_________________________________________________Ostatecznie bezpośrednim powodem złego palenia okazał się pęknięty przewód od pompy paliwa znajdujący się w zbiorniku paliwa, są tam dość duże ciśnienia i mowy być nie może o nieszczelnościach, ot wymieniłem pół auta przy okazji, a co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...