Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Usuwanie gradacji na zdjęciu


krolu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem porobiłem sobie fajne fotki furki nocą ale źle ustawiłem gradacje zdjęć (tak to się chyba nazywa) i na fotce wyszło takie ziarno. Czy można takie cos usunąć/skorygować w jakimś programie ?

Zdjęcie poglądowe:

64e4b10f161acf0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sensownego nie zdziałasz, fotki są ciemne i nie ostre

akurat ta jest nie ostra (wstawiłem 1 - lepsza) mam sporo innych w których ostrość jest ok chodzi mi tylko o to ziarno.. :disgust:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sensownego nie zdziałasz, fotki są ciemne i nie ostre

akurat ta jest nie ostra (wstawiłem 1 - lepsza) mam sporo innych w których ostrość jest ok chodzi mi tylko o to ziarno.. :disgust:

W photoshopie da rade, ale nie zawsze efekty są warte roboty, trzeba pewne kolory na zdjeciu zastapić, funkcja replace color, z tym ze trzeba zaznaczyc obszar działania co by na całej fotce tego koloru nie wycieło, ja sie nie pobawie bo straciłem peceta z programami :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sensownego nie zdziałasz, fotki są ciemne i nie ostre

akurat ta jest nie ostra (wstawiłem 1 - lepsza) mam sporo innych w których ostrość jest ok chodzi mi tylko o to ziarno.. :disgust:

W photoshopie da rade, ale nie zawsze efekty są warte roboty, trzeba pewne kolory na zdjeciu zastapić, funkcja replace color, z tym ze trzeba zaznaczyc obszar działania co by na całej fotce tego koloru nie wycieło, ja sie nie pobawie bo straciłem peceta z programami :wallbash:

ja sie chętnie pobawię - napisz mi krótki tutorial - cos pokombinuję :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach edycji masz adjustment... cos tam tam bedzie replace color, powiekszasz sobie zdjecie i kolor który ci nie pasuje zaznaczasz rózdźką ale tylko raz, zmieniasz narzędzie zaznaczania na różdżke+ i dodajesz kolejne pixele które wyraźnie sie różnią od reszty, i teraz odpowiednio je ściemniasz/rozjasniasz za pomocą suwaków w oknie replace color, az w miare bedzie wygladać

Przed tym zaznacz sobie obszar na którym chcesz zniewelować dane odcienie.

Możesz też zaznaczyć bezposrednio dany kolor przez narzedzie select color, ale to nie zawsze sie sprawdza, uzywam zwykle tego do wybielania dokumentów do druku ze zdjecia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach edycji masz adjustment... cos tam tam bedzie replace color, powiekszasz sobie zdjecie i kolor który ci nie pasuje zaznaczasz rózdźką ale tylko raz, zmieniasz narzędzie zaznaczania na różdżke+ i dodajesz kolejne pixele które wyraźnie sie różnią od reszty, i teraz odpowiednio je ściemniasz/rozjasniasz za pomocą suwaków w oknie replace color, az w miare bedzie wygladać

Przed tym zaznacz sobie obszar na którym chcesz zniewelować dane odcienie.

Możesz też zaznaczyć bezposrednio dany kolor przez narzedzie select color, ale to nie zawsze sie sprawdza, uzywam zwykle tego do wybielania dokumentów do druku ze zdjecia :wink4:

dzięki :notworthy: - zobaczymy co mi z tego wyjdzie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ziarno to szum, a do odszumiania zdjęć po obróbce nawet w ps foty wrzuca się do np. NeatImage, proste i skuteczne narzędzie... poza tym poczytaj na forum canon-board o akcjach do ps`a Janusza Body... wciskasz F6 i zdjęcie masz odszumione...wciskasz F5 i zdjęcie masz ostre... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, którego photoshopa używacie :mysli:

od CS2 w góre ogarniesz[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 10:18_________________________________________________

Jakim aparatem to robiłes? Sony alfa? :decayed:

A to sony alfa kiepskie zdjecia robi :mysli: bo zastanawiam sie nad modelem NEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim aparatem to robiłes? Sony alfa? :decayed:

raczej olympus e-400 :wink4:

Kowi masz jakiś namiar gdzie mogę zassać ps, bo pasuje mi zacząć coś poobrabiać :wink4:

ps. sony :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim aparatem to robiłes? Sony alfa? :decayed:

raczej olympus e-400 :wink4:

Kowi masz jakiś namiar gdzie mogę zassać ps, bo pasuje mi zacząć coś poobrabiać :wink4:

ps. sony :thumbdown:

A dlaczego sądzisz o tym sony tak źle, myśle nad którymś z tych, bądź NEX7 + 16mm + Fisheye

http://www.sony.pl/hub/niewielkie-aparaty-nex/gama/nex-5n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po porostu nie kupiłbym aparatu za ok. dwa tysie co robi takie zdjęcia http://www.optyczne.pl/2931-nowo%C5%9B%C4%87-Sony_NEX-5_-_zdj%C4%99cia_przyk%C5%82adowe_i_pierwsze_wra%C5%BCenia.html

ale każdy ma prawo do własnego wyboru i każdego interesuje co innego :wink4:

fak, nie mogę odpalić tego ps'a :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiem, że matryce Canona robią o wiele fajniejsze zdjęcia przy kiepskim oświetleniu od Nikona czy Sony.

Na swoim 500D odpalam redukcję szumów, ISO 3200 i fajne fotki walę w nocy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim aparatem to robiłes? Sony alfa? :decayed:

raczej olympus e-400 :wink4:

Kowi masz jakiś namiar gdzie mogę zassać ps, bo pasuje mi zacząć coś poobrabiać :wink4:

ps. sony :thumbdown:

:blink: skąd wiedziałeś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLYMPUS IMAGING CORP.

E-400

data zdjęcia 2011-08-26 godz. 22:28

:blink: skąd wiedziałeś ?

czary..i 21 wiek :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że można odczytać dane exif ze zdjęć, ale nie spodziewałem się, że z jpeg. w wrzuconego na fotosika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...