Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Automatyczna właczanie klimy przy zapalaniu silnika


SiMsOneQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następującą sprawę, za każdym razem jak zapalam silnik klimatyzacja włącza mi się sama, można to jakoś wyłączyć, żeby przy zapalaniu silnika, nie był obciążony sprężarką tylko ja sam zadecyduje kiedy ją włączę, a tak za każdym razem muszę ją wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppodłącz VAG-a i zobacz czy nie ma jakis "prezentów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę właśnie zamówić sobie VAG-a, mógł sobie po prostu ktoś tak ustawić wcześniej czy raczej mało prawdopodobne? Mam tylko dylemat jaki VAG ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka sie załącza po odpaleniu jak osiagnie min 500 obr. tak jest przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale można wyłączyć to? męczące jest wyłączanie za każdym razem nadmuchu bądź klimy, i po ponownym rozruchu znowu to samo, mam już kabelek, jutro się za to jakoś zabiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sie nie da mam tak samo ale mi nie przeszkadza. chyba że coś VAGiem sie da ale to niech inni coś podpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następującą sprawę, za każdym razem jak zapalam silnik klimatyzacja włącza mi się sama, można to jakoś wyłączyć, żeby przy zapalaniu silnika, nie był obciążony sprężarką tylko ja sam zadecyduje kiedy ją włączę, a tak za każdym razem muszę ją wyłączać.

to nie masz tak ze jak, wylaczysz klime ostatnim razem kiedy silnik pracuje a potem odpalisz ponownie auto to klima jest wylaczona?

dziwna sprawa...

sprawdzalem dla pewnosci u kumpla i tez nie ma z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik pamięta czy klima była włączona lub wyłączona więc jeżeli za każdym razem macie włączona klima po odpaleniu to coś jest nie tak. Nawet jeżeli mamy włączoną klimę i zgasimy silnik to przy następnym uruchomieni sprężarka nie jest zasprzęglona przy odpalaniu włącza się dopiero po chwili jak silnik już pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik pamięta czy klima była włączona lub wyłączona

no i to wlasnie chcialem napisac w swoim poscie, brakowalo mi tego slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie za nawet jesli wyłącze klime/nawiew i zgasze silnik to po ponownym odpaleniu wlacza sie sama klima lub nawiew zalezy czego tam ostatnio uzywalem, podlaczalem vaga ale zabardzo tam nie wiedzialem jak to sprawdzic, bledow nie pokazywal[br]Dopisany: 06 Październik 2011, 19:56_________________________________________________hm wciąż temat utkwił, byłem pytać u mechanika, mówił, że to wina centralki kilmatronika, coś z nią nie tak, że coś tam może tylko trzeba polutować? ma ktoś o tym pojęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie za nawet jesli wyłącze klime/nawiew i zgasze silnik to po ponownym odpaleniu wlacza sie sama klima lub nawiew zalezy czego tam ostatnio uzywalem, podlaczalem vaga ale zabardzo tam nie wiedzialem jak to sprawdzic, bledow nie pokazywal[br]Dopisany: 06 Październik 2011, 19:56_________________________________________________hm wciąż temat utkwił, byłem pytać u mechanika, mówił, że to wina centralki kilmatronika, coś z nią nie tak, że coś tam może tylko trzeba polutować? ma ktoś o tym pojęcie?

szuka chyba jelenia na którym mozna zarobić. Ja nie słyszałem żeby w B5 było tak że można zrobic żeby klina sie nie właczała automatycznie. Tak jest i Tyle. Jak przeszkadza zmienić samochód lub marke :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ale za każdym razem jak zapalasz masz już włączony nawiew bądź klimę w zależności co tam ostatnio używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to jeszcze raz

Jeżeli np, podczas jazdy wyłączyłam całkowicie nawiew czyli świeci się kontrolka off to jeżeli zgaszę silnik i odpalę to w dalszym ciągu będzie na jeżeli był włączony w trybie ECON lub nie to też to jest zapamiętywane generalnie wszystko jest zapamiętane oprócz prędkości wentylatora bo jest ona na bieżąco regulowana. Jeżeli tak nie jest to jak najbardziej dopatrywałbym się tu usterki klimatronika no chyba że te przedliftowe tak mają tego niestety nie jestem w stanie stwierdzić. Mało tego ustawienia są zapamiętywane do konkretnego kluczyka czyli np. odpalam auto kluczykiem A włączam klime ustawiam nawiew na szybę i temp 22*C - gaszę. Odpalam kluczykiem B wyłączam klimę daję 24*C i nawiew na nogi - gaszę, po ponownym odpaleniu kluczykiem A klimatronik ustawi te ustawienia które były gdy gasiłem silnik tym kluczykiem czyli klima włączona, 22*C, nawiew na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja ogólnie działa bardzo dobrze, jak było gorąco super chłodziła, teraz ok nagrzewa, zapamiętuje temperaturę, oraz to gdzie ma wiać, czy na nogi itd, jednak jeśli całkiem dam OFF, to mimo to po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu, bądź przekręceniu stacyjki dalej jest włączona! ... dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może w przed lifcie tak ma być tego niestety nie wiem, najlepiej jakby inni u siebie sprawdzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...