Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy lać specyfiki czyszczące wtryskiwacze i usuwające osady w silniku?


Azabi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam.

Jak robiłem przegląd w poprzednim aucie(a4-1z silnik) to mi nie przeszedł na spaliny. Dolałam STP i różnica była widoczna już po paru km.

1. Auto po nocy odpalało jakby miało ciepły silnik - dodam, że było to grudzień, a na dodatek jak się później okazało świece żarowe były popalone.

2. Po wypaleniu tego paliwa z dodatkeim zalałem nowe, pojechałem na ponowny przegląd i już było ok ze spalinami nawet przy odpalaniu było czyściutko . (Było też cziszej)

Moim zdaniem warto używać tego typu specyfików. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto lać coś takiego zamiast paliwa bp diesel ultimate.

droższy diesel na bp jest tylko droższy a wcale nie lepszy.

lej zwykłego diesla i dodawaj tego tylu uszlachetniacze.[br]Dopisany: 05 Lipiec 2008, 15:31 _________________________________________________Szwagier stosuje Liqui Moly Speed czy coś takiego. Jest to preparat który przesmarowuję cała aparaturę wtryskową itp. Mondeo bez tego nie jeździ ;)

Co do paliwa BP Ultimate to nie wiem czy wiecie, ale jak przyjeżdża paliwo na stacje to jest to zwykły diesel. Dopiero kiedy z cysterny przelewają paliwo do zbiorników dolewa się pewny uszlachetniacz i już mamy BP Ultimate ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lać nie lać zawsze zdania będą podzielone ta ten temat.

Ja tam raz na jakiś czas leje dodoatek do paliwka.Lałem do Peugeota 206 2.0HDI i teraz leje do A4 i jest oki :good: Czy pomaga to nie wiem,ale jeszcze nigdy nie zaszkodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Znam ludzi co do tych dizelkó ruską ropę leją i co kilka tankowań miksolu dolewają,To naprawdę silne jednosti są te TDI.Dodatki napewno nie zaszkodza,zimą nawet zalecane.Sam używam kupionego na stat oil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,3 litra na pełny bak

a po wymianie wtrysków (wymieniłeś już, tak ?) dalej lejesz tego mixola ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dolewam mixol. Po tym jak zacząłem go dolewać silnik pracuje ciszej oraz lepiej się wkręca na obroty i wydaje mi się, że lepiej pali na ciepłym silniku. Tutaj macie linka z forum opla na temat mixolu http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=30616

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...