Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

01 silnik jest ten błąd :facepalm:

odłączałem dziś radio robiłem drive select i pdc przód. Pdc jest nie podłączone jeszcze a w silniku nic nie kombinowałem nie wiem za co się wziąć teraz

Sprawdź wszystko po kolei w okolicach gdzie grzebałeś może coś się wypięło lub przez przypadek uszkodziłeś, i nie panikuj :wink: ja jak robiłem ADS to walnąłem straszną głupotę i zamiast pomyśleć to panikowałem że całe auto do d..py. :facepalm:

Na szczęście chłopaki mnie tu naprowadzili na właściwe tory :wink:

Dzięki za podtrzymanie na duchu :) jutro będę szukał tylko nie wydaje mi się żebym sie gdzieś walną znalazłem że może to być z klapami problem albo świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Adam posprawdzaj wszystko jak Ci kolega pisze

http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-28785.html

This error code is "Generic OBD" (for each automaker same description and meaning). The following symptoms / causes / solutions are specific to VAG cars; to other car manufacturers who may differ in detail.

nl No communication with Critical Emissions Control Information du and No Communication With Critical Emissions Control Information

Additional information on the error codes

Possible symptoms: Possible causes:
  • Wiring and / or connections from / to Control Module (plus connection?)
  • Data Bus Communication Error
  • Wrong software
Possible solutions:
  • Check / repair wiring and connections
  • Check Databus Communication (measuring blocks)
  • Check / replace software
Extra info:
  • When found in Module 01 (Engine Control Module) with no apparent cause (measuring blocks give normal values:
    • then check the oil level and temperature sensor installation information in Instrument Cluster Adaptation Channel 039
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Jutro zaczynam walkę. :facepalm: A zderzak przód dalej będzie czekał aż się skurczy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z zacinającym się o klapkę i cieknącym spryskiwaczem lampy ?? -może jakieś gotowe rozwiązania:whistling:

Ja tam gdzieś kilkanaście stron wstecz wklejałem foty co i jak trzeba podpiłować w klapce, pomaga na pewno :)

---------- Post dopisany at 10:33 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

Panowie jak myślicie czy będzie łatwo znaleźć kupca na moje fotele ze środka podgrzewane i z ele. lędźwią w bdb stanie takie jak w tej aukcji :

AUDI A4 B8 SEDAN FOTELE KANAPY S-LINE 8K0 (3487984726) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tylko, że z avanta dla zdecydowanego oddam za 1000zł pytam czy realne czy mogę zapomnieć :wink:

Ja takie same ogłaszałem, same fotele z kanapą i oparciem na tył, trochę wisiały na Allegro za 1000 potem za 900 aż wreszcie przyjechał klient i zabrał za 850, wiec cena wydaje się w miarę realna.

---------- Post dopisany at 10:46 ---------- Poprzedni post napisany at 10:33 ----------

Roleta elektryczna to tylko w sedanie o ile się nie mylę.

PS mam na sprzedaż sufit s-line jakby ktoś był chętny

Ma ktos może coś takiego w sedanie ? Planuję to założyć u siebie, szukam info na ten temat.
Co potrzeba :naughty: zakładałem taką :whistling:

Jaki masz KOMFORT ?

Grzesiek jak zawsze w pogotowiu :thumbup1:.

Ja mam moduł 8K0 907 064 A, nie wiem co potrzebuję jeszcze bo mam kompletna półkę z roletą, dwie prowadnice. Na pewno włącznik, ale nie mogę go wyszukać w Etce, w Elsa nie ma też żadnych schematów w elektryce, albo nie potrafię szukać. Czy będzie też potrzeba wymiany osłony słupków C na inne, tak aby te listwy prowadzące zamontować.

Przy okazji czy mógł byś mi sprawdzić czy ten moduł obsłuży LED sedanowe ? Gdzies pytałem jakiś czas temu i ktoś mi napisał że tak, nawet już nie pamiętam ale nei chciał bym się zdziwić jak dojdzie do momentu kodowania że mam słaby moduł...

Dzięki z góry.

Slupki są do wymiany (koszt to 180 PLN szt.) a jesli chodzi o KOMFORT to raczej słaby jest :kwasny:
Czy mógł byś Grzesiek sprawdzić jaki komfort szukać żeby obsłużył roletę ? Czy ten który mam teraz obsłuży LED ?
Komforty typu DQ to obsłuzy

Odkurzę stary temat :)

Próbowałem przetestować czy mój Komfort 8K0907064CC obsłuży Elektryczną Roletę Tylnej szyby i po zaznaczaniu w 46-Komfort - Byte 6 - Bit 0 "Rear Window Blindes installed" pojawia się "Error 31" .

