Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Błąd czujnika temperatury spalin -Pytanko


topor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dzisiaj podczas jazdy auto zaczelo świrowac, co jakiś czas auto nie reagowalo na gaz i mrugała kontrolka swiec zarowych

Po podpięciu Vaga okazało się ze to czujnik temp spalin.

fotorx.jpg

Moje pytanie, w ktorym dokladnie miejscu sie on znajduje i czy ktos zna jego numer z ETKI. W piatek szykuje mi sie konkretna trasa do NRD i chciałbym to jutro ogarnac.

pozdrawiam

Dodam, że nie znalalem podobnego problemu w szukajce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem czujnik temp spalin nr trzy jak wejdziesz pod samochód i popatrzysz w górę tam masz taka pomarańczowa wtyczkę, koszt nowego to 500 zl masakra.

u mnie ukazała się kontrolka engine i po podpieciu waga okazalo sie czujnik temp.

oddałem do elektromechanika i okazało się że jakiś gryzoń wszedł mi pod silnik i kabel przegryzł skleili dali dobrą taśmę i do teraz gra a było to ponad rok temu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamowiłem juz czujnik nr 1... tylko za cholere nie moge go zlokalizowac, nie wiem ktory :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o informację o umiejscowieniu czujnika temp. przed DPF. Poradziłem już sobie bez tej informacji. Okazało się, że przewody od czujnika są przegryzione przez kuny. Po ich naprawie i wykasowaniu błędu jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miałem tak samo, ceny czujników są zabójcze, ale bez tego czujnika mozna jezdzić tylko tak głupia kontrolka się pali, ale nie włącza sie trym awaryjny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bez tego czujnika można jeździć, ale nie wtedy gdy ma się jeszcze sprawny DPF, bo prawdopodobnie nie będzie uruchamiał się program jego wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów. P0546 to czujnik przed pdf i turbiną. U mnie ten sam błąd już miałem kupić czujnik a tam kabel przegryziony. Po naprawie działa wszystko. Dziękuję za poprzednie podpowiedzi  

IMG_20191208_142702.jpg

Edytowane przez sebastianr77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...