Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie


rafsus

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeże kotleta,zrobiłem troszkę innym sposobem uszczelnienie bez kleju na gorąco,dałem gumową podkładkę pod tą metalową na górze, a pod osłonę mechanizmu dałem ciupkę czarnego silikonu. Po kilku dniach opadów brak parowania :)

1549717409354393.jpg

 

A tutaj ciekawostka jaką znalazłem w lampie:

1549717410118580.jpg

Teflon zamiast oringu. Efekt oczywisty:

 

1549717410716218.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oringu od regulacji proponuję index 0734 313 183 (8x1,5 oring skrzyni ZF ;)) z Inter Cars, trochę licha dostępność ale pasuje. Testy przede mną bo zamieniam xenony na Bi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Franzq napisał:

Odnośnie oringu od regulacji proponuję index 0734 313 183 (8x1,5 oring skrzyni ZF ;)) z Inter Cars, trochę licha dostępność ale pasuje. Testy przede mną bo zamieniam xenony na Bi.

Ja po kilka groszy takie oringi kupowałem w sklepie z częściami do ciągników. Ale z czego pamiętam to 6,3 x 2,lub 6x2.

Mam nadzieje ze przerobiłeś te lampy bo te ich wypalone odbłysniki świecą jak lampy naftowe.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pila24 wiadomo ;) ja pracuje w IC więc sobie poszukałem i kupiłem ;) 
Lampy oczywiście, że zregenerowane ;) inaczej nie miałoby to racji bytu przecież. Mam dobrego gościa w Poznaniu który super robi odbłyśniki. Kiedyś zrobił mi w lagunie (dupowozie) i jeździłem prawie 3 lata i super ogień dym :)

Edytowane przez Franzq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Franzq napisał:

Mam dobrego gościa w Poznaniu który super robi odbłyśniki.

Nie wiem ile za regenerację zapłaciłeś ale budżetowo to za 150 zł można by się na projektory bosch al przesiąść + adaptery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam temat. Mam ten sam  zabieg do wykonania, ale tak się zastanawiam czy przed taką operacją nie trzeba czyścić klosza w środku? Czy przez tą wodę tam się nie zbiera jakiś  osad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lysolinho napisał:

Ma ktoś może link z allegro do takich oringów ?

Oringi po 20 groszy a wysyłka kilkadziesiąt razy tyle :) podejdź do jakiegoś sklepu np. z częściami do ciągników i kupisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 18:08, TomOskroba napisał:

Odswieżam temat. Mam ten sam  zabieg do wykonania, ale tak się zastanawiam czy przed taką operacją nie trzeba czyścić klosza w środku? Czy przez tą wodę tam się nie zbiera jakiś  osad ?

ktoś coś  ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomOskroba napisał:

ktoś coś  ?;)

Jak jest taki osad na kloszu od wewnątrz to do środka wrzucasz mały magnes obszyty mikrofibrą i dużym magnesem "sterujesz" nim wewnątrz lampy myjąc klosz. Oczywiście musi być lampa zalana wodą i płynem do naczyń lub mydełkiem w płynie. Inaczej będą rysy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. najpierw przednie klosze spoleruję i będę widział jak na tacy czy jest sporo osadu czy nie ;)

szkoda, że nikt nie zmierzył wielkości tego oringa.. podstawa, żeby ułatwić przyszłym pokoleniom życie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomOskroba napisał:

że nikt nie zmierzył wielkości tego oringa

Kilka postów wcześniej podałem wymiar....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pila24 napisał:

Kilka postów wcześniej podałem wymiar....

6,3 x 2,lub 6x2

 

faktycznie. co ślepemu po oczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatnio z trzpieniem i dobierał mi gościu takie o-ringi:

7,65 x 1,78

7,5 x 2

Oba wchodziły ciasnawo, ale dało się jeszcze regulować lampę choć z lekkim oporem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica oringu może być różna(6-8mm)-naciągnąć to nie problem. Ale jak będzie zbyt gruby to zablokuje trzczpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego Pila24 możesz podać jaki rozmiar ma ta podkładka metalowa nad mechanizmem regulacji? Chodzi o średnicę zewnętrzną i średnice pod śrubę? Z góry dziękuje.

1549717409354393.jpg.0ca143131c547abd44ba637394bd7172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin21467 napisał:

Witam, kolego Pila24 możesz podać jaki rozmiar ma ta podkładka metalowa nad mechanizmem regulacji? Chodzi o średnicę zewnętrzną i średnice pod śrubę? Z góry dziękuje.

1549717409354393.jpg.0ca143131c547abd44ba637394bd7172.jpg

Niestety nie wiem,nie mam teraz na stanie takich podkładek. Średnica wewnętrzna minimalnie mniejsza niż łepek wkręta,zewnętrzna taka by nie zakrywało oczka regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś z kolegów może potwierdzić sprawdzony patent na wyeliminowanie parowania lamp w A4 B7 Bi Xenon?

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szczegóły, malowałeś? Jak tak to czym? I co...czym myłeś od środka klosze... Często jeździsz z włączonymi światłami mijania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...