Grzegorz jakiś pomysł? Za słaby komfort ? Czy jeszcze jakiś ptaszek w MCE-09 ? :eusathink:

W schematach widzę, że to proste połączanie: E149 - przełącznik tylnej rolety ------>do MCE-9 i V91 - silnik tylnej rolety ---> do Komfortu-46

9tqljass.jpg

zoevl5cj.jpg

y2soabla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co pamiętam Q jest pod start / stop. Jeżeli nie masz start stop nie pojdzie musisz szukać sterownika bez SS

To jakie cyfry obsługują tylko 4 kanały bez systemu start/stop i co start/stop ma wspólnego ze sterownikiem PDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z zacinającym się o klapkę i cieknącym spryskiwaczem lampy ?? -może jakieś gotowe rozwiązania:whistling:

Ja tam gdzieś kilkanaście stron wstecz wklejałem foty co i jak trzeba podpiłować w klapce, pomaga na pewno :)

---------- Post dopisany at 10:33 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

Panowie jak myślicie czy będzie łatwo znaleźć kupca na moje fotele ze środka podgrzewane i z ele. lędźwią w bdb stanie takie jak w tej aukcji :

AUDI A4 B8 SEDAN FOTELE KANAPY S-LINE 8K0 (3487984726) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tylko, że z avanta dla zdecydowanego oddam za 1000zł pytam czy realne czy mogę zapomnieć :wink:

Ja takie same ogłaszałem, same fotele z kanapą i oparciem na tył, trochę wisiały na Allegro za 1000 potem za 900 aż wreszcie przyjechał klient i zabrał za 850, wiec cena wydaje się w miarę realna.

---------- Post dopisany at 10:46 ---------- Poprzedni post napisany at 10:33 ----------

Roleta elektryczna to tylko w sedanie o ile się nie mylę.

PS mam na sprzedaż sufit s-line jakby ktoś był chętny

Ma ktos może coś takiego w sedanie ? Planuję to założyć u siebie, szukam info na ten temat.
Co potrzeba :naughty: zakładałem taką :whistling:

Jaki masz KOMFORT ?

Grzesiek jak zawsze w pogotowiu :thumbup1:.

Ja mam moduł 8K0 907 064 A, nie wiem co potrzebuję jeszcze bo mam kompletna półkę z roletą, dwie prowadnice. Na pewno włącznik, ale nie mogę go wyszukać w Etce, w Elsa nie ma też żadnych schematów w elektryce, albo nie potrafię szukać. Czy będzie też potrzeba wymiany osłony słupków C na inne, tak aby te listwy prowadzące zamontować.

Przy okazji czy mógł byś mi sprawdzić czy ten moduł obsłuży LED sedanowe ? Gdzies pytałem jakiś czas temu i ktoś mi napisał że tak, nawet już nie pamiętam ale nei chciał bym się zdziwić jak dojdzie do momentu kodowania że mam słaby moduł...

Dzięki z góry.

Slupki są do wymiany (koszt to 180 PLN szt.) a jesli chodzi o KOMFORT to raczej słaby jest :kwasny:
Czy mógł byś Grzesiek sprawdzić jaki komfort szukać żeby obsłużył roletę ? Czy ten który mam teraz obsłuży LED ?
Komforty typu DQ to obsłuzy

Odkurzę stary temat :)

Próbowałem przetestować czy mój Komfort 8K0907064CC obsłuży Elektryczną Roletę Tylnej szyby i po zaznaczaniu w 46-Komfort - Byte 6 - Bit 0 "Rear Window Blindes installed" pojawia się "Error 31" .

Grzegorz jakiś pomysł? Za słaby komfort ? Czy jeszcze jakiś ptaszek w MCE-09 ? :eusathink:

W schematach widzę, że to proste połączanie: E149 - przełącznik tylnej rolety ------>do MCE-9 i V91 - silnik tylnej rolety ---> do Komfortu-46

9tqljass.jpg

zoevl5cj.jpg

y2soabla.jpg

sprawdz jeszcze innym kablem, jak nie pojdzie to KOMFORT za słaby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co pamiętam Q jest pod start / stop. Jeżeli nie masz start stop nie pojdzie musisz szukać sterownika bez SS

To jakie cyfry obsługują tylko 4 kanały bez systemu start/stop i co start/stop ma wspólnego ze sterownikiem PDC?

