Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zsunięty pasek od alternatora ??


tovisto

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wczoraj zauważyłem, że pasek od alternatora się zsunął na rolkach gdzies o 4mm... od strony silnika pasek jest postrzępiony...

Co jest powodem? miał ktoś kiedyś taki przypadek?;/

napinacz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze, napinacz szlag trafił. Przekosił się i dlatego pasek się zsuwa. Tylko czekać aż pasek strzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chorą sytuacje bo dzis zamowilem pasek bedzie dopiero na jutro...prawdopodobnie jak mowicie tez napinacz jest do wymiany... a jutro musze jechac na egzamin na uczelnie ( zrobie ok 200km jutro) czy moge jechac jutro na tym pasku? jak sie urwie to nie bedzie dzialac wspomaganie, nie będzie ładowania... a czy jakieś powazniejsze straty mogą sie stać?

pasekalternatora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chorą sytuacje bo dzis zamowilem pasek bedzie dopiero na jutro...prawdopodobnie jak mowicie tez napinacz jest do wymiany... a jutro musze jechac na egzamin na uczelnie ( zrobie ok 200km jutro) czy moge jechac jutro na tym pasku? jak sie urwie to nie bedzie dzialac wspomaganie, nie będzie ładowania... a czy jakieś powazniejsze straty mogą sie stać?

pasekalternatora.jpg

na tym już nie jedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chorą sytuacje bo dzis zamowilem pasek bedzie dopiero na jutro...prawdopodobnie jak mowicie tez napinacz jest do wymiany... a jutro musze jechac na egzamin na uczelnie ( zrobie ok 200km jutro) czy moge jechac jutro na tym pasku? jak sie urwie to nie bedzie dzialac wspomaganie, nie będzie ładowania... a czy jakieś powazniejsze straty mogą sie stać?

pasekalternatora.jpg

Jak w ADP jest pompa wodna napędzana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody nie jest na rozrządzie tylko właśnie jest ten pasek i jakis inny na tej pompie[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 16:20_________________________________________________czyli jakie skutki są po urwaniu się tego paska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem pasek od altka napędza też pompę wodną? Stracisz ładowanie, auto na akumulatorze kawałek przejedzie potem stanie, bo skończy się prąd, zagotujesz wodę w silniku, stracisz wspomaganie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mi jak padł napinacz tego paska na autostradzie przy 140 to moment płyn zagotował do 120 stopni.

A po trzech latach jakimś trafem pękła mi głowica,w taki sposób że woda z chłodnicy dostaje się gniazda świecy zalewając je.

Przypuszczam że to właśnie przez ten napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po chwili od uruchomienia auta(nawet nie zdążyłem nim ruszyć) pękł pasek. Moje pytanie...do mechanika mam 1 km. czy mogę go odpalić i dojechać na warsztat czy brać go na hol?jest szansa, że nic się nie stanie?

moje auto to a4, silnik 1.8 benzyna + gaz, rocznik 97. z góry dziękują za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tyle że tam nie ma prawie wogóle miejsca[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 11:47_________________________________________________chyba sam tego nie zrobie... ile kosztuje wymiana paska i napinacza u mechanika ?

Mnie skasował ok 300zł,nie ściągał przodu ale się pie.....ł z tym ze 3 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie skasował ok 300zł,nie ściągał przodu ale się pie.....ł z tym ze 3 godz.

ło matko :shocked: jednym słowem to Cię ładnie "wyruchał" na kasę.

no tak tyle że tam nie ma prawie wogóle miejsca[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 11:47_________________________________________________chyba sam tego nie zrobie... ile kosztuje wymiana paska i napinacza u mechanika ?

uwierz mi jest tam dość miejsca, żeby wymienić bez ruszania przodu i na pewno poradzisz sobie sam. jeszcze mi się przypomniało, że jak masz klimę to musisz najpierw pasek od sprężarki zdjąć potem wsadzisz dopiero od altka (kwestia odkręcenia jednej śrubki od napinacza)

jeżeli chcesz koniecznie do mechanika to myślę, że więcej jak 50zł nie powinien Cię skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...