Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] tarcze wentylowane czy warto ??


ckomorow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie wyboru tarcz + klocki na oś przednią. Wcześniej jeździłem na zestawie firmy ATE Powerdisc. Hamowały bardzo dobrze ale niestety zapalił mi się czujnik zużycia klocków i jak się okazało tarcze są również do wymiany. Tarcze ATE Powerdisc były nacinane. Wyglądały bardzo ładnie ale wydaje mi się że przez nacięcia szybciej się ścierają, wytrzymały tylko jeden komplet klocków.

Czy warto jest kupić tarcze wentylowane?? Czy tarcze wentylowane szybciej się ścierają niż zwykłe bez otworów?? Jaka firmę polecacie?? Ja zastanawiam się nad firmą TRW.

Czekam na wasze doświadczenia oraz opinie...

Pozdrawiam!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o tarcze nawiercane ? bo wentylowane to wszystkie są. Napisz do jakiego stylu jazdy i ile km zrobiłeś na zestawie ATE. Sposób by poprawić hamowanie w B5 to tarcze 312mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o tarcze nawiercane ?

raczej perforowane

Kolego wrzucaj gładkie OZ-ty plus FDSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o tarcze nawiercane ? bo wentylowane to wszystkie są. Napisz do jakiego stylu jazdy i ile km zrobiłeś na zestawie ATE. Sposób by poprawić hamowanie w B5 to tarcze 312mm.

Tak chodzi mi o nawiercane, styl jazdy normalny. Na ATE zrobiłem 50.000 km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak jeździsz spokojnie to nie warto sie bawić w nawiercane czy nacinane bo one tylko klocki szybko zjadają , zwykła gładka tarcza dobrej firmy powinna wystarczyć , a jak chcesz mieć lepsze chamulce to zmiana na większe i wtedy będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się tu wypowiadali użytkownicy to po zmianie na 312 rożnicy nie było czuć, jak chcesz nawiercane czy nacinane to szukaj tylko z BREMBO, jakąś MIKODE czy ATE z nawiercanych sobie odpuśc- bicie gwarantowane,wiem co mówie bo juz nie jeden znajomy narzekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKODE czy ATE z nawiercanych sobie odpuśc- bicie gwarantowane

kurczę ja i moi znajomi jesteśmy w takim razie wyjątkiem, bić nie chce :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz mi mówili co innego, i to nie jeden a kilku, nawet na jakimś forum czytałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...