Tu masz spis sterowników PDC:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153978-parktronic-mmi-2g-3g-wizualizacja-concert/page-22?hl=+parktronic%20+mmi%20+wizualizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01 silnik jest ten błąd :facepalm:

odłączałem dziś radio robiłem drive select i pdc przód. Pdc jest nie podłączone jeszcze a w silniku nic nie kombinowałem nie wiem za co się wziąć teraz

Sprawdź wszystko po kolei w okolicach gdzie grzebałeś może coś się wypięło lub przez przypadek uszkodziłeś, i nie panikuj :wink: ja jak robiłem ADS to walnąłem straszną głupotę i zamiast pomyśleć to panikowałem że całe auto do d..py. :facepalm:

Na szczęście chłopaki mnie tu naprowadzili na właściwe tory :wink:

Dzięki za podtrzymanie na duchu :) jutro będę szukał tylko nie wydaje mi się żebym sie gdzieś walną znalazłem że może to być z klapami problem albo świece.

Adam posprawdzaj wszystko jak Ci kolega pisze

http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-28785.html

This error code is "Generic OBD" (for each automaker same description and meaning). The following symptoms / causes / solutions are specific to VAG cars; to other car manufacturers who may differ in detail.

nl No communication with Critical Emissions Control Information du and No Communication With Critical Emissions Control Information

Additional information on the error codes

Possible symptoms: Possible causes:
  • Wiring and / or connections from / to Control Module (plus connection?)
  • Data Bus Communication Error
  • Wrong software
Possible solutions:
  • Check / repair wiring and connections
  • Check Databus Communication (measuring blocks)
  • Check / replace software
Extra info:
  • When found in Module 01 (Engine Control Module) with no apparent cause (measuring blocks give normal values:
    • then check the oil level and temperature sensor installation information in Instrument Cluster Adaptation Channel 039

Sprawdziłem każdy kabelek i dalej nic.Może to być np przyczyna że założyłem manetkę od acc a na razie go nie mam.Wszystko inne działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zniknęło mi z wyświetlacza MMI 3G ustawienia klimatronika trzy strefowego , zawsze były a teraz nie ma , jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic nie grzebałem ani w kodowaniach ani w zielonym menu wczoraj miałem wciągnięty klimatronik i wypięty od instalacji na jakieś 2 godziny , żadnuch błędów nigdzie nie ma wszystko działa tylko nie ma informacji na mmi. Może sprawdze zielone menu tylko co mam sprawdzić , kture pozycje , jakieś dwa tygodnie temu uruchomiłem ACC i Side Assist

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no właśnie nic nie grzebałem ani w kodowaniach ani w zielonym menu wczoraj miałem wciągnięty klimatronik i wypięty od instalacji na jakieś 2 godziny , żadnuch błędów nigdzie nie ma wszystko działa tylko nie ma informacji na mmi. Może sprawdze zielone menu tylko co mam sprawdzić , kture pozycje , jakieś dwa tygodnie temu uruchomiłem ACC i Side Assist

ciężko powiedzieć co się stało, wróżka ze mnie marna ;)

spróbuj zrobić reset MMI :wink:

Edytowane przez darecy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdziłem kompem i pojawił się jednak błąd w module 5F 3157(0x0C55):60 Ograniczenie działania z powodu zakłóceń komunikacji Lamp OFF

sprawdzane Vag Can Profesional , sprawdzałem jeszcze raz kostki połączeniowe klimatronika i wszystkie piny są ok . Co mogę jeszcze zrobić sprawdzić ?

w zielonym menu mam : car-->carmenuoperation-->air condition 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać ? Jakie masz kodowanie ? Masz klimatronik 3 strefowy i MMI 3G ?

Sprawdziłem wszystkie kanały adaptacji według postu który wkleił wrclaguna w dziale Klimatyzacja i wszystko jest tak samo czyli powinno być ok

problem rozwiązany

właśnie udało się przywrócić ustawienia na MMI :banan: , jakimś dziwnym trafem znikło zaznaczenie w zielonym menu --> car --> cardevicelist --> air conditio , było tylko zaznaczone od wentylacji auxiliary heating

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami tak bywa, że sprawdzając zielone menu coś tam zaznaczymy lub odhaczymy przez przypadek, przechodząc do następnego ekranu tak już zostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nienawidze zielonego menu, najłatwiej coś w nim wys@#ć a później szukaj wiatru w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...