Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Leje się woda do Auta


jacek27m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem że mam mokry dywanik po stronie kierowcy w deszczowe mokre dni. Wymieniłem uszczelkę pod komputerem,uszczelniona została linka do otwierania klapy,odpływy przetkane. Zauważyłem że woda wpada do auta tylko podczas jazdy. Patrzyłem na podnośniku czy nie ma dziury w podłodze i czy są wszystkie korki spustowe i wszystko na mój wzrok ok. Może ktoś z was na forum miał taki problem. A miałbym prośbę do moderatora aby nie wyrzucał mojego wątku do kosza. Jeśli ktoś z was miał taki problem pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze odpływy te co są pod akumulatorem, często sie zapychają i sie leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz przytkany odpływ od skraplającej się wody z klimy choć dywanik byłby mokry pewnie od pasażera no i piszesz że podczas deszczu jest woda.

Piszę bo kumpel miał coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze odpływy te co są pod akumulatorem, często sie zapychają i sie leje.

lu-gi czytaj co kto pisze.Napisałem że posprawdzane

Przepraszam, po przepiciu byłem wieć nie dowidziałem :confused4:

Jeżeli tylko podczas jazdy to zerknij w nadkole na kabel od ABS'u może tam przy scianie grodziowej coś źle leży, może być jeszcze przez maglownice, też sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze odpływy te co są pod akumulatorem, często sie zapychają i sie leje.

lu-gi czytaj co kto pisze.Napisałem że posprawdzane

Przepraszam, po przepiciu byłem wieć nie dowidziałem :confused4:

Jeżeli tylko podczas jazdy to zerknij w nadkole na kabel od ABS'u może tam przy scianie grodziowej coś źle leży, może być jeszcze przez maglownice, też sprawdź

Ja jestem laikiem więc powiedz gdzie szukac tego kabla od absu i maglownicy. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kabel abs to jak spojrzysz w lewe nadkole to masz go po prawej stronie, wchodzi w sciane grodziową, jest na nim gumka :naughty: taka ze 3cm średnicy, sprawdź czy jest cała i dobrze siedzi. Jeżeli chodzi o maglownice to jak pojedziesz w deszcz i bedziesz miał juz mokro w środku to wsadź ręke między pedały i zobacz czy wygłuszenie jest mokre czy suche, jak bedzie mokre to szukaj gdzie ta wilgoć sie zaczyna, aha moze sie jeszcze lać przez otwór w który wchodzi przewód pompki sprzęgła jest obok serwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kabel abs to jak spojrzysz w lewe nadkole to masz go po prawej stronie, wchodzi w sciane grodziową, jest na nim gumka :naughty: taka ze 3cm średnicy, sprawdź czy jest cała i dobrze siedzi. Jeżeli chodzi o maglownice to jak pojedziesz w deszcz i bedziesz miał juz mokro w środku to wsadź ręke między pedały i zobacz czy wygłuszenie jest mokre czy suche, jak bedzie mokre to szukaj gdzie ta wilgoć sie zaczyna, aha moze sie jeszcze lać przez otwór w który wchodzi przewód pompki sprzęgła jest obok serwa :)

dzięki sprawdze.maglownica chyba odpada bo koło pedałów mam suchutko.

---------- Post dopisany 24-08-2012 at 19:14 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2011 at 21:41 ----------

koledzy zamykam temat problem rozwiazany.Przyczyna było zbyt niskie zawieszenie.Zmieniłem sprężyny i amorki na 1Ba i gicio.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna było zbyt niskie zawieszenie.Zmieniłem sprężyny i amorki na 1Ba i gicio.Dzięki

Że niby jak? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a chciałem gwint zapakować............ale cóż bede miał wode w aucie:D............

a tak na poważnie to musze odpłwy pod aku sprawdzić bo mam auto pełne wody ale sprawa musi poczekać bo deszczu leje:(

---------- Post dopisany at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ----------

no i kanały wyczyszczone...........było wody pod samo aku i przelewała sie do środka:( teraz zostało jeszcze auto wyuszyć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zostało jeszcze auto wyuszyć:P

Z doświadczenia powiem Ci że łatwo nie będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam....:/ woda nadal się leje:( odpływy pod aku przetkane ...........gdzie jeszcze może się woda lać dodam że tu w Irl ciagle pada

no i to wszystko dzieje sie jak auto stoi i nie mam obniżone jak co nie którym niby woda poprzez niskie auto sie lała buhahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij fotele, ściągnij wykładzine z podłogi, jedna osoba w samochodzie druga polewa z wiadra na szybę wtedy będziesz widział dobrze skad się leje i z czym powalczyć

ja u siebie jakiś czas temu miałem to samo woda w samochodzie szukałem, niby znalazłem, ale pewien nie byłem do końca, troche wody z wiadra i byłem pewien na 100 % filtr kabinowy a raczej jego uszczelka, ujowo wpasowana po wymianie filtra kabinowego.

Tak czy siak musisz podłogę ściagnąć żeby wysuszyć dobrze, bo to że z góry wode zbierzesz to nie wszystko, pod wykładziną z 1/3 wiaderka pewnie jeszcze wygarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod wykładziną z 1/3 wiaderka pewnie jeszcze wygarniesz.

Jak nie więcej :decayed:

@Andrzej07: a gdzie ta woda? kierowca czy pasażer? Polewanie z wiadra to sposób dający 100% pewności ale sądzę że na forum są już opisane wszystkie możliwości co do przecieków wody więc warto tych kilka rzeczy sprawdzić tylko dokładnie jak odpływ, uszczelka ECU, linki maski, obudowy filtra kabinowego, wiązki w słupku... :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod wykładziną z 1/3 wiaderka pewnie jeszcze wygarniesz.

Jak nie więcej :decayed:

@Andrzej07: a gdzie ta woda? kierowca czy pasażer? Polewanie z wiadra to sposób dający 100% pewności ale sądzę że na forum są już opisane wszystkie możliwości co do przecieków wody więc warto tych kilka rzeczy sprawdzić tylko dokładnie jak odpływ, uszczelka ECU, linki maski, obudowy filtra kabinowego, wiązki w słupku... :decayed::naughty:

woda po lewej stronie czyli pasarzera:D zabieram sie teraz za to...mam nadzieje że po raz ostatni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% uszczelka pod zabudową filtra kabinowego, wlewa sie w kanały nawiewowe i ładnie sobie wypływa pod siedzeniem, bagno to bedzie dopiero z tyłu za pasażerem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% uszczelka pod zabudową filtra kabinowego, wlewa sie w kanały nawiewowe i ładnie sobie wypływa pod siedzeniem, bagno to bedzie dopiero z tyłu za pasażerem:wink:

no właśnie bylo bagno ale siedzenie out wykładzina już odchylona podparta listewkami wczoraj szuszarka 2 godzinny i dziś powtórka z rozrywki, własnie jak wymontowałem filtr kabinowy to przed "wiatrakiem" stała woda jak to uszczelnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka na obudowie filtra sparciala lub byla zle osadzona. skolowac nowa uszczelke, z silinkonem tez byly proby.

Jest temat o wodzie w samochodzie lecacej przez filtr kabinowy.

u mnie tez tedy leciala, przyczyna bylo ujowe osadzenie obudowy po wymianie filtra pomoglo spasowanie tego albo przedmuchanie tego wszystkiego ze sprezarki, ciezko powiedizec co bylo przyczyna, ale ktores z tych dwoch :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...