Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Drgania na wolnych obrotach


pawullonn

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jedna usterka z turbo wyjaśniła się, pojawiła się kolejna,

Na wolnych obrotach drga buda, silnik nie faluje i nie ma tych drgań co są na budzie, jak wyłączam go, to mocno zarzuca samochodem,

nie zależnie czy sprzęgło wciśnięte czy nie objawy są takie same, jak jade nie ma drgań tylko jak stoje na wolnych obrotach to trzęsie samochodem.

Byłem już u mechanika sprawdził poduszki i stwierdził że są ok, podejrzewa dwumase, w silniku nie ma błędów, w kanale 13 pompki maja pomiary od -0,45 do -0,06 czyli w normie ale takie były od kiedy kupiłem samochód.

Koledzy pomóżcie bo wydatek rzędu 1400 na dwumase z robocizna mnie przeraża :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było miliony razy...

jedziemy od najtanszych

1. gumy na wydechu

2. plecionka

3. sprzęgło alternatora

4. poduchy

5. pompki

6. dwumas

na szybko przez to może Ci drgać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaże to mechanikowi w poniedziałek i mam nadzieje że wyeliminuje to po najtańszych kosztach :)

Dziękuję za odp i Pzdr

Jak się wyjaśni to napisze co i jak

to przekaz mechesowi niech ci zrobi jak moze z rury kwasowej pierwsze zlacze na rorze wydechowej,

wymienilem dwumasa,potem oringi,sprawdzilem poduchy,wymienilem plecionke ale dopiero jak wymienilem na dorobione to zlacze to sie uspokoil na wolnych obrotach.

oryginalne jest za krotkie i z biegiem lat sie poluzni i juz tego nie dokrecisz.

na biegu jalowym zobacz czy ci koncowka wydechu nie telepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przekaz mechesowi niech ci zrobi jak moze z rury kwasowej pierwsze zlacze na rorze wydechowej,

wymienilem dwumasa,potem oringi,sprawdzilem poduchy,wymienilem plecionke ale dopiero jak wymienilem na dorobione to zlacze to sie uspokoil na wolnych obrotach.

oryginalne jest za krotkie i z biegiem lat sie poluzni i juz tego nie dokrecisz.

na biegu jalowym zobacz czy ci koncowka wydechu nie telepie

Sprawa wygląda tak poszedłem, sprawdziłem i faktycznie telepia końcówki wydechu.

Mam robić rozrząd teraz ale w pierwszej kolejności jest dla mnie wyeliminowanie tego ustrojstwa, kurde aż wstyd jak jedzie ktoś ze mną stanąć na światłach bo takie są te drgania, mi osobiście się wydaje że nie jest to dwumasa, bo w poprzednim samochodzie miałem walniętą dwumase to jak sprzęgło wcisnąłem to było ok, a tu nic Czy wcisniete czy nie- efekt taki sam czyli telepanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie! Te drgania na wolnych obrotach to mnie rozwalą. Już nawet światła zaczynają drgać. Wymieniłem wszystkie poduchy silnika, skrzyni, plecionkę, tłumikiem nie drga już tak, nie wiem co to może być. Czytałem że może też być jakaś pompa sprężająca w zbiorniku ale co ona ma do tego jak pali od kopa zawsze. Po prostu kiedyś mi tak nie drgało i było dobrze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tez tak wlasnie mam ze az lampy drgaja i nie moge dojsc co i jak. Poduchy wymienione, dwumasa jeszcze ok :decayed: ale rura wydechu tanczy jak k...... :kox: na rurze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dobry łączenie przed pierwszym tłumikiem. Jest za krótkie aby dobrze trzymać sztywno.dorobiłem z rury inox ok 25 cm. nastąpił spokój na czerwonych światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aju czemu sugerujesz ze plecionka moze byc jak jest cala nie pozrywana i jeszcze ori? I od tego lampy moga sie trzesc? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest rura tylko lacznik tych rur.

ma dwa cybanty z srubami m10

cybanty trzeba zostawic,dorobic rure tzn srednica ,potem przeciac ja na dlugosci ,zalozyc cybanty i na rury z wydechu.

odnosnie drgan,moze byc jeszcze zle ustawiony ten odboinik przedni,jak kiedys byl dzwon od przodu to mogl byc zle ustawiony po naprawie.

ma nie dotykac zadnych ze scian.tzn ma byc na srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że plecionka jest cała :kox: że z wierzchu druty są niepozrywane to jeszcze o niczym nie świadczy, tak samo nie wiem jak można napisać DWUMAS JEST OK, a skąd wiesz? rozumiem że nówkę założyłeś z pudełka i trzęsie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...