Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Tylne głośniki nie grają po zmianie radia na chorus


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Troche wątków przejrzałem i na taki sam się nie natknąłem wiec zakładam temat.

Miałem wczesniej kaseciaka philipsa (chyba montowany w serwisie w holandii) ale nie miał rds i nie działało podswietlenie wiec postanowiłem zmienić. Kupiłem chorusa. Kostki były oryginalne wiec niby nie było problemu z podpieciem. Radio działa ale graja tylko cztery przednie głosniki a w tylnych cisza. Dziwi mnie to że poprzednie radio było podłączone tak samo i tylne głośniki działały. Chorus ma fadera wiec co może być przyczyną? Jakaś niesprawność radia? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne głosniki bo pewnie masz aktywne wymagają dodatkowo podłączonego przewodu sterowania z radia, a widocznie chorus ma w innym miejscu na kostce umiejscowione to wyjście na sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz kabli głosnikowych masz jeden kabel sygnałowy, który wysyła impuls do wzmacniacza, przeważnie ma on kolor niebieski i zapewne one jest albo rozłączony, albo miejsce w kostke nie odpowiada miejscu we wtyczce w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w jakies skrecanie i szukanie kabli jak inni radza tylko kup odrazu na allegro taka przejsciuwkie do aktywnych glosnikow co prawda troche ponad 50 zl ale sie oplaca. Ja jeszcze mialem taki problem ze po zakupie tego glosniki dalej nie dzilaly- okazalo sie ze jeden z kabli w spince laczacej, przed zlaczem ISO w mojej niunce byl niepotrzebny (nawiasem mowiac to nawet nie wiem do czego on jest, bo dopiero kiedy go odlaczylem zaczelo super grac). Z tego co pamietam to mial kolor chyba czerwony i spinka laczaca te dwa kable tez byla czerwona. Nie wiem czy to tylko u mnie tak bylo czy inni tez tak maja [br]Dopisany: 20 Luty 2008, 16:06 _________________________________________________... tak dokladniej to szukaj na allegro adaptera :) i bedzie ci cacy gralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktos przerobił orginalną instalacje i np: jezeli wczesniejszy philips nie miał wyjścia na wzmacniacz więc niemiał tez możliwości podpięcia atywnego tyłu dlatego ktos mogł pociagnać kable bezposrednio z radia do tyłu do głośników albo wykorzystać te co są w kostce sygnałowej na tył (ja tak robiłem). Objawy by się zgadzały bo w chorusie sa tylko 2 kanały więc przy takim ustawieniu tyły nie powinny grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22022008079cj3.jpg

tak wyglada podłaczenie tylnych aktywnych głosników ( kostka na samym dole) w przypadku radia gamma, ale mysle ze w chorusie jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Albo ja rozumuje inaczej albo poszliście w zupełnie innym kierunku niż trzeba!!! Raz na jakimś tam nie ori Philipsie grało wszystko a na ori chorusie nie gra tył. Aktywny tył napędzany jest z mini Iso wiec albo kolega ma mini iso i wzmaka na głośniku lub subie albo tył jest w układzie pasywnym i chorus z dwoma kanałami za nic nie zagra na cztery. Moim zdaniem masz drugą wersję i problem z nieodpowiednim radiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gniazda w radiu wygladaja troche inaczej niz na schemacie, który przedstawił sokolnh. mam jeszcze jedno gniazdo w miesscu gdzie ona ma ramka z jakąs notaką. W tej chwili mam podłaczone dwie kostki (srodkowa i górna wg schematu). Da sie coś zrobić zeby jednak te głosniki grały na tym radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22022008079cj3.jpg

tak wyglada podłaczenie tylnych aktywnych głosników ( kostka na samym dole) w przypadku radia gamma, ale mysle ze w chorusie jest to samo

mam do was pytanko ?

dostalem radio pionieera a miaem gamme, wlaśnie takie podalączenie jak na fotcce wyżej, jak mam podączyć radyjko aby graly tyly?

1. rozumiem że jest na allegro jakaś przepinka,?

2. lub mogę przepiąc przewód i też będzie gralo ? tylko który?

może ktoś mi powiedziec cos bliżej.

ps. dzieki zgóry.[br]Dopisany: 24 Luty 2008, 23:47 _________________________________________________znalazem takie zlącze, to powinno mi zatatwic sprawe? mam nadzieje że dobrze kumam?

http://www.allegro.pl/item312102528__zlacza_samochodowe_iso_audi_bmw_ford_honda_vw.html#photo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam dokładnie to samo podłączenie co na zdjęciu ale ja znowu mam problem taki ze tył mi gra i to dobrze ale nie gra mi przód wiecie co to może być? możecie coś doradzić bardzo będę wdzięczny dodam ze jak włożyłem JVC to grały wszystkie głośniki ale bez tyłu! pomocy pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam dokładnie to samo podłączenie co na zdjęciu ale ja znowu mam problem taki ze tył mi gra i to dobrze ale nie gra mi przód wiecie co to może być? możecie coś doradzić bardzo będę wdzięczny dodam ze jak włożyłem JVC to grały wszystkie głośniki ale bez tyłu! pomocy pozdrawiam...

No to masz coś namieszane w instalacji (nie ma pojęcia co bo to jest fizycznie nie możliwe). To że jak podłączyłeś JVC i gał tylko przód (a tył nie grał) to jest ok. I na ori też powinien grać przód, bo w tym przypadku to jest to samo. Znaczy czy z JVC czy z Ori to jest ten sam układ połączeń jeżeli chodzi o głośniki z przodu.

Sprawdź w ustawieniach radia, może masz wyłączony przód, bo nie ma innej możliwości (albo popalone końcówki radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszłem już do tego no i tak jak mówisz kolego mily było ustawienie balansów i był włączony tylko tył! przód już gra ale nie do końca tzn nie gra w dalszym ciągu lewy przód! na pokrętłach TRE i BAS są takie dwie strzałki i napis gala (pokrętła są schowane jak się je wyciągnie i jeszcze dodatkowo pociągnie do siebie to wtedy mogę ustawiać balansy TRE=GALA a BAS=dwie strzałeczki) tylko ze jak kręcę pokrętłem GALA to idzie tylko przekręcić jakieś 5 milimetrów i do czego służy to pokrętło GALA i czy powinno chodzić tak samo jak przekręcam bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to instrukcji radia nie znam :(

Ale jeżeli nie gra Ci lewy przód to podejrzewam przetarcie kabla w drzwiach. Otworz drzwi zamknij i zobacz czy w którymś momencie nie zaczną grać. Wydaje mi się że masz kabel uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ktos wytlumaczy konkretnie ktory kabel z kostki mini iso ktory odpowiada za granie tylnych glosnikow podpiac pod kostke ktora wpieta jest w radio. Najlepiej kolorami, czyli ktory kolor z mini iso w ktory kolor z kostki ktora wpieta jest juz w radio. Konkretnie i przejzyscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...